دریافت کد ملی با تلفن گویای ثـبت احوال کشور

دریافت کد ملی با تلفن گویای ثـبت احوال کشوراخبار ایران و جهان

بر اساس مصوبه شورای نگهبان و هماهنگی ستاد انتخابات کشور داشتن شناسنامه و همراه داشتن کد ملی برای رای دادن در شعب اخذ رای ضروری است.

دریافت کد ملی با تلفن گویا

دریافت کد ملی با تلفن گویا , افرادی که از کد ملی خود برای شرکت در انتخابات اطلاعی ندارند می توانند با تماس به تلفن گویای ثبت احوال کشور کد ملی خود را دریافت کنند.

دریافت کد ملی با تلفن گویا

ابوترابی سخنگوی ثبت احوال کشور گفت: کسانی که کد ملی خود را به علت مفغودی کارت فراموش کرده اند و یا هنوز از شماره کد ملی خود به علت دریافت نکردن کارت ملی، اطلاعی ندارند میتوانند با تماس به تلفن گویای شماره ۰۲۱۶۶۷۰۷۱۳۱ کدملی خود را دریافت کنند. وی افزود: بر اساس مصوبه شورای نگهبان و هماهنگی ستاد انتخابات کشور داشتن شناسنامه و همراه داشتن کد ملی برای رای دادن در شعب اخذ رای ضروری است.

دریافت شماره شناسنامه افراد

دریافت شماره شناسنامه افراد از طریق کد ملی فرد امکان پذیر است. علاوه بر این، عکس این موضوع یعنی گرفتن کد ملی از طریق شماره شماسنامه نیز قابل انجام است.دریافت کد ملی با تلفن گویاالبته شماره ملی و شماره شناسنامه متولدین سال ۱۳۶۸ به بعد یکسان می‌باشد. برای گرفتن کد ملی از طریق شماره شناسنامه و دریافت شماره سریال شناسنامه از طریق کد ملی می‌توانید با تلفن گویای ثبت احوال تماس بگیرید.

سامانه دریافت کد ملی متوفی

استعلام کد ملی شخص متوفی عموما برای مسائلی همچون انحصار وراثت حائز اهمیت است. و وراث نیز بابت همین مساله نیاز به اطلاع از کد ملی شخص متوقی دارند. این اشخاص می‌توانند جهت دریافت کد ملی شخص متوفی به سامانه دریافت کد ملی متوفی مربوطه مراجعه فرمایند.

https://iran.gov.ir/organ/show/id/17/serviceid

دریافت کد ملی از طریق پیامک

دریافت کد ملی از طریق پیامک صحت ندارد. چرا که امکان سوء استفاده از آن وجود دارد. در نظر داشته باشید تمامی امور حتی روزمره منوط به کد ملی شخص می‌باشد. بنابراین دسترسی ساده و به ویژه دریافت کد ملی از طریق پیامک منطقی نمی‌باشد.

گرفتن کد ملی از طریق نام و نام خانوادگی

گرفتن کد ملی از طریق نام و نام خانوادگی به سادگی امکان پذیر نیست چرا که اطلاعات شناسنامه‌ای و کد ملی افراد فقط در اختیار ثبت احوال است و به راحتی در اختیار اشخاص متفرقه قرار نمی‌گیرد.پس این امکان برای اشخاص عادی وجود ندارد مگر اینکه مسئله‌ای قانونی در میان باشد.

در این صورت شما باید به نیروی انتظامی مراجعه کرده و پس از ثبت شکایت و پذیرفته شدن آن از طریق اداره آگاهی، بواسطه نامه مرقوم شده از جانب کلانتری گرفتن کد ملی از طریق نام و نام خانوادگی از ثبت احوال برای شما ممکن خواهد شد.

فرمول بدست آوردن کد ملی

فرمول بدست آوردن کد ملی در حقیقت الگوریتمی از مشخصات محل تولد شما یعنی شهر و استان محل تولد و شماره‌ای است که ثبت احوال برای شما در نظر می‌گیرد. بنابراین فرمول بدست آوردن کد ملی همان کد استان و شهر محل صدور کارت ملی شما است. اگر می‌خواهید از روی شماره ملی خودتان یا شماره ملی کس دیگری محل صدور او را ببینید می‌توانید به این سامانه مراجعه کنید:

سامانه استعلام آنلاین کد ملی

https://www.searchline.ir/idcode

باشگاه خبرنگاران

یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
تاریخ بروزرسانی : 2017-05-18 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :