انتقاد شدید از مشایی رو در روی وی+تصاویر

انتقاد شدید از مشایی رو در روی وی+تصاویر

فارس:اولین نشست تخصصی نقش رسانه‌های دانشجویی در تعامل با ایرانیان خارج از کشور از صبح امروز در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی آغاز به کار کرد. * از همان ابتدای مراسم و در هنگامی که چند تن از نمایندگان نشریات دانشجویی به ایراد سخن می‌پرداختند جمعی از دانشجویان منتقد تقاضاً داشتند تا به صورت […]

فارس:اولین نشست تخصصی نقش رسانه‌های دانشجویی در تعامل با ایرانیان خارج از کشور از صبح امروز در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی آغاز به کار کرد.

* از همان ابتدای مراسم و در هنگامی که چند تن از نمایندگان نشریات دانشجویی به ایراد سخن می‌پرداختند جمعی از دانشجویان منتقد تقاضاً داشتند تا به صورت گزینشی نمایندگان جهت ایراد سخنرانی در پشت تریبون حضور پیدا نکنند و به این دانشجویان منتقد نیز فرصت صحبت داده شود.

* یکی از این دانشجویان حسن سیامی مدیرمسئول نشریه دانشجویی "صفیه اندیشه " از دانشگاه صنعتی اصفهان بود که از جای خود برخاست و از مسئولان برگزاری مراسم خواست تا به وی نیز فرصت سخنرانی داده شود. اما مسئولان برگزاری مراسم از این امر به اشکال مختلف خودداری کردند.بلافاصله پس از اتمام سخنرانی رحیم مشایی حسن صیامی از جای خود برخواسته و متنی را به شرح ذیل قرائت کرد.

هرچقدر با خود می‌اندیشیم نمی‌فهمیم که نشریات دانشجویی را چه به ایرانیان خارج از کشور؟ امروز با دعوت مسئولان بیش از هزار نشریه دانشجویی کنار هم جمع شدند اما شما دانشجویان فکر کنید و ببینید نام این همایش و این سخنرانیها به چه میزان بر شما تأثیر گذاشته است.

وی در ادامه گفت: از نظر ما نشست مذکور می‌تواند مصداقی از نگرانی مقام معظم رهبری درباره نحوه هزینه کردن بودجه کلان فرهنگی کشور باشد.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: از شما آقای مشایی می‌پرسم؟ شما به صورت مستمر از کاهش هزینه‌های جاری دولت صحبت می‌کنید و از پیشگیری ریخت و پاش‌های غیرضروری صحبت به میان می‌آورید و من از شما تقاضا می‌کنم نسبت به پیشگیری از برگزاری این گونه نشست‌ها اهتمام ورزید.

* صیامی در ادامه تصریح کرد: ما دانشجویان پیشنهاد می‌کنیم هزینه‌های چند ده میلیونی نشست‌های مشکوک فوق جهت ارتقاء نشریات دانشجویی هزینه شود تا هم به تقویت قلم و اندیشه کمک شود و هم به هویت‌یابی نسل جدید انقلاب اسلامی لبیک گفته شود.

در این حین خبرنگاران تمامی رسانه‌های مکتوب بیداری و شنیداری و همچنین فیلمبرداران و عکاسان دور این دانشجو حلقه زده و از وی گزارش تهیه می‌کردند و در ادامه دانشجویان حاضر با تشویق سخنان این دانشجو را مورد تأکید قرار دادند.

* در ادامه بهره‌مند سردبیر نشریه انعکاس از دانشگاه ایلام در سخنانی گفت: دانشجویان ایرانی همواره اولین افرادی بودند که با شعار مرگ بر آمریکا بر دهان استکبار جهانی زدند اما امروز جای آنها خالی است.

وی افزود: مسئولان کجا هستند؟ نمایندگان نشریات دانشجویی را در این نشست چه کسانی انتخاب کرده‌اند؟ باید توجه داشت که این نمایندگان نشریات دانشجویی از دانشگاه‌های خاصی انتخاب شده‌اند.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: توصیه می‌کنم که از دانشگاه پیام نور، آزاد، دولتی و جامع علمی و کاربردی دو نماینده انتخاب می‌شد.

بهره‌مند در ادامه تأکید کرد: باید برگزاری این گونه نشست‌ها مورد بررسی قرار گیرد. باید این گونه اقدامات از سوی افرادی خاص اصلاح شوند.

این سردبیر نشریه دانشجویی اظهار داشت: مسئولان نشریات دانشجویی از صبح امروز تاکنون در حال رایزنی هستند که علت برگزاری اینگونه نشست‌ها چیست؟‌

بر اساس این گزارش، پس از اینکه صیامی از دانشجویان منتقد در وسط سالن به ایراد سخنرانی علیه این همایش پرداخت مسئولان برگزاری مراسم بلافاصله اسفندیار رحیم مشایی را از سالن همایش خارج کردند.

لازم به ذکر است برخی از مسئولان اجرایی این مراسم دائماً به جمع دانشجویان و خبرنگارانی که این دو دانشجوی منتقد را احاطه کرده بودند آمده و اعلام می داشتند وقت نماز و نهار است و لطفا سالن را ترک کنید و با این اقدام خود سعی داشتند جو حاکم بر سالن برگزاری نشست را آرام کند. 

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2011-02-07
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
پاسخ مردم ترکیه به دعوت اردوغان برای فروش دلار
پاسخ مردم ترکیه به دعوت اردوغان برای فروش دلار
جاسوسی الناز شاکردوست در فیلم ماجرای نیمروز ۲
جاسوسی الناز شاکردوست در فیلم ماجرای نیمروز ۲
تصویری از تیپ امید حاجیلی در سوئیس
تصویری از تیپ امید حاجیلی در سوئیس
تصویری متفاوت از تیپ شهره لرستانی
تصویری متفاوت از تیپ شهره لرستانی
تصاویری دیدنی از خودروی خورشیدی و برقی
تصاویری دیدنی از خودروی خورشیدی و برقی
عجیب ترین سرقت های دختر فوق لیسانس
عجیب ترین سرقت های دختر فوق لیسانس
تیپ مریم سلطانی در کنار دوستان هنرمندش
تیپ مریم سلطانی در کنار دوستان هنرمندش
تیپ شبنم قلی خانی در جشن حافظ
تیپ شبنم قلی خانی در جشن حافظ
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز