قاچاقچیان شیشه در انتظار مجازات‌ اعدام باشند

قاچاقچیان شیشه در انتظار مجازات‌ اعدام باشند

با این اصلاحات برخورد با مجرمان مواد روان‌گردان به خصوص آمفتامین‌ها و مت‌آمفتامین‌ها از قبیل شیشه، ال.اس.دی و اکستاسی همانند مرتکبین جرایم موادمخدر همچون هروئین تعیین شده است دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: با ابلاغ نهایی اصلاحات قانون مبارزه با موادمخدر، قاچاقچیان شیشه، اکستاسی و ال. اس. دی با احکام مراجع قضایی در […]

با این اصلاحات برخورد با مجرمان مواد روان‌گردان به خصوص آمفتامین‌ها و مت‌آمفتامین‌ها از قبیل شیشه، ال.اس.دی و اکستاسی همانند مرتکبین جرایم موادمخدر همچون هروئین تعیین شده است
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: با ابلاغ نهایی اصلاحات قانون مبارزه با موادمخدر، قاچاقچیان شیشه، اکستاسی و ال. اس. دی با احکام مراجع قضایی در انتظار مجازات‌های سخت و سنگین و حتی اعدام باشند.

به گزارش ایسنا، مصطفی محمدنجار اظهار کرد: با ابلاغ سیاست‌های کلی نظام در زمینه مبارز با موادمخدر از سوی مقام معظم رهبری و اعمال اصلاحات قانونی برای مبارزه قاطع و فراگیر با کلیه اقدامات غیر قانونی مرتبط با مواد مخدر و روان‌گردان و پیش‌سازهای آنها در قانون مبارزه با موادمخدر، اولین نرم‌افزار مورد نیاز با همکاری تمامی دست‌اندرکاران به خصوص قوه قضائیه و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در قوه مجریه و نیروهای امنیتی و انتظامی تهیه و پس از طی مراحل نهایی و انتشار در روزنامه‌ رسمی کشور لازم‌الاجرا شده است.

مجازات قانونی سرکرده یا رییس باند و شبکه، اعدام است

وی تصریح کرد: با این اصلاحات برخورد با مجرمان مواد روان‌گردان به خصوص آمفتامین‌ها و مت‌آمفتامین‌ها از قبیل شیشه، ال.اس.دی و اکستاسی همانند مرتکبین جرایم موادمخدر همچون هروئین تعیین شده است و رسیدگی به پرونده این قبیل مجرمان همانند پرونده‌های موادمخدر در دادگاه‌های انقلاب اسلامی خواهد بود.

محمدنجار یادآور شد: براساس اصلاحات تصویب شده، هر یک از اتباع ایرانی که با هر قصدی اقدام به نگهداری، حمل یا قاچاق هر مقدار موادمخدر و روان‌گردان یا پیش‌سازهای آنها به داخل یا خارج از کشور کنند،‌ علاوه بر مجازات‌ قانونی عمل مجرمانه، برای مدت یک تا پنج سال و در صورت تکرار حداکثر تا پانزده سال ممنوع‌الخروج و گذرنامه آنها ابطال خواهد شد. همچنین هر تبعه ایرانی که در خارج از کشور مرتکب جرایم موضوع قانون بشود، مشمول این ممنوعیت خواهد بود.

وی عنوان کرد: با توجه به این که در گذشته اشخاصی، دیگران را برای ارتکاب جرایم موضوع قانون مبارزه با مواد مخدر اجیر یا به خدمت می‌گماشتند، یا فعالیت آنان را سازماندهی یا مدیریت می‌کردند و یا از فعالیت‌های آنان پشتیبانی مالی یا سرمایه‌گذاری می‌ کردند، به دلیل خلاء قانونی از مجازات مناسبی برخوردار نبودند، در اصلاحات اخیر چنانچه عوامل آنها مرتکب جرمی شده باشند که مستوجب حبس ابد ‌باشد، عامل اصلی به اعدام و در سایر موارد به حداکثر مجازات عمل مجرمانه محکوم می‌شوند. همچنین براساس قانون جدید حکم مجازات قانونی سرکرده یا رییس باند یا شبکه، اعدام است.

دبیرکل ستاد ادامه داد: از دیگر تغییرات حاصله، تشدید و تعیین مجازات ۵/۱ برابر مجازات عمل مجرمانه برای اشخاصی است که اطفال و نوجوانان یا افراد محجور عقلی را به هر نحوی به مصرف یا ارتکاب جرایم موضوع قانون مبارزه با موادمخدر وادار و دیگری را به هر طریق مجبور به مصرف مواد می‌کنند.

محمدنجار خاطر نشان کرد: با اصلاحات اخیر بستر حقوقی لازم برای نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تحت نظارت دادستان کل کشور در زمینه‌های همکاری با سایر کشورها جهت شناسایی مجرمان موضوع قانون مبارزه با موادمخدر، ردیابی منابع مالی،‌ کشف طرق ورود یا عبور محموله‌های قاچاق براساس موافقت‌نامه‌های قانونی دو یا چند جانبه فراهم شده است و مصافا اینکه وزارت اطلاعات نیز مکلف شده است در حوزه اختیارات قانونی نسبت به جمع‌آوری اطلاعات شبکه‌های اصلی منطقه‌ای و بین‌المللی قاچاق سازمان‌یافته موادمخدر و شناسایی و تعقیب آنان با حکم دادستان کل کشور یا قاضی منتخب از سوی ایشان اقدام کنند.

مجازات معتادان از جزای نقدی و شلاق به نگهداری در مراکز دولتی و مجازات تغییر یافته است

وی بیان کرد: موضوع دیگر اصلاحات، تحول در سیاست برخورد با معتادان به موادمخدر و روان‌گردان‌ها است که به‌ طور داوطلبانه برای ترک اعتیاد به مراکز مجاز مراجعه نمی‌کنند، است و مجازات آنها از جزای نقدی و شلاق به نگهداری در مراکز دولتی و مجاز به‌ منظور درمان و کاهش آسیب و انجام تکالیف مراقبتی بعدی تغییر یافته است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: ملاحظه مقام معظم رهبری در خصوص سه مورد ایرادات وارده در اصلاحیه قانون مبارزه با موادمخدر در مجمع تشخیص مصلحت نظام سریعا بررسی و جهت اجرا ابلاغ شد.

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2010-12-21
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
پست غم انگیز نوه عزت الله انتظامی به درگذشت پدربزرگش
پست غم انگیز نوه عزت الله انتظامی به درگذشت پدربزرگش
ماجرای عجیب از پیر شدن کودک ۶ ساله
ماجرای عجیب از پیر شدن کودک ۶ ساله
ماجرای عجیب از اسید پاشی در آمل
ماجرای عجیب از اسید پاشی در آمل
تصویری از نیما کرمی و پسر تازه متولد شده اش
تصویری از نیما کرمی و پسر تازه متولد شده اش
عکس قدیمی از بهروز وثوقی و عزت الله انتظامی
عکس قدیمی از بهروز وثوقی و عزت الله انتظامی
تصویری از پرستاری فاطمه گودرزی از انتظامی
تصویری از پرستاری فاطمه گودرزی از انتظامی
تصاویری زیبا از فرش گل در بروکسل
تصاویری زیبا از فرش گل در بروکسل
ماجرای عجیب از سیگار کشیدن کودک دو و نیم ساله
ماجرای عجیب از سیگار کشیدن کودک دو و نیم ساله
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز