اعلام زمان واریز عیدی کارمندان و بازنشستگان

اعلام زمان واریز عیدی کارمندان و بازنشستگان

حسینی در مورد لایحه بودجه سال ۹۰ اظهار داشت: کلیات لایحه بودجه سال ۹۰ در جلسه گذشته هفته دولت به تصویب رسید که این کلیات شامل ارقام کلی و جهت گیریهای کلی و تبصره هاست. وزیر امور اقتصادی و دارایی از پرداخت عیدی ۳۱۸ هزار تومانی کارمندان و بازنشستگان دولت تا پایان هفته جاری و […]

حسینی در مورد لایحه بودجه سال ۹۰ اظهار داشت: کلیات لایحه بودجه سال ۹۰ در جلسه گذشته هفته دولت به تصویب رسید که این کلیات شامل ارقام کلی و جهت گیریهای کلی و تبصره هاست.

وزیر امور اقتصادی و دارایی از پرداخت عیدی ۳۱۸ هزار تومانی کارمندان و بازنشستگان دولت تا پایان هفته جاری و تصویب لایحه بودجه سال ۹۰ در دولت خبر داد و گفت: منافع طرح هدفمندی یارانه ها بیش از منابع حاصل از اجرای آن محقق می‌شود.

به گزارش مهر، سید شمس الدین حسینی امروز در حاشیه همایش روز جهانی گمرک در جمع خبرنگاران در خصوص واریز مرحله دوم یارانه های نقدی گفت: آنچه در مرحله اول پرداخت یارانه های نقدی انجام شده است در مرحله دوم نیز تکرار خواهد شد.

مرحله دوم یارانه های نقدی

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ترتیب شارژ حسابها به صورت استانی و یکنواخت از مسائل جزئی اجرایی این طرح است که در عمل مدیریت می شود، تاکید کرد: مبلغ یارانه های اسفند ۸۹ و فروردین ماه سال ۹۰ به صورت یکجا و مشابه مرحله اول واریز یارانه های نقدی یکجا به حساب ها واریز می شود و مردم می توانند آن را برداشت کنند.

تکلیف افراد جا مانده از ثبت نام

وی در خصوص افراد جا مانده از ثبت نام برای دریافت یارانه های نقدی گفت: افرادی که به هر دلیلی نتوانستند حساب های خود را اعلام و برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام کنند در مرحله دوم تحت پوشش قرار می گیرند اما جزئیات این کار توسط وزارت رفاه و سخنگوی طرح تحول اقتصادی دولت اطلاع رسانی خواهد شد.

حسینی در پاسخ به این سئوال که آیا افرادی که در مرحله اول یارانه نقدی خود را دریافت نکرده اند و طلب کار هستند یارانه های نقدی را دریافت خواهند کرد یا خیر، گفت: آنچه برای ما فرض است فراهم کردن فرصت بهره مندی عادلانه از یارانه های نقدی برای تمام افراد است.

سخنگوی اقتصادی دولت افزود: این موارد مورد به مورد می تواند متفاوت باشد اما به هر حال اینکه چند نفر حساب جدید اعلام کرده اند و یا احیانا از مرحله قبلی باز مانده اند توسط مدیر عامل سازمان هدفمندی یارانه ها و سخنگوی طرح تحول اقتصادی دولت اعلام خواهد شد.

درآمد حاصل از اصلاح قیمتها

وی در پاسخ به این سئوال که منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها چه میزان بوده است، عنوان کرد: هنوز نمی توانم رقم دقیقی در این خصوص اعلام کنم، زیرا بخشی از درآمدها به پس از صدور قبوض آب، برق و گاز موکول می شود به هر حال آنچه که دولت بر روی آن حساس است میزان منابع حاصل شده از این طرح نیست بلکه صدور قبوض متناسب با مصوبات کارگروه و مدیریت آن است.

حسینی ادامه داد: مسئولان وزارت نفت و نیرو و وزرای مربوطه در این خصوص هماهنگی هایی را انجام می دهند، زیرا بر اساس پیش بینی ها و طراحی ها بسیاری از قبوض در صورتی که رفتار مردم منصفانه و متناسب با الگوی صرف باشد دارای تعدیل های آرامی خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها را اعلام خواهیم کرد، افزود: برخی از قبوض در نیمه اسفندماه امسال صادر خواهد شد و مردم فرصت دارند حتی در سال آینده مبالغ آن را بپردازند بنابراین منابع قطعی حاصل از هدفمندی یارانه ها به سال آینده موکول می شود.

وزیر اقتصاد در ادامه با بیان اینکه ساز و کار شرکتی برای این موضوع پیش بینی شده است، افزود: منافع حاصل از طرح هدفمندی یارانه ها بیش از منابع حاصل از آن محقق می شود.

وی ادامه داد: در برخی حامل ها مانند فرآورده های نفتی این منافع به ۲۰ درصد هم رسیده است که بخش عمده آن به کاهش قاچاق کالا باز می گردد زیرا مردم رفتار منطبق با الگوی مصرف و ظرفیت های بهینه سازی بیشتری به ویژه در بخش تولید از خود نشان داده اند.

حسینی گفت: عیدی ۳۱۸ هزار تومانی کارمندان و بازنشستگان دولت تا پایان هفته جاری پرداخت خواهد شد.

سخنگوی اقتصادی دولت در مورد موضوع جلسه امروز هیئت واگذاری گفت: امروز قرار است موارد مختلف و متعددی در جلسه هیئت واگذاری مطرح شود که یکی از آنها چگونگی واگذاری شرکت های توزیع برق با روش هایی همچون پیمان مدیریت است.

لایحه بودجه ۹۰

حسینی در مورد لایحه بودجه سال ۹۰ اظهار داشت: کلیات لایحه بودجه سال ۹۰ در جلسه گذشته هفته دولت به تصویب رسید که این کلیات شامل ارقام کلی و جهت گیریهای کلی و تبصره هاست.

وی ادامه داد: اما قرار است متن نهایی لایحه بودجه ۹۰ با محوریت معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در کمیته ای سه جانبه مرکب از همین معاونت، وزارت اقتصاد و معاونت اول نهایی شود به عبارت دیگر به این کمیته تفویض اختیار شد تا این متن را نهایی کنند تا در اسرع وقت به مجلس ارائه شود.

نرخ سود بانکی سال آینده

وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص تعیین نرخ سود بانکی سال آینده پس از اجرای هدفمندی یارانه ها گفت: نرخ سود بانکی سال آینده باید در جلسه شورای پول واعتبار مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی افزود: این در حالی است که هنوز بسته سیاستی نظارتی سال ۹۰ بانک مرکزی در شورای پول و اعتبار تصویب نشده اما این بسته توسط همکاران بانک مرکزی تدوین شده و در کمیته های تخصصی مورد بحث قرار گرفته است که پس از تصمیم نهایی شورای پول واعتبار در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد.

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
2011-02-05
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
پاسخ مردم ترکیه به دعوت اردوغان برای فروش دلار
پاسخ مردم ترکیه به دعوت اردوغان برای فروش دلار
جاسوسی الناز شاکردوست در فیلم ماجرای نیمروز ۲
جاسوسی الناز شاکردوست در فیلم ماجرای نیمروز ۲
تصویری از تیپ امید حاجیلی در سوئیس
تصویری از تیپ امید حاجیلی در سوئیس
تصویری متفاوت از تیپ شهره لرستانی
تصویری متفاوت از تیپ شهره لرستانی
تصاویری دیدنی از خودروی خورشیدی و برقی
تصاویری دیدنی از خودروی خورشیدی و برقی
عجیب ترین سرقت های دختر فوق لیسانس
عجیب ترین سرقت های دختر فوق لیسانس
تیپ مریم سلطانی در کنار دوستان هنرمندش
تیپ مریم سلطانی در کنار دوستان هنرمندش
تیپ شبنم قلی خانی در جشن حافظ
تیپ شبنم قلی خانی در جشن حافظ
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز