هواوی

سپیده قلیان آزاد شد

سپیده قلیان آزاد شد اخبار ایران و جهان

این افراد از تجمعات اعتراضی کارگران سو استفاده کرده و آنها را سیاسی می کردند تا به هدف خود برسند

چندی پیش در اثر تجمعات اعتراضی برای کارگران هفت تپه تعدادی بازداشت شدند که سپیده قلیان یکی از آنها بود. این فعال حقوق کارگران گرایش سیاسی کمونیست مارکسیست داشت به همین دلیل در این اعتراض ها شرکت می کرد. خبرهایی منتشر شده مبنی بر آزادی او از زندان که با قرار وثیقه صورت گرفته است. در ادامه در نیک صالحی جزئیات این ماجرا را خواهید دید

آزاد شدن سپیده قلیان

خبر‌ها حاکی از آن است که پس از دستور بررسی مجدد احکام صادر شده درباره کارگران توسط
آیت الله رئیسی، امروز سپیده قلیان دانشجوی دامپزشکی دانشگاه دزفول با تامین وثیقه ‏یک
میلیارد و پانصد میلیونی به صورت موقت و تا تعیین تکلیف در دادگاه تجدیدنظر آزاد شد.

این اتفاق به دستور رئیس قوه قضائیه برای بررسی مجدد احکام فعالان کارگری رخ داده و سایر
احکام نیز به زودی اعلام و سایر بازداشت شدگان آزاد خواهند شد.

سپیده قلیان

ماجرای سپیده قلیان

بد نیست بخش هایی از اعترافات سپیده قلیان درباره براندازی نظام را بخوانید

قُلیان در بازداشت به صراحت بیان دارد: سپیده قلیان هستم دانشجوی رشته دامپزشکی از شهرستان دزفول در تجمعات اخیر هفت تپه بازداشت شدم. گرایش سیاسی ام کمونیست -مارکسیست است و به همین خاطر در این تجمعات کارگری هفت تپه حضور پیدا کردم. چند سال گذشته از طریق فضای مجازی و برای مثال نشریه «منجنیق» که خط مشی کمونیستی داشت به این گرایش سیاسی علاقمند شدم، شروع کردم به مطالعه و کتاب خواندن و اخباری در مورد وضعیت و فرامین کارگری و کمونیسم هم منتشر می‌کردند و از این طریق به عناصر کمونیستی که در تهران و خارج از کشور بودند از طریق همین فضای مجازی وصل شدم که در اصطلاح کمونیستی خودمان به اینها می‌گوییم رفیق.

در تجمعات اخیر هفت تپه با رفقایمان در خارج و داخل ایران به دنبال این بودیم که تجعات را سیاسی‌تر و امنیتی تر کنیم چون مطالبه‌ای که داشتند ایجاد شوراهای مستقل کارگری و مطالبات کمونیستی بود، ما موافق شوراهای اسلامی کار نبودیم و با آنها مقابله می‌کردیم و از این طریق می‌خواستیم هر چه بیشتر روی قضیه هفت تپه زوم کنیم و از هر طریقی شده فضای آنجا را سیاسی‌تر کنیم که بعد به مطالبه خودشان که شوراهای مستقل کارگری و همینطور در ادامه جمهوری شورایی و انقلاب کارگری هست برسیم.

فارس و مشرق

بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
تاریخ بروزرسانی : 2019-10-27 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :