احمدی‌نژاد: چه کسی گفته تهران خلوت نمی‌شود

احمدی‌نژاد: چه کسی گفته تهران خلوت نمی‌شود

آخرین نیوز: رئیس‌جمهور با تاکید بر لزوم تحول در نظام اداری در کشور تصریح کرد: چه کسی گفته یک شرکت نفتی که در ایلام کار می‌کند باید دفتر مدیرعاملش در میدان سعادت آباد تهران باشد. به خدا مدیریت پروازی توهین به ملت است. به گزارش خبرنگار ایلنا‏، محمود احمدی‌نژاد در همایش تخصصی ده محور برنامه […]

آخرین نیوز: رئیس‌جمهور با تاکید بر لزوم تحول در نظام اداری در کشور تصریح کرد: چه کسی گفته یک شرکت نفتی که در ایلام کار می‌کند باید دفتر مدیرعاملش در میدان سعادت آباد تهران باشد. به خدا مدیریت پروازی توهین به ملت است.

به گزارش خبرنگار ایلنا‏، محمود احمدی‌نژاد در همایش تخصصی ده محور برنامه تحول در نظام اداری که صبح امروز در سالن وزارت کشور برگزار شد ضمن تعریف ویژگی‌های ساختار اداری موجود کشور،گفت: این ساختار تمایل دارد همواره خود را بسط دهد و اصلا برای انبساط درست شده است نه برای انقباض و در طی پنجاه و شصت سال اخیر این روند ادامه داشته است.

وی ادامه داد: ساختار اداری کشور به شدت از موجودیت خود حفاظت می‌کند یعنی در مقابل تغییرات و تحولات مقاوم است. همچنین این سیستم روندها را پیچیده می‌کند و وقتی کاری به آن ارجاع می‌شود باید بچرخد تا همه کار داشته باشند به عبارتی تلاش می‌شود همه کارها به آن سیستم بند شود.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه سیستم اداری موجود بهره‌وری پایین دارد، تاکید کرد: برای مثال وزارت جهاد کشاورزی ۱۰۷- ۱۰۸ هزار کارمند دارد سوال اینجاست که چند درصد این نیروها روی زمین کار می‌کنند ؟ کشاورزی که در بلوار کشاورز انجام نمی‌شود، کار کشاورز در دشت و زمین است.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه ساختار بروکراسی جمعیت نیروی انسانی در مراکز استانها متمرکز می‌کند، خاطرنشان کرد: این مساله منجر به بهره‌وری پایین می‌شود و باید نوع نگاه خود را به این معقوله عوض کنیم.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه نوع نگاه به سیستم اداری به دو گونه است،تصریح کرد: یک نگاه این است که ما و امکانات در اختیارمان متعلق به مردم هستیم و کارگر آنها می‌باشیم و نگاه دیگر می‌گوید ما هستیم ،مردم هم برای خودشان هستند.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه نگاه دولت این است که ما مستخدم مردم هستیم و چیزی متعلق به ما نیست، ادامه داد: فراتر از این، باید نگاه ما نگاهی انسانی، ‌اعتقادی و آرمانی باشد. مثلا ما بخشی در مقابل کشاورزی یا صنعت نیستیم و در رقابت با سایر بخش‌ها نمی‌باشیم، بلکه باید همه در خدمت مردم باشیم.

رئیس‌جمهور ادامه داد: اگر با یک نگاه آرمانی به مساله نگاه کنیم می‌بینیم که در موضع خدمت به ملت ایران و نظام اسلامی و در انقلاب تاریخ ساز این سرزمین هستیم و این کاری بسیار ارزشمند انجام می‌دهیم.

احمدی نژاد تاکید کرد: جمهوری اسلامی از سر راه پیدا نشده است و اتفاقی نبوده که دری به تخته بخورد و این نظام شکل بگیرد. البته به این معنا نیست عیب و ایرادی در کار نیست ولی جمهوری اسلامی یک گام بلند برای رسیدن به آرمان‌های تاریخی بشر است. جمهوری اسلامی آمده است تا مقدمات برای رسیدن به نقطه موعد فراهم کند.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه هیچ ملتی در ۳۲ سال اخیر به خوبی، پاکی، شجاعت و عشق و محبت یگانه پرستی ملت ایران نبوده است،گفت: اگر با این نگاه به امر تحول به نظام اداری نگاه کنیم،کارها آسان می‌شود.

وی تاکید کرد: چه کسی گفته یک شرکت نفتی که در ایلام کار می‌کند باید دفتر مدیرعاملش در میدان سعادت آباد تهران باشد. به خدا مدیریت پروازی توهین به ملت است، مثلاً در خوزستان یک مدیر پیدا نمی‌شود؟ آیاآنجا جای بدی است پس چگونه ۵ میلیون نفر آنجا زندگی می‌کنند و چگونه اینقدر شهید داده‌اند؟ چرا باید این هزینه‌های مدیریتی را به ملت تحمیل کنیم؟

رئیس‌جمهور با بیان اینکه « متاسفم که بگویم در یک دوره‌ای مد شده بود همه ادارات و وزارتخانه به بالا شهر بروند»،گفت: باید این مساله تغییر پیدا کند و باورم این است که شدنی است و می‌توانیم روند‌ها را اصلاح کنیم . مثلاً در همین وزارت جهاد کشاورزی از ۱۰۸ هزار کارمند می‌توان به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که ۱۰۰ هزار نفر آنها در مزارع کارکنند.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه کسانی که روندهای تغییر را می‌نویسند باید خود کنار روند، تصریح کرد: آنها باید اول چاه را پر کنند بعد فتوا دهند.

وی با اشاره به طرح دور کاری در ادارات خاطرنشان کرد: یکی از وزارتخانه‌ها در تهران از دو هزار و ۵۰۰ کارمندی که دارد به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده که هزار و هشتصد نفر آنها در خانه دورکاری انجام می‌دهند و ما هم تصویب کرده‌ایم که هر‌کس در خانه دورکاری کند هزینه هایش همچون هزینه غذا یا دیگر هزینه‌های کار وی در اداره را به خودش بدهیم. می‌توانیم با ابتکار عمل هزینه‌های مصرفی را کم کنیم و در جیب خود کارمند بگذاریم.

وی با تاکید بر اینکه اشکالاتی که ما به نظام اداری وارد می‌کنیم با این هدف است که می‌دانیم ظرفیت کشور بالاتر ازوضعیت فعلی است ،به بحث سلامت اداری اشاره کرد و گفت: وقتی کاری به بخشی ارجاع می‌شود و کارمندانش کار را از خودشان ندانند ،این یعنی بیماری آن سیستم . باید گره‌ها را پیدا کنیم و روحیات را عوض کنیم، مگر در دوره اوایل انقلاب همین مردم ما نبودند که چند برابر کار می‌کردند و مسابقه کار بیشتر می‌گذاشتند ؛باید به دنبال آن روحیه باشیم.

احمدی نژاد با اشاره به رفت و آمد روستاییان برای کارهای اداری به شهرها گفت: ‌من خیلی غصه روستاییان می‌خورم، چرا باید کشاورزان ما وقتی کار اداری برایشان پیش می‌آید این قدر هزینه کنند و به شهرها بیایند و بعد کسی هم نباشد جوابشان را بدهد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه کسی که می‌خواهد در سیستم دولت تحول درست کند باید ویژگی‌هایی داشته باشد، خاطرنشان کرد: ماموران اجرایی ما باید با عشق برای مردم کار کنند، اصلا مگر می‌شود بدون عشق به مردم کاری کرد . تجلی عشق به خدا عشق به مردم است و عینیت تقوا در سیستم اداری یعنی حفظ امانت مردم در اجرای کارها.

احمدی نژاد تاکید کرد: ما باید خود را مستخدم مردم بدانیم و عاشق مردم باشیم تا کارها درست شود.

وی با اشاره به طرح خود برای خروج مردم از تهران به دلیل وقوع زلزله در این شهر گفت: گفتیم تهران زلزله خیز است و باید جمعیت از این شهر خارج شوند برخی شروع به تکذیب کردند و گفتند دولت حتما مشکل دارد که این حرف را می‌زند. دولت چه مشکلی دارد ؟ دولت که دارد ۲۴ ساعت کار می‌کند؛ چه کسی گفته تهران نمی‌تواند خلوت شود.

احمدی‌نژاد ادامه داد: مثلاً در یکی از سازمان‌های اداری ما به غیر از دو سازمان آموزش و عالی در کشور، ۱۲ هزار عضو هیات علمی پژوهش وجود دارد که اگر هر ۵ سال یک بار هر کدام از آنها یک گروه کوچک از مشکلات کشور را باز کنند در سال ۲۴ هزار گره می‌شود و دیگر گره‌ای برای کشور باقی نمی‌ماند.

رئیس‌جمهور ضمن اظهار امیدواری به اینکه در همین دولت دهم دو سه برنامه تحول اداری اجرا شود ، تاکید کرد: با توجه به ظرفیت‌هایی که وجود دارد باید سرعت خدمت‌رسانی در کشور ۵ برابر شود.

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
2011-01-22
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
تصاویری از سرو عنکبوت زنده در رستوران مکزیک
تصاویری از سرو عنکبوت زنده در رستوران مکزیک
هادی حجازی‌فر در اکران کاتیوشا به همراه خانواده اش
هادی حجازی‌فر در اکران کاتیوشا به همراه خانواده اش
متفاوت ترین تیپ دنیا مدنی در مدوسامیت
متفاوت ترین تیپ دنیا مدنی در مدوسامیت
تصاویری از صبحانه کاری پوتین با مهمانش
تصاویری از صبحانه کاری پوتین با مهمانش
واکنش افشار به فیلم آزار یک دختر توسط پدرش
واکنش افشار به فیلم آزار یک دختر توسط پدرش
تازه ترین کنسرت شهرام شکوهی با حضور هنرمندان
تازه ترین کنسرت شهرام شکوهی با حضور هنرمندان
پست حمید فرخ نژاد به ترامپ در اینستاگرام
پست حمید فرخ نژاد به ترامپ در اینستاگرام
مراسم تشییع سید ضیاءالدین دری در شاهچراغ
مراسم تشییع سید ضیاءالدین دری در شاهچراغ
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز