احتمال واریز یارانه جداگانه برای دانشجویان

احتمال واریز یارانه جداگانه برای دانشجویان

آخرین نیوز: رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه طرح ارائه یارانه جداگانه به دانشجو در دستور کار و بررسی صندوق قرار دارد از بررسی این موضوع در کارگروهی خبر داد. کیوان مرادیان کوچک سرایی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه دانشجو در یک موقعیت ممتاز زمانی از زندگی […]

آخرین نیوز: رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه طرح ارائه یارانه جداگانه به دانشجو در دستور کار و بررسی صندوق قرار دارد از بررسی این موضوع در کارگروهی خبر داد.

کیوان مرادیان کوچک سرایی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه دانشجو در یک موقعیت ممتاز زمانی از زندگی خود قرار دارد و این زمان برای خود او و کشور بسیار ارزشمند است، تصریح کرد:

به جهت اینکه از این زمان حداکثر استفاده و بهره وری به عمل آید، دانشجو باید علاوه بر سرانه‌ای که همانند آحاد جامعه می‌گیرد، برای اینکه بتواند فعالیت‌های پژوهشی خودش را انجام دهد، یک سرانه کمی به او اختصاص یابد که این موضوع در دست بررسی است، ضمن اینکه در حال تعریف ارائه تسهیلاتی به موازات آن هستیم.

وی در خصوص مبلغ یارانه پرداختی به دانشجو نیز گفت: این موضوع در حال کار کارشناسی است، بدیهی است در تعیین میزان آن مقطع تحصیلی دانشجو نیز نقش دارد.

مرادیان در عین حال تصریح کرد: ممکن است در نهایت بحث کارشناسی به این نتیجه برسد که یارانه دانشجو همانند سایر آحاد باشد و به جای ارائه یارانه جداگانه به دانشجو، تسهیلات جانبی که اکنون در اختیار صندوق است به شکل مدیریت شده در اختیار دانشجو قرار گیرد.

همچنین ممکن است طرح به صورت تلفیقی اجرا شود به این نحو که بخشی از حمایت‌ها به شکل ارائه یارانه و بخشی دیگر به شیوه اعطای تسهیلات از سوی صندوق رفاه دانشجویان صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در مجموع طرح اجرایی به نفع دانشجو می‌باشد تا به او فشار مالی وارد نشود، ادامه داد: در صورت اتمام کارکارشناسی و تصویب نهایی کارگروه، از مهر سال آینده این طرح‌ها قابلیت اجرایی دارد.

حذف سرانه رفاهی، در دستور کار قرار ندارد

وی با تاکید براینکه در سال تحصیلی جاری نرخ خدمات رفاهی دانشجویان هیچ افزایشی نخواهد یافت، اظهارکرد: هرگونه افزایش در خدمات رفاهی در کنارش تسهیلات حمایتی ارائه خواهد شد. اما بنا نیست در سال جاری هیچ کاهشی در بخش یارانه دانشگاه‌ها داشته باشیم.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت‌علوم افزود: ‌حذف سرانه رفاهی، در دستور کار قرار ندارد،‌ تنها مدیریت می‌شود به گونه‌ای که دانشگاه و دانشجو همراه آحاد مردم آمادگی پیدا کنند که این طرح را به شکل مطلوب و متناسب با ساختار دانشگاه اجرایی کنند.

مرادیان با اشاره به حذف یارانه‌ها تا پنج سال آینده، اظهارکرد: در این زمینه بخش‌هایی که باید حمایت شوند شناسایی شده‌اند تا در قالب‌های یارانه‌ای حمایت شوند و سرانه افراد هم به حساب‌هایشان ریخته می‌شود.

رییس صندوق رفاه دانشجویان در خاتمه با بیان اینکه طرح هدفمندی یارانه‌ها در نهایت به نفع دولت، دانشگاه و دانشجو خواهد بود، تصریح کرد: باید زیرساخت‌های دانشگاه، فضای دانشگاه، ابزارها و مکانیزم مدیریتی را تا پنج سال آینده به سمتی پیش ببریم که طی آن دانشجو آماده باشد و دولت نفعی که می‌خواهد، از هدفمندی ببرد.

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
2011-02-13
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
تصاویری از زشت ترین موجود دنیا
تصاویری از زشت ترین موجود دنیا
پیام تبریک ظریف به مناسبت عید قربان
پیام تبریک ظریف به مناسبت عید قربان
برداشت بزرگ ترین پیاز جهان با وزن ۸٫۵ کیلوگرمی
برداشت بزرگ ترین پیاز جهان با وزن ۸٫۵ کیلوگرمی
تولد منوچهر هادی در سن ۴۶ سالگی
تولد منوچهر هادی در سن ۴۶ سالگی
ادعیه و اعمال شب و روز عرفه
ادعیه و اعمال شب و روز عرفه
معصومه کریمی بازیگر ایرانی عزادار شد
معصومه کریمی بازیگر ایرانی عزادار شد
حضور بشار اسد در نماز عید قربان
حضور بشار اسد در نماز عید قربان
روحانی سوار بر اولین جنگنده ایرانی در یک مراسم
روحانی سوار بر اولین جنگنده ایرانی در یک مراسم
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز