نگرانی ها درباره خبر سورپرایز آذری‌ جهرمی |نگران نباشید

نگرانی ها درباره خبر سورپرایز آذری‌ جهرمی |نگران نباشید اخبار ایران و جهان

بسیاری از افراد نگران وضعیت اینترنت و ملی شدن آن هستند زیرا دسترسی جهانی را محدود می کند

بعد از قطعی یک هفته ای اینترنت در سراسر کشور مردم هر لحظه با هر خبری نگران وضعیت اینترنت می شوند. وزیر ارتباطات آذری جهرمی روز گذشته در همایش شهر هوشمند گفت که آخر هفته خبر سورپرایز کننده ای برای مردم ایران دارد و همین خبر باعث نگرانی بیشتر مردم شده است.در ادامه در نیک صالحی جزئیات خبر سورپرایز آذری‌ جهرمی را می بینید

نگرانی درباره خبر سورپرایز آذری‌ جهرمی

خبر سوپرایز روز پنجشنبه وزیر ارتباطات، نگرانی کاربران ایرانی را به دنبال داشته است. وزیر ارتباطات روز گذشته در همایش تهران شهر هوشمند گفت که روز پنجشنبه از طریق فضای مجازی خبری خوشحال کننده برای ایرانی ها دارد. اما بسیاری از کاربران به شوخی و بعضا با نگرانی گفته‌اند که احتمالا وزیر می خواهد از اینترنت ملی رونمایی کند. محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به پیام خبرنگار «شهروند» گفت که سوپرایزش درباره اینترنت ملی نیست.

در همین زمینه یک مقام آگاه در وزارت ارتباطات به «شهروند» گفت: سورپرایز وزیر،
اینترنت ملی نیست و اصولا نگرانی در این‌باره وجود ندارد.

محتوای خبر سورپرایز آذری‌ جهرمی

این مقام آگاه افزود: چیزی به نام اینترنت ملی نداریم و آن چه از آن با نام اینترنت ملی یاد می‌شود، «شبکه ملی اطلاعات» است که آن هم قرار نیست دسترسی کاربران ایرانی را به شبکه جهانی اینترنت قطع کند. شبکه ملی اطلاعات در واقع به دنبال ایجاد زیرساخت هایی است که در مواقع ضروری استفاده شود. تحریم برنامه ها و نرم افزارهای جهانی نباید در کار ایرانی ها اخلال ایجاد کند و به همین جهت در شبکه ملی اطلاعات به دنبال آن هستیم که تحریم ها و اخلال های جهانی نتواند مشکلی برای کاربران ایرانی ایجاد کند.

همچنین بخوانید :  شماره موبایل آذری جهرمی وزیر ارتباطات

پیش از این حرفهای حسن روحانی، رییس جمهوری درباره تقویت و توسعه شبکه ملی اینترنت
از سوی کاربران ایرانی به راه‌اندازی شبکه داخلی اینترانت و قطع دسترسی
ایرانی‌ها به شبکه جهانی تعبیر شده است.

شهروند

تاریخ بروزرسانی : 2019-12-10 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi