هواوی

قتل داماد دو ساعت پس از مراسم عقد

قتل داماد دو ساعت پس از مراسم عقد اخبار ایران و جهان

پلیس در حال پیگیری موضوع است تا ببیند انگیزه قاتلان برای این قتل چه بوده است.

شب عروسی یکی از بهترین شب های زندگی هر فردی است. اما برخی اتفاقات باعث می شود این شب تلخ شود. در یک مراسم عقد دو جوان غریبه وارد مجلس شده و بعد از پایان مراسم با داماد درگیر می شوند و او را به قتل می رسانند. در ادامه در نیک صالحی می خواهیم جزئیات قتل داماد را در شب عروسی اش بررسی کنیم.

قتل داماد تازه در شب عروسی

دو پسر جوان به جرم قتل یک تازه داماد دستگیر و زندانی شدند.

گزارش پلیس حاکی از آن است که دو متهم که به عنوان مهمان ناخوانده وارد
عروسی شدند دو ساعت پس از اتمام مراسم با داماد درگیر شده و پس از
ضرب و شتم با چاقو او را به قتل رساندند.

افسر پرونده در خصوص این جنایت عنوان کردند دو جوان قاتل به نام های رونی
کاستاندا ۲۸ ساله و برادر ۱۹ ساله اش دانیل کاستاندا را به جرم قتل این داماد
بازداشت کردند و دو متهم پس از دستگیری به جنایت اعتراف کرده و گفتند دو ساعت
پس از مراسم عقد تازه داماد را با ضربات چاقو سلاخی کردند.

قتل داماد در شب عروسی اش

گفتنی است در حال حاضر پلیس در حال انجام تحقیقات در ارتباط
با انگیزه این جنایت هستند.

بد نیست با انواع قتل عمد آشنا شوید

برای قتل عمد سه حالت را می‌توان در نظر گرفت:

حالت اول؛ حالتی است که شخص قصد کشتن شخص دیگری را دارد. اعم از اینکه فعل و رفتار و عملی که برای این کار انجام می‌دهد به لحاظ عرفی کشنده باشد یا نباشد. به عنوان مثال، شخص الف قصد کشتن (قصد نتیجه، قصد سلب حیات، قصد وقوع جرم قتل) شخص ب را دارد. اعم از اینکه این قصد را با فعلِ عرفا کشنده انجام بدهد (مثل پرتاب از بلندی یا شلیک گلوله) یا با فعلِ عرفا غیرکشنده (مثل مشت زدن به کتف). تشخیص اینکه چه عمل و رفتاری کشنده یا غیرکشنده است با عرف است. در اینجا آنچه اهمیت دارد این است که شخص الف قصد کشتن شخص ب را دارد و صرف این قصد کافی است تا عمل او جرم قتل عمدی محسوب شود.

انواع قتل عمد

حالت دوم؛ حالتی است که شخص، قصد کشتن شخصِ دیگری را ندارد، در حالی‌که قصدِ فعل یعنی قصد انجام عملی را که به لحاظ عرفی کشنده است، داراست. به طور مثال شخص الف بدون آنکه قصد کشتن شخص ب را داشته باشد او را هل می‌دهد و شخص ب به خاطر اصابت با جدول کشته می‌شود. نظیر این نوع از قتل را در بسیاری از موارد در نزاع و دعوای خیابانی دیده‌ایم. یعنی حالتی که شخص، قصد کشتن مقتول را نداشته اما عملی انجام داده که به لحاظ عرفی مرگ‌آور یا کشنده است. آنچه که در اینجا اهمیت دارد، این است که شخص الف به کشنده بودن عمل خود آگاهی داشته باشد.

حالت سوم؛ حالتی است که شخص نه قصد کشتن شخص دیگری را دارد و نه عمل و رفتار او به لحاظ عرفی کشنده است. اما وقوع این عمل نسبت به یک شخصِ خاص که دارای وضعیت خاص مثل کهولت سن، بیماری و … است، به لحاظ عرفی کشنده و سبب قتل می‌شود. مثلا شخص الف قصد کشتن شخص ب را ندارد، فعل و رفتار او هم به لحاظ عرفی کشنده نیست، اما به خاطر وضعیت خاصی که شخص ب داشته مثلا پیر بوده، بیمار بوده، صغیر بوده و … عمل شخص الف کشنده محسوب می‌شود.

در اینجا آنچه که مهم است علم و آگاهی شخص الف به وضعیت خاص شخص ب است که باید ثابت گردد. یعنی ثابت شود که شخص الف می‌دانسته که شخص ب در یک وضعیت خاص به سر می‌برد و انجام چنین عملی سبب مرگ او می‌شود. در غیر این صورت، اصل بر عدم علم و آگاهی شخص الف است و اگر نتوان علم و آگاهی او را ثابت کرد قتل واقع شده عمدی نیست.

فردا و چطور

بازیگرانی که نقش روحانی بازی کردن از رضا گلزار تا محسن تنابنده
بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
تاریخ بروزرسانی : 2019-12-19 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :