مشکلات روانی چیست؟ نشانه های هشداردهنده مشکلات روحی و روانی

مشکلات روانی چیست؟ نشانه های هشداردهنده مشکلات روحی و روانی روانشناسی

اضطراب و افسردگی شایع‌ترین مشکلات روانی در سطح کشور بوده و اولین دلیل ناتوان ‌کنندگی افراد محسوب می‌شوند.در ادامه دلایل این موضوع را با هم بررسی می کنیم

شاید بسیاری از افراد جامعه دچار انواع مختلفی از اختلالات روانی باشند ، اما چون نسبت به آن آگاهی ندارند ، برای درمان آن اقدامی انجام نمی دهند. اولین مرحله برای درمان اختلال ، داشتن شناخت کامل نسبت به نوع بیماری است.امروزه مشکلات روانی بسیار شایع است و هر کسی به نوعی با اختلالت روانی دست و پنجه نرم می کنند

مشکلات روانی چیست؟

رییس کرسی یونسکو در آموزش سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران، حدود ۱۴٫۵ درصد از بار بیماری‌ها در کشور را ناشی از اختلالات روانی دانست و اظهار کرد: اضطراب و افسردگی شایع‌ترین مشکلات روانی در سطح کشور بوده و اولین دلیل ناتوان ‌کنندگی افراد محسوب می‌شوند.

، دکتر مصطفی معین در نشست خبری که به مناسبت برگزاری همایش سالانه «سلامت روان و رسانه» که با محوریت موضوعی «انگ و نقش رسانه‌ها» و موضوع اختصاصی «باورهای نادرست در مصرف داروهای روانپزشکی» برگزار می‌شود، عنوان کرد: ارتقای سلامت جامعه به طور خاص به کمک رسانه‌ها نیاز دارد و اولویت‌های کرسی یونسکو نیز متناسب با اولویت‌های نظام سلامت کشور و مسایل مبتلابه جامعه تعیین شده است.

علت مسائل مربوط به بیماری روانی چیست؟

وی با بیان این ‌که بیماری‌های غیرواگیر از شیوع بالایی در تمام دنیا برخوردارند، عنوان کرد: به همین علت مسائل مربوط به سلامت روان، نخستین اولویت و به دنبال آن بیماری‌های قلبی و عروقی، مصدومیت‌های ناشی از حوادث، سرطان، آسم، دیابت، ایدز، اعتیاد و آسیب‌های زیست‌محیطی از جمله اولویت‌های یونسکو در خصوص سلامت جامعه درنظر گرفته شده‌اند.

معین اضافه کرد: مطابق اعلام سازمان بهداشت جهانی احتمال این‌ که هرکدام از افراد بشر در طول عمر خود به بیماری‌های روانی مبتلا شود، حدود ۲۵ درصد است. همچنین بروز بیماری‌های روانی در هر سنی امکان داشته و هیچ شخصی به طور کامل از ابتلای به آن مصون نیست.

دلایل جدی مشکلات روحی و روانی

رییس کرسی یونسکو در آموزش سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران، با بیان این ‌که مطابق تعریف سازمان جهانی بهداشت، برخورداری از بالاترین سطح سلامت، علاوه بر سلامت جسمی منوط به داشتن سلامت روانی و اجتماعی است، عنوان کرد: سلامت روان و سلامت جسم بر روی یکدیگر تاثیر متقابل داشته و می‌توانند حضور و فعالیت فرد در اجتماع را تحت‌الشعاع قرار دهند.

معین با اشاره به این ‌که مشکلات روانی در سطح جهان روبه افزایش گذاشته و بیش از ۱۳ درصد از بار ناشی از بیماری‌ها را به خود اختصاص داده‌ است، عنوان کرد: اختلال در ساختار خانواده، گسترش شهرنشینی، اختلال در روابط سنتی، افزایش نابرابری‌های اجتماعی، بی‌عدالتی، فقر، نابرابری‌های جنسیتی و قومیتی از جمله عوامل موثر در افزایش بار بیماری‌های روانی هستند.

 

مشکلات روانی

مشکلات روانی در سطح جهان روبه افزایش گذاشته

وی ۱۴٫۵ درصد از بار بیماری‌ها در کشور را ناشی از مشکلات روانی دانست و اظهار کرد: اضطراب و افسردگی شایع‌ترین مشکلات روانی در سطح کشور بوده و اولین دلیل ناتوان‌کنندگی افراد محسوب می شوند که با سن و جنس افراد همبستگی معناداری دارند به گونه‌ای که بیماری‌های روانی در زنان و در سالمندان بیشتر هستند. مشکلات روانی در سطح کشور بوده و اولین دلیل ناتوان‌کنندگی افراد محسوب می شوند

رییس کرسی یونسکو در آموزش سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران ضن تاکید
بر این ‌که لازم است سیاست‌های نظام سلامت کشور بر این اساس پایه‌ریزی شود،
اظهار کرد: رسانه‌ها نقش مهمی در کاهش بار بیمار‌ها دارند
و می‌توانند در این راستا کمک بزرگی به حفظ سلامت روانی افراد در سطح جامعه نمایند.

همایش سالانه سلامت روان و رسانه سوم اسفند ماه و با حضور جمعی از متخصصان روانپزشکی در تالار امام بیمارستان امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

مشکلات روانی

ضطراب و افسردگی شایع‌ترین مشکلات روانی در سطح کشور بوده

 

بیشتر بدانید

بهداشت روانی مثبت اجازه می دهد تا مردم را به این موارد دست یابند :
• تحقق بخشیدن به پتانسیل کامل خود
• مقابله با استرس های زندگی
• کار مفید
• کمک های معنی دار به جوامع خود

راه هایی برای حفظ بهداشت روانی مثبت عبارتند از:
• گرفتن کمک های حرفه ای اگر شما به آن نیاز دارید
• ارتباط با دیگران
• مثبت بودن
• از لحاظ جسمی فعال بودن
• کمک به دیگران
• خواب کافی
• مهارت های در حال توسعه مقابل

سلامت نیوز / روان

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2018-07-25 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :