ده نمکی: احمدی‌نژاد از شوخی «اخراجی‌ها» ناراحت نمیشود

ده نمکی: احمدی‌نژاد از شوخی «اخراجی‌ها» ناراحت نمیشود

مسعود ده‌نمکی با بیان اینکه برخلاف شایعاتی که درست شده، «اخراجی‌ها۳» با اشخاص کار ندارد، گفت: حرفی که این فیلم می‌خواهد بزند بزررگ‌تر از دعواهای جناحی است و ممکن است یک کاراکتر، نماد چند چهره از جناح‌های مختلف باشد. راسخون:  «مسعود ده‌نمکی» کارگردان فیلم سینمایی «اخراجی‌ها۳» در پشت صحنه فیلم و در جمع خبرنگاران درخصوص […]

مسعود ده‌نمکی با بیان اینکه برخلاف شایعاتی که درست شده، «اخراجی‌ها۳» با اشخاص کار ندارد، گفت: حرفی که این فیلم می‌خواهد بزند بزررگ‌تر از دعواهای جناحی است و ممکن است یک کاراکتر، نماد چند چهره از جناح‌های مختلف باشد.

http://www.rasekhoon.net/_WebSiteData/News/NewImages/0e6829c5-560e-4183-a703-086ab5778087.jpgراسخون:  «مسعود ده‌نمکی» کارگردان فیلم سینمایی «اخراجی‌ها۳» در پشت صحنه فیلم و در جمع خبرنگاران درخصوص پربازیگر بودن «اخراجی‌ها۳» اظهار داشت: پربازیگر بودن، اقتضای فیلمنامه و کمی هم ویژگی اخراجی‌هاست. در «اخراجی‌ها۳» سخت‌تر از بازیگری، بخش خیابانی است که بعضا در بعضی جاها تا دو سه هزار نفر آدم به صورت هنرور ایفای نقش می‌کنند. به خاطر اینکه شهرک سینمایی شهری نداریم که بتوان این کارها را انجام داد، فکر می‌کنم بازسازی صحنه‌های خیابانی در سینمای ایران بی‌سابقه است. بازسازی صحنه‌های انتخاباتی با حضور هزاران نفر کار دشواری بود که الحمدالله ۱۰ بار بدون هیچ حادثه‌ای تکرار شد و هر بار هم بهتر از دفعه قبل می‌شد.

* تلاش ما برای رساندن فیلم به جشنواره فجر است

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که «اخراجی‌ها» سیاسی است یا اجتماعی و یا دفاع مقدس؟ گفت: همه این‌هاست. اخراجی‌ها سه خط داستانی دارد که دو قسمت آن به دفاع مقدس و یک قسمت آن به مسائل روز برمی‌گردد. «اخراجی‌ها۳» یک نگاه منتقدانه به مناسبات سیاسی و اجتماعی بعد از جنگ دارد که با زبان طنز بیان می‌شود.
ده‌نمکی درباره رسیدن فیلم به جشنواره فجر افزود: حضور حتمی فیلم را نمی‌دانم ولی تلاش‌مان را می‌کنیم. چون فرم را پر کردیم، مراحل فنی فیلم در حال طی شدن است و ان‌شاءالله که فیلم به جشنواره برسد و بعد از آن برای اکران نوروز آماده ‌می‌شویم.

* در «اخرا‌جی‌ها۳» آمادگی هرگونه تهاجمی را دارم

وی ادامه داد: در «اخرا‌جی‌ها۳» آمادگی هرگونه تهاجمی را دارم و از همین الان خودم را برای هر حرفی که خواهند زد، آماده کردم چون این اخراجی‌ها برای نقد آن‌‌ها آمده و بالطبع نمی‌تواند شاهد بی‌تفاوتی آن‌ها باشد. هر کسی که خودش را در مرکز این نقد ببیند، ممکن است از همین الان گارد بگیرد.
وی ادامه داد: اخراجی‌ها سعی کرد حرف مردم را بزند. نقد جناح‌ها و چهره‌های سیاسی با زبان طنز یک نگاه متفاوتی است که بستگی به جنبه افراد دارد. کسانی که تا دیروز می‌گفتند طنز باید حرف‌های جدی هم بزند، باید ببینیم امروز چقدر تحمل می‌کنند.

* مشکل آن‌ها با اخراجی‌ها بحث حمایت مردمی است

کارگردان «اخراجی‌ها۳» در رابطه با فروش این فیلم تصریح کرد: من پیش‌گو نیستم که بخواهم فروش فیلم را بگویم ولی برای اخراجی‌‌ها شرایط ایده‌آلی فراهم نیست. در اخراجی‌‌ها ۱ دیدید که در ۲۰ روز اول، سی‌دی فیلم را بیرون دادند. جالب اینجاست که الان هنوز «اخراجی‌ها۳» شروع نشده، مردم را به قاچاق فیلم دعوت می‌کنند. کسانی که احساس می‌کنند اخراجی‌ها پر آن‌ها را گرفته باشد، مردم را دعوت به قاچاق فیلم می‌کنند، در حالی که حتی اگر نگاه ‌آن‌ها سیاسی باشد با قاچاق فیلم، اخراجی‌ها به دست همه مردم می‌رسد. این نشان می‌دهد انگیزه آن‌ها بحث اعتقاد و سیاست نیست، مشکل آن‌ها با اخراجی‌ها بحث حمایت مردمی است.

* «اخراجی‌ها۳» با اشخاص کار ندارد

وی با بیان اینکه تمام هزینه‌های «اخراجی‌ها۳» توسط بخش خصوصی تامین شده، افزود: برخلاف شایعاتی که درست شده، «اخراجی‌ها۳» با مفاهیم کار دارد و با اشخاص کار ندارد. ممکن است یک کاراکتر، نماد چند چهره از جناح‌های مختلف باشد. حرفی که این فیلم می‌خواهد بزند، بزررگ‌تر از دعواهای جناحی است. «اخراجی‌ها۳» برخلاف کسانی که می‌‌خواهند مردم را تقسیم‌بندی کنند، مردم را دعوت به یک‌رنگی می‌کند. پیام این فیلم وحدت ملی است.
مسعوده نمکی‌ در ادامه با بیان اینکه ویژگی «اخراجی‌ها۳» این است که بیانیه نمی‌دهد، گفت: حاجی‌گرینف‌ها در جنگ و بعد از آن مصداق داشتند. مسلما کسانی که امثال حاجی‌گرینف‌ها هستند، با دیدن فیلم ناراحت می‌شوند. ضرب‌المثلی هست که می‌گوید «فحش را بینداز وسط، صاحبش خودش پیدایش می‌کند». کار اخراجی‌ها هم همین است، حرف را وسط می‌اندازد و به کسی که باید بربخورد، خودش می‌فهمد منظور ما چیست.

* فکر کنم تنها احمدی‌نژاد از شوخی «اخراجی‌ها» ناراحت نشود

وی اضافه کرد: تا حالا همه کارهای من با مشکل مواجه شده، از فقر و فحشا گرفته تا اخراجی‌ها. به هر حال اکران اخراجی‌ها در نوروز، برخلاف بسیاری از حرف‌ها به نفع فیلم‌های دیگر بود، همان‌طور که امسال خیلی‌ها تلاش می‌کنند همزمان با اخراجی‌ها فیلم‌شان را اکران کنند.
ده‌نمکی در رابطه با شوخی اخراجی‌ها با محمود احمدی‌نژاد اظهار داشت: فکر کنم تنها کسی که از این شوخی ناراحت نشود، ایشان باشد. بحث نقد نیست، با همه شوخی کردیم. سعی‌ کردیم «اخراجی‌ها۳» آیینه‌ای از جامعه باشد. این شوخی الزاما مصداق‌یابی یک آدم نیست، مثل «کدام استقلال، کدام پیروزی» نگاه کردن به فوتبال خارج از زمین چمن است. دوربین به جای اینکه به سمت زمین چمن باشد، ۹۰ دقیقه به سمت ما تماشاچی‌هاست. به نوعی «اخراجی‌ها۳» به حواشی مسائل سیاسی و اجتماعی می‌پردازد.

* فکر قلب بعضی‌ها را هم بکنید

کارگردان فیلم سینمایی «اخراجی‌ها۳» گفت: چیزی که من از جشنواره‌ها می‌شناسم، این است که آن‌ها برای آثاری مثل اخراجی‌ها که نگاه منتقدانه‌ای دارد، جایی قائل نیستند. حق هم دارند، شاید اگر من هم بودم همین کار را می‌کردم. به هر حال زبان اخراجی‌ها، زبان گزنده‌ای است و من هم هیچ موقع خودم را برای این آماده نکردم که فرش قرمز زیر پایم پهن کنند.
وی درخصوص ساخت «اخراجی‌ها ۴» بیان داشت: این را بگذارید برای بعدا. فکر قلب بعضی‌ها را هم بکنید.
مسعود ده‌نمکی در پایان افزود: «اخراجی‌ها۳» به مسائل امروز و بعد از جنگ می‌پردازد که بخشی از آن سیاست، اجتماع، نسل جدید و رزمندگان است.

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2011-01-16
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
متفاوت ترین تیپ علی صادقی در یک مراسم
متفاوت ترین تیپ علی صادقی در یک مراسم
ماجرای عجیب زنده شدن مرد ثروتمند بعد از مرگش
ماجرای عجیب زنده شدن مرد ثروتمند بعد از مرگش
تصاویری از کارواش مترو در تهران
تصاویری از کارواش مترو در تهران
امین حیایی و همسرش بر روی سِن جشن حافظ
امین حیایی و همسرش بر روی سِن جشن حافظ
ملیکا شریفی‌نیا در کنار برادرش در سریال دلدادگان
ملیکا شریفی‌نیا در کنار برادرش در سریال دلدادگان
رفتار مردم ترکیه در هنگام تبدیل دلار به لیر
رفتار مردم ترکیه در هنگام تبدیل دلار به لیر
پست اینستاگرامی پیمان معادی درباره تسلیم نشدن
پست اینستاگرامی پیمان معادی درباره تسلیم نشدن
شب گردی فردوسی پور و رشید پور در میدان شوش
شب گردی فردوسی پور و رشید پور در میدان شوش
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز