خواننده محبوب که روزی مداح و قاری قرآن بود

خواننده محبوب که روزی مداح و قاری قرآن بوداخبار

حامد زمانی در دوران کودکی به واسطه صدای خوش و استعدادش و همچنین به تشویق خانواده، به قرائت قرآن و مداحی روی آورد که در این زمینه دوره‌های آموزشی را طی کرد و در مسابقات سراسری قرائت قرآن موفق به کسب چند رتبه برتر استانی و کشوری گردید.

حامد زمانی خواننده جوان انقلابی پاپ ایرانی در روز ۲۱ فروردین ۱۳۶۷ در شهرستان میمه اصفهان متولد شد. پدر وی بازنشسته فرهنگی و مادرش خانه دار است. زمانی از دوران کودکی شروع به قرائت قرآن کرد و به موسیقی علاقه بسیاری داشت ، به همین دلیل در کلاس‌های موسیقی سنتی شرکت کرد و دوره آواز سنتی را پشت سر گذاشت. حامد زمانی در ادامه این روند به موسیقی پاپ روی آورد. بیشتر موضوع کار‌های او مذهبی است یا در واکنش به اتفاقات سیاسی روز ایران و پیرامون این گونه مسائل است. برای خواندن ادامه خبر با نیک صالحی همراه باشید.

حامد زمانی خواننده محبوب و قاری قرآن

در دوران کودکی به علت بهره مندی از صدای خوش و استعداد فراوان و به تشویق خانواده، به قرائت
قرآن و مداحی روی آورد و در این زمینه دوره‌های آموزشی را طی کرد و در مسابقات سراسری قرائت
قرآن کریم، حائز چند رتبه برتر استانی و کشوری گردید.

از ۷ سالگی توسط پدرش در کلاس‌های موسیقی سنتی استاد طباطبایی در اصفهان دوره آواز رو
گذراند، و بعد‌ها به فراخور زمان به سمت موسیقی پاپ آمد.

شهرت حامد زمانی با تیتراژ

در سال ۸۴ اولین آهنگ اش بنام زینت آسمون درباره امام حسین را خواند.

او علاوه بر خواندن برای امرار معاش ترانه سرایی و آهنگسازی نیز میکرد، در نهایت در سال ۸۸ با
خواندن تیتراژ برنامه سیاسی دیروز – امروز – فردا با ترانه‌ای که خودش ساخته بود مورد استقبال
قرار گرفت.

حامد زمانی در ۱۳ آبان سال ۹۲ با مهسا قرقانی عقد کرد و پس از آن در شهریور سال ۹۳ ازدوج کرد.

اولین کار حامد زمانی به نام زینت آسمون در سال ۱۳۸۴ دربارهٔ حسین بن علی ساخته شد.

حامد زمانی

حامد زمانی خواننده محبوب

ترانه مرگ بر آمریکای حامد زمانی

در ۱۳ آبان ۱۳۹۲ ترانه‌ای از حامد زمانی به نام مرگ بر آمریکا در برابر سفارت سابق آمریکا در ایران رونمایی شد. این ترانه با شعر محمد مهدی سیار و همکاری دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تولید شده بود. واشینگتن پست به نقل از آسوشیتد پرس در این باره نوشت:تندرو‌ها در ایران به امید آن که میزان خشم را در جریان مذاکرات هسته‌ای با قدرت‌های غربی بالا ببرند، در مقابل سفارت سابق آمریکا در تهران از دو ترانه مرگ بر آمریکا رونمایی کردند. این ترانه‌ها در روز شنبه، پیش از تظاهرات گسترده و از پیش برنامه ریزی شده روز دوشنبه که به مناسبت سالگرد اشغال سفارت آمریکا در سال ۱۹۷۹ ترتیب داده شده بود، اجرا شدند.

حامد زمانی در اولین کنگره بین المللی امام هادی با ترانه حضرت ماه برگزیده این جشنواره شناخته شد. وی همچنین در اولین جشنواره موسیقی ضد آمریکایی طبس که در سفارت سابق ایالت متحده آمریکا در تهران برگزار شد با ترانه تحریم نفر برگزیده بخش ترانه شد.

دیدار حامد زمانی با رهبر جمهوری اسلامی

حامد زمانی در مراسم تقدیر از وی که در تاریخ ۲ بهمن ۱۳۹۲ در حسینیه نمایندگی، ولی فقیه در ستاد کل سپاه و با حضور پاسداران برگزار شد، از دیدارش با سید علی خامنه‌ای خبر داد و گفت:چندی پیش خدمت مقام معظم رهبری حضور یافتم؛ ایشان به بنده لطف داشتند و بنده را مورد تفقد قرار دادند. مقام معظم رهبری در این دیدار راجع به ترانه مرگ بر آمریکا فرمودند که ترانه مرگ بر آمریکای شما، مرگ بر آمریکای سال ۹۲ بود؛ شنیدم که به این کار زیاد حمله کردند، بگذار حمله بکنند که اگر حمله نمی‌کردند باید عزا می‌گرفتید؛ شما هم دلسرد نشوید و یکی دیگر هم بسازید. من با توجه به تشویق مقام معظم رهبری، کار گزینه‌های روی میز را ساختم و دوباره به این بهانه خدمت حضرت آقا رسیدم.

تابناک

تاریخ بروزرسانی : 2018-11-04 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو