چالش عکس های سیاه و سفید بازیگران زن ایرانی در اینستاگرام

چالش عکس های سیاه و سفید بازیگران زن ایرانی در اینستاگرام سینمای ایران و جهان

در هر گوشه ای از جهان هستند زنانی که قربانی خشونت های وحشتناک می شوند و صدای آن ها به جایی نمی رسد و امروز برخی از چهره های مشهور ایرانی برای حمایت از زنان به چالش دعوت شده اند.

مظلومیت دختری جوان در ترکیه زنان این کشور را واداشته تا با تشکیل یک کمپین به حمایت از زنان بیردازند و با ایجاد یک هشتک از زنان آسیب پزیر حمایت کنند و هنرمندان ایرانی نیز به این چالش در اینستاگرام پیوسته اند. در ادامه هنرمندان در چالش عکس های سیاه و سفید را در Niksalehi مشاهده کنید

چالش عکس های سیاه و سفید

چند روزی است که در اینستاگرام چالشی به نام چالش عکس سیاه و سفید به راه افتاده و زنان در سراسر جهان به آن پیوسته اند. ماجرای این چالش که با هشتگی به نام Womenempowerment# در فضای مجازی داغ شده به قتل دختر دانشجوی ۲۷ ساله اهل موغلای ترکیه به نام پینار گولتکین مربوط می شود.

این دختر جوان در ۲۶ تیرماه امسال ناپدید می شود و چند روز بعد یعنی در تاریخ ۳۱ تیرماه
جسد او پیدا می شود. ظاهرا این خانم توسط نامزد خود که فردی به نام جمال متین آوجی
بوده خفه شده و سپس جسدش سوزانده شده بود. قتل این زن جوان بازتاب گسترده ای
در نشریه های خبری ترکیه داشت و زنان را در این کشور به خیابان ها کشاند
تا در اعتراض به این قبیل قتل ها از دولت طلب حمایت کنند.

حالا زنان در سراسر دنیا و به خصوص کشورهای خاورمیانه در حمایت از پینار گولتکین چالش عکس سیاه و سفید را به راه انداخته اند. چالش عکس سیاه و سفید تلاش دارد تا از قربانیانی نظیر پینار حمایت کند که جانشان را در این گونه قتل ها از دست می دهند و در واقع هنرپیشه ها و زنانی که در این چالش شرکت کرده اند می خواهند صدای زنانی مانند پینار باشند.

چالش عکس های سیاه و سفید هنرمندان ایرانی

تاکنون چهره های شناخته شده زیادی در چالش عکس سیاه و سفید اینستاگرام شرکت کرده اند
از جمله زهره نعیمی , نیوشا ضیغمی , الهام پاوه نژاد , مهتاب کرامتی , حدیثه تهرانی , ستاره اسکندری , طناز طباطبایی , سمیرا حسینی , شبنم قلی خانی , ترلان پروانه , ماهایا پطروسیان , پریناز ایزدیار , شیرین اسماعیلی , شیرین اسماعیلی , ساقی حاجی پور , دنیا مدنی , نگین صدق گویا , شهره سلطانی , فریبا نادری , فقیهه سلطانی را شامل می شوند.

چالشی در حمایت زنان از زنان

اگر در یکی دو روز گذشته تصاویر سیاه و سفید زنان در اینستاگرام توجه‌تان را جلب کرده،
در جریان باشید که هدف این چالش اینستاگرامی برای نشان دادن «‌حمایت زنان از زنان» است. در این چالش، هر کاربر عکسی سیاه و سفید از خود را به اشتراک می‌گذارد و دستکم یک زن دیگر را به شرکت در آن دعوت می‌کند.

هشتگ #challengeaccepted یا به عبارتی «‌#چالش پذیرفته شد» در پای این پست‌ها نوشته می‌شود تا طیف وسیع کسانی که با هدف شرکت در کارزار «‌حمایت زنان از زنان» عکس سیاه و سفید گذاشته‌اند را نشان دهد.

چالش عکس های سیاه و سفید

چالش عکس های سیاه و سفید به خاطر پینار گلتکین

در سال ۲۰۱۶ نیز ، چالشی برای به اشتراک‌گذاری تصاویر سیاه‌وسفید با هدف حمایت از «آگاهی‌ بخشی درباره سرطان» به راه افتاد. سلبریتی‌ هایی چون کری واشنگتن، جنیفر گارتنر، کریستن بل، و اوا لانگوریا با حمایتشان، به دیده شدن کارزار «‌حمایت زنان از زنان» کمک کرده‌اند.

گفته می‌شود سخنان هفته گذشته الکساندریا اوکاسیو-کورتس، عضو مجلس نمایندگان آمریکا علیه اظهارات جنسیت‌زده تد یوهو، دیگر نماینده مجلس این کشور، در صحن مجلس ایالات متحده، جرقه کارزار عکس‌ سیاه‌وسفید در رسانه‌های اجتماعی بود. چهره‌های مشهور و غیرمشهور ایرانی در اینستاگرام هم به این کارزار پیوسته‌اند و علاوه بر به اشتراگ‌گذاری تصاویر خود، سایرین را به شرکت در آن دعوت کرده اند.

زنان ترکیه در ادامه اعتراضشان به خشونت علیه زنان که هفته پیش منجر به تظاهرات در خیابان‌ها شد، حالا در حمایت از «پیمان استانبول» و با #istanbulsozlesmesiyasatir به کارزار انتشار چالش عکس های سیاه و سفید چهره‌ هایشان در شبکه‌ های اجتماعی پیوسته‌ اند.

بازیگران در چالش عکس های سیاه و سفید

زهره نعیمی :?#challengeaccepted

چالش عکس های سیاه و سفید

زهره نعیمی

چالش عکس های سیاه و سفید

نیوشا ضیغمی

الهام پاوه نژاد :.The Best & Last photo for #challengeaccepted ♥️?♥️

در راسته‌ی عطرفروشان امشب

در بین هزار شیشه‌ی مشک و گلاب

می‌پرسم

دستمال عطرآگینی از نفس او چند ؟#محمد_علی_سپانلو
.
نورِ دل و دیده‌ام….#جان_من_است_او#مادرم به وقت اذان ظهر که برای همه‌ی جهان دعا می‌کند حتی کسانی که آزرده‌اش کردند از بس بزرگ و مهربان است و بخشنده و شریف…♥️

الهام پاوه نژاد

الهام پاوه نژاد

مهتاب کرامتی

مهتاب کرامتی

حدیثه تهرانی : #womenempowerment

حدیثه تهرانی

حدیثه تهرانی

ستاره اسکندری : دنیای تو پر خواهد شد از رنگین کمان های زیبا ، دختر ِزیبای بلوچ روزی ،روزگاری رویاهایت شاید#challengaccepted

ستاره اسکندری

ستاره اسکندری

چالش عکس های سیاه و سفید

طناز طباطبایی

سمیرا حسینی : .official I was careful to choose who I think will meet the challenge, but above all who I know who shares this type of thinking, among women there are several criticisms; instead, we should take care of each other. We are beautiful the way we are. Post a photo in black and white alone, written “challenge accepted” and mention my name. Identify 20 women to do the same, in private. I chose you because you are beautiful, strong and incredible. Let’s ❤️ each other! @parisashams82 ??

سمیرا حسینی

سمیرا حسینی

شبنم قلی خانی

شبنم قلی خانی

ترلان پروانه : #challengeaccepted ?

ترلان پروانه

ترلان پروانه

ماهایا پطروسیان

ماهایا پطروسیان

پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار در چالش عکس های سیاه و سفید

شیرین اسماعیلی : نه_به_خشونت_علیه_زنان

شیرین اسماعیلی

شیرین اسماعیلی

چالش عکس های سیاه و سفید

ساقی حاجی پور

دنیا مدنی

دنیا مدنی

نگین صدق گویا : Challenge accepted!

نگین صدق گویا

نگین صدق گویا

چالش عکس های سیاه و سفید

شهره سلطانی

فریبا نادری :#womensupportingwomen ??

فریبا نادری

فریبا نادری

چالش عکس های سیاه و سفید

فقیهه سلطانی

برترین ها , روزیاتو , صحفه شخصی هنرمندان

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2020-07-29 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :