صدور حکم اعدام دو نفر از اخلال گران نظام اقتصادی

صدور حکم اعدام دو نفر از اخلال گران نظام اقتصادیاخبار

در رأی صادره آمده است پرونده در خصوص تعدادی از متهمان مفتوح و در خصوص متهمان ردیف اول و دوم قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور بوده و در خصوص سایر متهمان قطعی است.

رئیس دستگاه قضا چند ماه پیش در همایش سراسری قضات با گوشزد به اخلالگران اقتصادی، آنان را مفسد فی الارض خواند و بیان کرد : «خوب گوش کنید، پنبه را از گوشتان بیرون بیاورید. اخلال در اقتصاد کشور، مجازاتش اعدام است. ما در اجرای این قانون تردیدی نخواهیم داشت.»به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس در رأی صادر شده از این شعبه ویژه متهمان ردیف اول و دوم این پرونده به نام‌های داریوش ابراهیمیان بیلندی فرزند علی اکبر و یونس بهاالدینی فرزند ابراهیم به دلیل اخلال باندی و از پیش تعین شده در شبکه بانکی و اقتصادی کشور به مبلغ ۱۵۴۰ میلیارد و ۴۶۱ میلیون و ۹۰۰ هزار و ۱۴۳ ریال را مفسد فی الارض شناخته و به مجازات اعدام محکوم کرد. برای خواندن ادامه خبر در مورد حکم اخلال گران اقتصادی ، با نیک صالحی همراه باشید.

حکم اعدام اخلال گران نظام اقتصادی

در این پرونده متهم ردیف اول مدیر و هماهنگ کننده اقدامات مجرمانه مذکور و متهم ردیف دوم مباشر
اصلی اخلال گسترده در شبکه بانکی کشور بوده اند.

در این پرونده همچنین برای متهمان اصلی علاوه بر مجازات اعدام ضبط کلیه وجوه و منافع حاصله از
اقدام مجرمانه به نفع دولت و رد مال به میزان ۳۵ میلیون تومان در حق شاکی خصوص نیز صادر
شده است.

اخلال گران اقتصادی

اعدام اخلال گران اقتصادی

حکم مفسدان و اخلال گران اقتصادی

در رای صادر از شعبه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان نظام اقتصادی در استان فارس
محمد بهاالدینی به ۱۰ سال حبس تعزیری و رد مال محصله، داوود کاتبی فرزند، ولی اله به ۷ سال حبس تعزیری، ایمان پهلوانی فرزند نعمت اله، مرتضی کاتبی نژاد فزرند صفر، رضا نادری فرزند صفرعلی را هریک به ۵ سال حبس تعزیری و ضبط کلیه وجوه و منافع محصله به عنوان جزای نقدی در حق دولت محکوم کرد.

در رأی صادره آمده است پرونده در خصوص تعدادی از متهمان مفتوح و در خصوص متهمان ردیف اول و دوم قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور بوده و در خصوص سایر متهمان قطعی است.

تابناک

تاریخ بروزرسانی : 2018-11-06 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو