تجربه بسیار سخت و متفاوت بهنوش طباطبایی در سینما / عکس

تجربه بسیار سخت و متفاوت بهنوش طباطبایی در سینما / عکساخبار

بهنوش طباطبایی بازیگر فیلم سینمایی ماجرای نیمروز : رد خون با انتشار پستی در اینستاگرام از تجربه بسیار سخت و متفاوتش در سینما گفت.

فیلم سینمایی رد خون یکی از فیلم های سینمایی بود که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر امسال به نمایش در آمد. این فیلم دنباله فیلم ماجرای نیمروز می باشد. رد خون به کارگردانی محمدحسین مهدویان ساخته شده است. داستان کلی این فیلم سینمایی در مورد اتفاقات پس از جنگ ایران و عراق در سال ۱۳۶۷ و عملیات مرصاد است.بهنوش طباطبایی بازیگر این فیلم است و در نقش سیما بازی می کند. او پرستار مربوط به سازمان مجاهدین خلق است. وی در مورد نقشش متنی در اینستاگرام منتشر کرده و از جنگ درونی خودش گفته است. برای خواندن تجربه بسیار سخت و متفاوت بهنوش طباطبایی در سینما با نیک صالحی همراه باشید.

تجربه بسیار سخت بهنوش طباطبایی در سینما

او در این‌باره نوشت: «دو سال تلاش و صبر توامان کار ساده‌ای نبود. دو سال سکوت و
شنیدن شایعات عجیب و قضاوت‌های ناعادلانه کمر طاقتم را خم کرد، اما نشکست.
سخت بود، اما نتیجه‌اش شیرین بود. بعد از دو سال رد کردن و گذشتن از سریال‌ها و
فیلم‌هایی که بازی کردن‌شان بسیار ساده‌تر از خانه نشستن و گاهی تئاتر کار کردن بود،
بعد از گذشتن از نقش‌هایی که ویژگی‌شان بیشتر چهره بود تا شخصیت، سر انجام با
فیلمنامه (ماجرای نیمروز: رد خون) و نقش سیما احساس کردم حالا دوباره می‌شود
بازی کرد و لذت برد.

بهنوش طباطبایی در سینما

تجربه متفاوت بهنوش طباطبایی در سینما

یک کار سخت و یک چالش بزرگ. از این جهت که لیلا زمردیان (سیانور) در برشی نه
چندان دور از تاریخ و جهت گیری‌های سیاسی لیلای (ماجرای نیمروز: رد خون) قرار
داشت. اما درونی‌تر و پیچیده‌تر. بسیار پیچیده‌تر. پیش از این تجربه همکاری با آقای
محمود رضوی را داشتم که همین دلم را قرص می‌کرد، اما با آقای مهدویان از نزدیک
آشنا نبودم.

همچنین بخوانید :  تصویری از بهنوش طباطبایی بازیگر زن ایرانی 15 سال پیش

صادقانه بگویم! بازی در برابر دوربین حسین مهدویان برای هر کسی، کاری بی نهایت دشواریست. او شبیه هیچ کارگردانی نیست و شبیه هیچ فیلمسازی فیلم نمی‌سازد.

این نقش هر آنچه که شرایط را برای بازیگر دشوار می‌کند دارا بود! از شرایط دشوار صحنه گرفته تا شرایط پیچیده و درونی سیما. هم در صحنه با آن حجم از انفجار و آتش، وسط میدان جنگ بودم و هم در درون خودم با جاه‌طلبی‌های یک بازیگر می‌جنگیدم؛ که اگر نمی‌جنگیدی می‌شدی وصله ناجور. می‌شدی بازیگری با اکت‌های اغراق شده.

تجربه بسیار متفاوت بهنوش طباطبایی در سینما

احساس بند بازی را داشتم که باید ماه‌ها خودم را در یک مسیر درست متعادل نگه دارم. روز‌های اول چقدر سخت بود. با آن‌که تمام کار‌های حسین مهدویان را به دقت دیده بودم و آن برهه از تاریخ را بسیار مطالعه کرده بودم، چقدر همه چیز برایم جای سوال داشت.

بهنوش طباطبایی در سینما

تجربه سخت بهنوش طباطبایی در سینما

با این حال در نهایت باید به کارگردان و تهیه کننده کاملا اعتماد می‌کردم وگرنه هم به فیلم ضربه می‌زدم هم به خودم. باید از خودم می‌گذشتم تا آرام آرام خودم را به سیما (خواهر لیلا) می‌رساندم؛ و چقدر تجربه نمایش فصل شکار بادبادک در این راه به کمکم آمد.

حالا که فیلم‌مان را دیده‌ام خوشحالم. نه فقط به خاطر خودم. خوشحالم که عضو گروهی بودم که توانستیم با تمام توان‌مان بخش مهمی از تاریخ سرزمین‌مان را به نمایش بگذاریم. سرزمینی که از همه ما مهمتر است. سپاسگزارم از آقای سیدمحمود رضوی، تهیه کننده محترم این فیلم و خوشحالم که دوباره با ایشان کار کردم و سپاسگزارم از آقای حسین مهدویان، کارگردان فیلم‌مان که تجربه کار با ایشان بسیار ارزشمند بود. برای فیلم (ماجرای نیمروز: رد خون) بهترین آرزو‌ها را دارم…»

تابناک

تاریخ بروزرسانی : 2019-02-10 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو