تصاویری از شهر ارواح که به یک هتل گردشگری تبدیل می‌شود!

تصاویری از شهر ارواح که به یک هتل گردشگری تبدیل می‌شود!اخبار

یک نهاد محلی که به دنبال کسب درآمد نیست در کشور سوئیس تصمیم گرفته است روستایی که اکثر جمعیت آن مهاجرت کرده بودند و فقط چند نفر در آنجا زندگی می‌کردند را به یک هتل گردشگری تبدیل کند تا گردشگران از فضای زیبای روستا لذت ببرند.

تصاویری از شهر ارواح که به یک هتل گردشگری تبدیل می‌شود!Reviewed by Sarabi on Oct 10Rating:

روستای کوهستانی کوریپو در کشور سویس که بر روی شیب سبز دره ورزاسکا سویتزرلند قرار گرفته دارای مناظری بسیار شگفت انگیز و دیدنی است. این روستا ۳۰۰ نفر جمعیت دارد که امروزه تنها ۱۲ نفر از ساکنین در آن باقی مانده‌اند که ۱۱ فرد از آن‌ها بالای ۶۵ سال سن دارند. این روستا امروزه رونق خود را از دست داده است و تنها فعالیت اقتصادی که در این روستا انجام می‌شود یک رستوران محلی است. در این منطقه ایتالیا زبان سویتزرلند ساختمان‌های سنگی قدمتی بیش از صد سال دارند، اما اکنون به شهر ارواح تبدیل شده که سکوت همه جای آن را فرا گرفته است. برای خواندن ادامه مطالب در مورد این روستا و کاربری جدید آن با نیک صالحی همراه باشید.

تبدیل شهر ارواح به محل گردشگری

هرچند این روستا کم کم دارد به شهری متروکه تبدیل می‌شود، اما قرار است دوباره به رونق بیوفتد و به
یک هتل برای گردشگرانی که به آنجا می‌آیند تبدیل شود. نهاد محلی که به دنبال کسب درآمد نیستند تصمیم
گرفتند این روستا را به محل گردشگری تبدیل کنند.
با الهام‌گرفتن از یک مدل ایتالیایی و با توجه به این که برخی خانه‌های روستا از سنگ و چوب ساخته
شده اند و با گذشت صد‌ها سال قدمت هیچ تغییری نکرده اند در نظر گرفته شده است که تبدیل به هتل‌هایی
برای اقامت مسافران در تعطیلات شود.

شهر ارواح

تصویری از روستا

به گفته معمار این پروژه، این ایده به بازدیدکنندگان این فرصت را می‌دهد تا یک اقامت خاص را در این روستا تجربه کنند. علاوه بر اینکه از هوای تازه این منطقه لذت می‌برند می‌توانند از بخش‌های مختلف روستا و مراتع سرسبز و غذا‌های محلی لذت ببرند.

شهر ارواح

تبدیل شهر ارواح به منطقه گردشگری

تبدیل خانه‌های شهر ارواح به محلی برای اسکان گردشگران

گفته می‌شود شکل گیری این طرح به چند سال پیش برمی گردد، زیرا به این نتیجه رسیده بودند به دلیل اینکه خانه‌ها کوچک هستند و دسترسی ماشین به این منطقه سخت است دیگر نمی‌توان ساکنینی که این منطقه را ترک کرده بودند بازگرداند و در نهایت تصمیم می‌گیرند تا اولین هتل روستایی را برپا کنند. از این رو اولین کلبه روستایی با دو اتاق خواب به عنوان اولین اقامتگاه در اواخر جولای ۲۰۱۸ افتتاح شد و در نظر گرفته شده است تا سال ۲۰۲۰ بقیه خانه‌ها پس از مرمت افتتاح شوند و بازدیدکنندگان در آن‌ها اقامت گزینند و از فضای زیبای روستا لذت ببرند.

شهر ارواح

شهر ارواح به هتل تبدیل می‌شود

فردا

تاریخ بروزرسانی : 2018-10-10 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو