حمله‌ معترضان به آقای رئیس‌جمهور+عکس

حمله‌ معترضان به آقای رئیس‌جمهور+عکس

هزاران تن از مردم مالی در اعتراض به تعیین رئیس جمهوری دولت انتقالی مالی، به دفتر این مقام هجوم بردند و با ضرب و شتم وی موجب شدند تا این مقام برای مدت کوتاهی در بیمارستان بستری شود. ایسنا: هزاران تن از مردم مالی در اعتراض به تعیین رئیس جمهوری دولت انتقالی مالی، به دفتر […]

هزاران تن از مردم مالی در اعتراض به تعیین رئیس جمهوری دولت انتقالی مالی، به دفتر این مقام هجوم بردند و با ضرب و شتم وی موجب شدند تا این مقام برای مدت کوتاهی در بیمارستان بستری شود.
ایسنا: هزاران تن از مردم مالی در اعتراض به تعیین رئیس جمهوری دولت انتقالی مالی، به دفتر این مقام هجوم بردند و با ضرب و شتم وی موجب شدند تا این مقام برای مدت کوتاهی در بیمارستان بستری شود.

 یکی از فرستادگان سازمان ملل به مالی گزارش داد که این حمله به شدت اقدامات دیپلماتیک برای حل‌وفصل بحران در این کشور غرب آفریقا را در معرض خطر قرار داده و پیشنهاد کرد که امکان دارد سایر موارد و عقاید در حل بحران در مالی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه،‌ تنها چند ساعت پس از ترک میانجی‌گران از مالی، هزاران تن به حالت اعتراض به خیابان‌ها آمده و به سمت دفترهای دولتی مالی هجوم بردند. این در حالی است که میانجی‌گران برای متقاعد کردن رهبران کودتا به منظور پذیرش بازگشت به حکومت دموکراتیک ۱۲ ماهه "دیانکوندا ترائوره"، رئیس جمهور دولت انتقالی تلاش می‌کردند.
 
تظاهرکنندگان به سمت نیروهای امنیتی حمله کرده و راه خود را به سمت دفترهای ترائوره در "کولوبا" گشودند. این دفاتر از زمان کودتای نظامی در ۲۲ مارس سال جاری میلادی خالی بودند.

یکی از منابع در کاخ ریاست جمهوری مالی افزود: تظاهرکنندگان که تعدادشان بسیار زیاد بود به سوی نیروهای امنیتی هجوم برده و رئیس جمهور دولت انتقالی را در دفترش یافتند. او را مورد ضرب و شتم قرار دادند اما حال وی وخیم نیست. وی را به بیمارستان منتقل کرده‌اند. ترائوره پس از انجام آزمایشات لازم از بیمارستان مرخص شد.

"چیک مودیبو دیارا"، نخست وزیر مالی خواستار آرامش شد و گفت که "این حملات در شان کشور مالی نیست".

این تظاهرات یک روز پس از آنکه بلوک کشورهای اقتصادی غرب آفریقا (اکوواس) یک معاهده با خونتا به امضا رساندند، صورت گرفت.

"آداما بیکتوگو"، وزیر اتحاد آفریقا در ساحل‌عاج روز دوشنبه به خبرگزاری فرانسه گفته بود: همگی ما با این امید که ماموریتمان را تکمیل کرده‌ایم، مالی را ترک می‌کنیم.

"آمادو سانوگو"، رهبر کودتاچیان مالی تهدید کرده بود که اگر ترائوره ۷۰ ساله بر قدرت برای یک دوره ۱۲ ماهه باقی بماند، روند بازگشت به حکومت دموکراتیک بر هم خواهد خورد.

"حمدون امیون گویندون"،‌ از کمیته سازمان‌های میهن‌پرستانه مالی که حامی کودتا و مخالف ترائوره است، می‌گوید: توافق‌های صورت گرفته توسط اکوواس شامل مالی نمی‌شود. این یک خیانت است.

برخی از معترضان رهبر کودتاچیان متهم می‌کنند که با قبول این توافق "خیانت" کرده است.

مالی که یکی از با ثبات‌ترین دولت‌های دموکراتیک را در غرب آفریقا داشت، در جریان تشکیل یک گروه از سربازان توسط سانوگو، رهبر کودتاچیان برای عزل "آمادو تومانیدوره"، رئیس جمهوری این کشور به بحران کشیده شد.

با این حال این کودتا باعث شده تا مسیر برای ورود قبایل طوارق و برخی از گروه‌های مسلح شبه‌نظامی به مالی و تصرف مناطق شمالی این کشور باز شود.

ارتش مالی می‌گوید که در جریان تظاهرات انبوه هواداران کودتای ماه مارس سه تن را کشته است. ارتش گفت تظاهرکنندگان از توافقی برای در قدرت ماندن آقای ترائوره، ۷۰ ساله، برای یک سال دیگر خشمگین بودند. دوره خدمت اولیه این مقام قرار بود روز دوشنبه به پایان برسد. اما براساس توافقی که رهبران غرب آفریقا با آمادو سانوگو، رهبر کودتا امضا کردند قرار شد ترائوره برای سازمان دادن انتخابات و پایان شورش در شمال، فعلا در قدرت باقی بماند.

براساس آن توافق همچنین قرار است سانوگو به عنوان رهبر سابق کشور شناسایی و برای وی حقوق بازنشستگی تعیین شود.

بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
تاریخ بروزرسانی : 2012-05-22 / نویسنده :
/
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاسامسونگکفش پاشنه مخفیدکتر تاجبخش
دکتر بتول طاهری
تصاویری از مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز
تصاویری از مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز
بازگشت داریوش ارجمند به سینما با فیلم سینمایی ماهورا
بازگشت داریوش ارجمند به سینما با فیلم سینمایی ماهورا
مخفی کردن خالکوبی های دست بازیکن تیم تراکتورسازی
مخفی کردن خالکوبی های دست بازیکن تیم تراکتورسازی
پوشش بدون حجاب دختران اردنی در ورزشگاه آرارات تهران
پوشش بدون حجاب دختران اردنی در ورزشگاه آرارات تهران
بسته جبرانی برای ۷ میلیون حقوق بگیر
بسته جبرانی برای ۷ میلیون حقوق بگیر
تصاویری از نحوه تامین امنیت ترامپ در نیویورک
تصاویری از نحوه تامین امنیت ترامپ در نیویورک
دردناک ترین تصویر از مراسم تشییع شهدای اهواز
دردناک ترین تصویر از مراسم تشییع شهدای اهواز
تصاویری از دیدارهای روحانی در نیویورک
تصاویری از دیدارهای روحانی در نیویورک
مداح جوان اهل بیت هنگام روضه خواندن جان داد
مداح جوان اهل بیت هنگام روضه خواندن جان داد
یونیک ویزاسامسونگکفش پاشنه مخفیدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری