قالیباف: آبپاشی با هواپیما شبیه شوخی بود

قالیباف: آبپاشی با هواپیما شبیه شوخی بوداخبار

قالیباف: آبپاشی با هواپیما شبیه شوخی بودReviewed by Test on Dec 12Rating: آخرین نیوز: شهردار تهران در مراسم افتتاح رسمی ایستگاه ولیعصر(عج) در خط ۴ که با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان برگزار شد، گفت: مشکل شهر تهران و آلودگی آن با طرح‌های سلبی و کوتاه مدت برطرف نمی‌شود و تهران بدون ۲۱۸ کیلومتر […]

قالیباف: آبپاشي با هواپيما شبيه شوخي بودReviewed by Test on Dec 12Rating:

آخرین نیوز: شهردار تهران در مراسم افتتاح رسمی ایستگاه ولیعصر(عج) در خط ۴ که با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان برگزار شد، گفت: مشکل شهر تهران و آلودگی آن با طرح‌های سلبی و کوتاه مدت برطرف نمی‌شود و تهران بدون ۲۱۸ کیلومتر خطوط مترو و توسعه حمل و نقل در شرایط اضطرار قرار خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، محمد باقر قالیباف روز شنبه در مراسم افتتاح رسمی ایستگاه ولیعصر(عج) در خط چهار مترو که حدود یک ماه است به طور رسمی بهره برداری و مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد با اشاره به درس‌های عاشورا، خاطر نشان کرد: بهترین درس عاشورا خوب زندگی کردن و خوب مردن است، چرا که اگر به دنبال خوب مردن باشیم آنوقت خوب زندگی کردن را هم یاد می‌گیریم.

وی در ادامه با اشاره به شرایط زیرساختی شهرهای بزرگ، گفت: شهرهایی می‌توانند پایداری خود را حفظ کنند و تحمل ظرفیت‌های بیشتر را داشته باشند که زیرساخت‌های آنها آماده باشد و تاسیسات زیرزمینی آنها به اندازه کافی برای آرامش مردم در روی زمین آماده باشد.

 مشکل آلودگی هوای تهران با تعطیلی و یا برخی اقدامات سلبی حل نمی‌شود

وی با اشاره به طرح زوج و فرد و یا افزایش محدوده طرح ترافیک به عنوان طر‌ح‌های کوتاه مدت و سلبی که در مواقع آلودگی هوا اجرایی شده است، گفت: زمانی این طرح‌های سلبی و کوتاه مدت موثر است که قبل از آنها امکانات و اقدامات ایجابی را در دراز مدت انجام داده باشیم، تا زمانی که ۲۱۸ کیلومتر در تهران نداشته باشیم حمل و نقل در شهر تهران نه تنها در حالت هشدار، بلکه در حالت اضطرار قرار دارد.

وی با اشاره به آمار ارائه شده توسط مدیر عامل شرکت متروی تهران در مورد توسعه خطوط مترو، گفت: از سال ۸۵ تا کنون ۶۰ کیلومتر تونل احداث شده است، به عبارتی سالانه ۱۵ کیلومتر مترو را به طور متوسط ساخته‌ایم در حالی که پیش از این چنین ظرفیتی وجود نداشته است.

وی تاکید کرد که مشکل آلودگی هوای تهران با تعطیلی و یا برخی اقدامات سلبی حل نمی‌شود و در این شرایط تنها مردمند که اذیت می‌شوند، چنانچه شرایط حمل و نقل شهر تهران آمادگی لازم را برای جابجایی داشته باشد آنوقت تنها با یک اطلاع رسانی می‌توان شرایط آلودگی شهر تهران را کنترل کرد.

وی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم فضای روی شهر حالت آرامش داشته باشد، باید زیرشهر حیات جدی پیدا کند، در حال حاضر با توسعه خطوط مترو تا حدودی این امر محقق شده است.

قالیباف با اشاره به برخی اظهارات مسئولان در مورد خط یک BRT در مسیر خط ۴ مترو تهران که در خیابان انقلاب واقع شده است، گفت: در آن زمان صحبت می‌شد که به زودی با توسعه خط ۴ مترو دیگر نیازی به این خط BRT نیست اما امروز می‌بینیم که با وجود فعال شدن خط ۴ همچنان خط یک BRT با تمام ظرفیت در حال مسافرگیری است و نه تنها حجمی از آن کم نشده بلکه مترو و خطوط BRT به طور مستمر در تمام ساعت شبانه روز فعال هستند.

شهردار تهران با اعلام اینکه در حال حاضر کلیه خطوط BRT‌ در طول هفته و ساعات شبانه‌روز یک ساعت پیک مشخص ندارند و از صبح تا شب کلیه خطوط و اتوبوس‌های BRT فعال و پر ازدحام هستند، گفت: متاسفانه تعریف ما از شرایط استاندارد اتوبوس‌ها عوض شده و اگر در جایی چند مسافر روی صندلی نشسته و مسافر ایستاده وجود نداشته باشد می‌گویند این خط اقتصادی نبوده و یا از آن استقبال نشده و به عبارتی از بس به صورت سرپایی و فشرده و با سختی از حمل و نقل عمومی استفاده کرده‌ایم، تنها آویزان بودن مردم از بدنه اتوبوس را اقتصادی بودن خط اتوبوس تلقی می کنیم.

وی خاطر نشان کرد در حال حاضر دولت نیز حداکثر توان خود را برای کمک به مجموعه حمل و نقل عمومی انجام می‌دهد و شهادت می‌دهم که دوستان وزارت کشور حداکثر توان خود را برای کمک به شهرداری تهران داشتند.

وی با اشاره به برخی تنش‌های بی مورد قبل از اجرای خط ایستگاه ولیعصر اضافه کرد: حدود یک ماه قبل از احداث این ایستگاه، صحبت‌هایی در مورد مسجد و احداث ایستگاه ولیعصر عج) در کنار تالار شهر مطرح می‌شد و می‌گفتند شهرداری به دنبال این است که به تئاترشهر صدمه بزند و یا از قابلیت‌های آن کم کند، اما در عمل دیدید که نه تنها این طور نشد بلکه به عکس در حال حاضر شهروندان و هنرمندان به راحتی می‌توانند در هر ساعتی از شبانه روز از این ایستگاه استفاده کنند ، ضمن اینکه شهرداری در عمل نشان داده که مسائل اجتماعی و فرهنگی را به عنوان دغدغه اصلی خود تلقی می‌کند.

وی با اشاره به مسجد در حال ساخت در کنار تئاتر شهر، گفت: ساخت این مسجد به جهت فنی و نیز عدم تقابل با تالار شهر به طور جدی مورد توجه است و من تضمین می‌کنم که هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

شهردار تهران در ادامه به مجموعه نینوا که در کنار پل جوادیه در حال ساخت است و ۳۰۰ هزار متر مربع بنای هنری در آن پیش بینی شده و سالن مراسم‌های آیینی که هزار و ۵۰۰ متر فضای هنری ویژه تئاتر دارد اشاره کرد و گفت: تمام این فضاها نمونه‌هایی از توجه شهرداری برای هنرمندان است.

وی در ادامه مترو را در شرایط کنونی جامعه به عنوان یک سازه اجتماعی معرفی کرد و گفت: مترو دیگر یک ساختمان و یا ریل و قطار نیست، بلکه روزانه چندین میلیون نفر جمعیت این شهر حداقل یک ساعت زمان خود را در آن صرف می‌کنند و باید هرچه زودتر اقدامات فرهنگی لازم برای این مجموعه بزرگ انجام شود.

شهردار تهران در پایان اظهارات خود به اقدامات شهرداری برای ماه محرم اشاره کرد و گفت: باید از بعد شور و شعور حسینی اقدام به امر به معروف و نهی از منکر کنیم، چرا که اگر این اقدام را درست انجام دهیم موجب ازدیاد محبت در جامعه می‌شود و اگر می‌بینیم اقدامی انجام شده که از آن محبت و آبادانی شکل نگرفته حتما در روش و تشخیصمان اشتباه کرده‌ایم.

 دولت سهم ۵۰ درصدی خود در توسعه حمل و نقل عمومی را اجرایی کند

آبپاشی با هواپیما بیشتر شبیه یک شوخی بود تا اقدامی جدی

به گزارش ایسنا، شهردار تهران همچنین در پایان این مراسم در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه شهرداری ۵۶ درصد اعتبارات سال جاری خود را به طور مستقیم برای حمل و نقل عمومی اختصاص داده است گفت: ما نیز همانند سایر بخش‌ها نگران وضعیت آلودگی هوای تهران هستیم اما معتقدیم اقداماتی نظیر پاشیدن آب با هواپیما بیشتر شبیه یک شوخی بود تا اقدامی جدی. البته برخی اقدامات نظیر تعطیلی کارگاه‌های صنعتی و نیز توسعه محدوده زوج و فرد خودروها اقدامات موثری بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: اما هنوز هم می‌گوییم اگر حمل و نقل عمومی در شهر تهران به طور کامل شکل گرفته باشد در زمان آلودگی هوا می‌توان با یک اطلاع رسانی به موقع مردم را برای همراهی با طرح‌های مختلف راهنمایی کرد.

وی یادآور شد: توقع ما از دولت این است که سهم ۵۰ درصدی خود را در توسعه حمل و نقل عمومی اجرایی کند هرچند که ما هم می دانیم دولت مشکلاتی دارد اما باید سهم شهر تهران به عنوان پایتخت بیشتر باشد.

قالیباف در ادامه به خرید کارخانه واگن سازی برای تامین واگن در سال ۸۶ اشاره کرد و گفت: در این سال برای تحویل ۴۰۰ واگن درون و برون شهری توافق صورت گرفت و از سال گذشته اولین خروجی‌های آن وارد مترو شد و در حال حاضر نیز کلیه واگن‌ها به جز لکوموتیوها به شکل داخلی تولید می‌شوند.

وی در پاسخ به سوالی در رابطه با مصوبه‌های قانونی دولت برای پرداخت اعتبارات مترو گفت: از ۱۲۰ میلیارد تومان یارانه اتوبوس و مترو برای شهرداری تهران تا کنون تنها ۳ میلیارد تومان پرداخت شده که البته طبق قول معاون عمرانی وزیر کشور قرار است در این هفته مبالغ دیگری پرداخت شود اما باید توجه داشت که یارانه بلیت مترو بودجه عمرانی نیست که بستگی به میزان تخیصیص دولت داشته باشد.

قالیباف با بیان اینکه سال گذشته نیز در پرداخت یارانه بلیت مترو تاخیرهای قابل توجهی وجود داشت افزود: معاون عمرانی وزیر کشور قول داده که این اعتبارات را پیگیری و به موقع پرداخت کند.

شهردار تهران خاطر نشان کرد: در حال حاضر از بودجه ۴۵۰ میلیارد تومانی توسعه‌ای مترو در سال جاری ۱۶۰ میلیارد تومان تا کنون پرداخت شده و در مورد برداشت از حساب ذخیره ارزی نیز هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است.

تاریخ بروزرسانی : 2010-12-12 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو