زوجهای جوان در حسرت یک سر پناه

زوجهای جوان در حسرت یک سر پناه

افکارنیوز: بسیاری از کار‌شناسان مسکن معتقدند که مسکن در تب افزایش قمیت می‌سوزد ودرجه آن به ۴۰ رسیده است در حالی که وزیر راه شهرسازی افزایش قیمت را تکذیب و طبل ارزانی قیمت را می‌کوبد و می‌گوید اصلا افزایش قیمت نداریم. مهرداد بائوج لاهوتی عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران از افزایش ۴۰ درصد اجاره بها […]

افکارنیوز: بسیاری از کار‌شناسان مسکن معتقدند که مسکن در تب افزایش قمیت می‌سوزد ودرجه آن به ۴۰ رسیده است در حالی که وزیر راه شهرسازی افزایش قیمت را تکذیب و طبل ارزانی قیمت را می‌کوبد و می‌گوید اصلا افزایش قیمت نداریم.

مهرداد بائوج لاهوتی عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران از افزایش ۴۰ درصد اجاره بها در شهرتهران خبر داده است.

وی علت اصلی علت اصلی افزایش اجاره بها را عدم عرضه به موقع و تقاضای زیاد متقاضیان عنوان کرد و افزود: یکی از نیازهای اصلی زوج‌های جوان در کشور مسکن است و زمانی که این نیاز تامین نشود به سمت بازار اجاره بها رفته که در ‌‌نهایت موجب افزایش آن می‌شود.

البته دراین میان نباید نوسانات بازار سکه ارز غافل شویم سکه ارز مانند آتیش زیر خاکس‌تر به یکباره گر گرفتند تمام برنامه‌ها سیاست‌های به اصطلاح مناسب دولت را به هم ریختند.

احمد رضا سرحدی کار‌شناس مسکن با اشاره به شیوع تب گرانی در بازار مسکن گفت: ‌ نوسان قیمت‌ها در بازار تابعی از نوسانات ارز است.
وی ادامه داد: بازار مسکن متفاوت از بازارهای دیگر شامل کالا‌ها گران قیمتی است که سرمایه زیادی صرف آن می‌شود.

سرحدی افزود: با نقش پررنگ سوداگری در این بازار تنها سرمایه‌های کلان توان ورود پیدا می‌کنند و به مانند لوازم خانگی به سرعت از نوسانات بازار تاثیر نمی‌پذیرد.
این کار‌شناس مسکن تصریح کرد: مسکن تابع شرایط خاص خود، تاثیرپذیری درازمدت دارد و تنها با سیاست‌های کلان می‌توان با آن برخورد کرد.

وی با اشاره به اینکه سیاست‌های کلان تعیین کننده جهت حرکت سرمایه‌ها در بازار مسکن است گفت: ‌ دولت به عنوان سیاست گذار سیاست‌های کلان تعیین کننده، قیمت مسکن و تعادل در این بازار است.

قیمت در بازار یک نشانگر محسوب می‌شود، تب تند قیمت و یا لرز شدید خبر از بی‌تعادلی است، بازار مسکن نیز در حال رفتن به سوی تب تند قیمت هاست، البته این تب بعد از لرزی حاصل شده که رکود دو ساله قیمت‌های مسکن را به دنبال داشت.

برخی از کار‌شناسان اقتصادی معتقدند این رشد قیمت‌ها ناشی از آغاز (اجرای قانون هدفمندسازی) است و برخی با اشاره به رکود و رونق دوره‌ای در بازار مسکن این مسئله را در نوسان عرضه دوره‌ای در بازار مسکن نسبت می‌دهند.

دلالان و خبرنگاران قیمت مسکن را گران می‌کنند!

دلیل هرچه باشد در حال حاضر شاهد رشد قیمت‌ها هستیم، موضوعی که انکار کردنش نه تنها نمی‌تواند به کاهش تب قیمت‌ها کمک کند بلکه باعث بی‌اعتمادی مردم نسبت به دماسنج‌هایی می‌شود که متولیان بخش مسکن براساس آن برنامه ریزی می‌کنند.

بسیاری از مسئولان کشور معتقد هستند که اگر گرانی در بازار مسکن وجود داشته باشند این گرانی ناشی از جو روانی بسیاری از افراد و خبرنگاران است که به جامعه می‌دهند در صورتی که اگر افزایش قیمتی هم باشند طبیعی و متناسب با نرخ تورم در جامعه است.

بی‌اعتمادی مردم به مسئولان باعث عکس العمل وارونه مردم نسبت به دستورالعمل‌های مدیران می‌شود، یعنی درست وقتی که مدیران بخش مسکن عنوان می‌کنند مردم نباید وارد بازار مسکن شوند مردم بنابر تجربه قبلی به بازار هجوم می‌آورند و مدیران در توجیه وضعیت پیش آمده می‌گویند «عده‌ای دلال، بازار را آشفته می‌کنند تا از آب گل آلود ماهی بگیرند»!!!!!!!

براساس این گزارش یکی از بنگاه داران در منطقه ظفر در خصوص اجاره و رهن آپارتمان معتقد است اکثر مالکان آپارتمان تمایل به رهن واحد مسکونی دارند و به همین قیمت رهن و اجاره رشد ۴۰ درصدی داشته است. شریعتی- تقاطع بهشتی ۷۰ متری ۲ خوابه متری ۲. ۷۰ در حال حاضر ۳. ۵۰۰ هزارتومان به فروش می‌رسد.

همچنین یکی دیگر از بنگاه داران در منطقه تهران نو می‌گوید: قیمت مسکن در این محدوده فضایی بالا رفته و قصد پایین آمدن هم ندارد به طور مثال یکی آپارتمان نوساز در این محدوده متری ۲ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان تا ۳ میلیون می‌باشد.

براساس این گزارش میدان خراسان- شهرزاد ۶۱ متری طبقه دوم همراه با آسانسور و انباری ۱۸ میلیون وام، ۲۰ میلیون رهن و ۴۵ میلیون نقد به فروش می‌رسد.

خیابان جیحون- مرتضوی ۷۰ متری ۲ خوابه ۶ ساله همراه با انباری و پارکینگ متری ۱میلیون و ۷۵۰ هزارتومان به فروش گذاشته شده است.

در همین راستا یک واحد آپارتمان ۸۲ متری ۲ خوابه در تهران نو متری ۳ میلیون به فروش گذاشته شده است.

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
تاریخ بروزرسانی : 2012-05-16 / نویسنده :
/
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاسامسونگکفش پاشنه مخفیدکتر تاجبخش
دکتر بتول طاهری
دیدار سیدمحمدعلی شهیدی با خانواده شهدای اهواز
دیدار سیدمحمدعلی شهیدی با خانواده شهدای اهواز
بازگشت داریوش ارجمند به سینما با فیلم سینمایی ماهورا
بازگشت داریوش ارجمند به سینما با فیلم سینمایی ماهورا
مخفی کردن خالکوبی های دست بازیکن تیم تراکتورسازی
مخفی کردن خالکوبی های دست بازیکن تیم تراکتورسازی
پوشش بدون حجاب دختران اردنی در ورزشگاه آرارات تهران
پوشش بدون حجاب دختران اردنی در ورزشگاه آرارات تهران
بسته جبرانی برای ۷ میلیون حقوق بگیر
بسته جبرانی برای ۷ میلیون حقوق بگیر
تصاویری از نحوه تامین امنیت ترامپ در نیویورک
تصاویری از نحوه تامین امنیت ترامپ در نیویورک
دردناک ترین تصویر از مراسم تشییع شهدای اهواز
دردناک ترین تصویر از مراسم تشییع شهدای اهواز
تصاویری از دیدارهای روحانی در نیویورک
تصاویری از دیدارهای روحانی در نیویورک
یونیک ویزاسامسونگکفش پاشنه مخفیدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری