چهره های مشهور ایرانی که زمانی خبرنگار بوده اند +تصاویر

چهره های مشهور ایرانی که زمانی خبرنگار بوده اند +تصاویر سینمای ایران و جهان

امروز به مناسبت شهادت محمود صارمی در تقویم کشورمان به نام روز خبرنگار نامیده شده و به همین دلیل به معرفی چهره های مشهور ایرانی که زمانی در عرصه خبر حضور داشته اند پرداخته ایم

همانگونه که اکنون ورزشکارانی را داریم که وارد عرصه بازیگری می شوند در گذشته چهره های معروف ایرانی در عرصه هنر را نیز داشته ایم که وارد عرصه پر هیجان خبرنگاری شده اند و با افراد مشهوری مصاحبه کرده اند در این میان می توان به چهره های مشهور ایرانی همچون رضا کیانیان , رسول صدرعاملی , فریدون جیرانی , بهروز شعیبی , شهید حسن باقری , احمد توکلی و بیژن نوباوه اشاره کرد

چهره های مشهور ایرانی

در تقویم ۱۷ مرداد به‎خاطر شهادت محمود صارمی شهید عرصه خبر به‎عنوان روز خبرنگار نام نهاده شده است. در این مطلب به افراد مشهوری پرداخته ایم که زمانی حرفه خبرنگاری را دنبال کرده اند.

رضا کیانیان

چهره های مشهور ایرانی

رضا کیانیان

کیانیان قبل از ورود به سینما و شهرت یافتن در عرصه بازیگری یکی از خبرنگاران روزنامه اطلاعات در مشهد بود. وی به دلیل علاوه زیاد به خبرنگاری حتی پس از ورود به سینما هم دست از فعالیت های رسانه ای خود نکشید و در ادامه با مجله هایی مثل دنیای تصویر، فیلم و روزنامه های مختلف این کار را ادامه داد.

رسول صدرعاملی

چهره های مشهور ایرانی

رسول صدر عاملی

صدر عاملی، فعالیت فرهنگی و اجتماعی خود را از ۱۷ سالگی با عنوان خبرنگاری آغاز کرد، وی اصلی‌ترین گزارشگر بین‌المللی اخبار مربوط به اقامت امام خمینی (ره) در نوفل لوشاتو بود و در پرواز انقلاب تنها گزارش مستند تصویری و تنها مصاحبهٔ امام را ثبت کرد. وی دبیر سرویس حوادث و سرویس پارلمانی روزنامه اطلاعات هم بوده است.

چهره های مشهور ایرانی در عرصه خبرنگاری

فریدون جیرانی

چهره های مشهور ایرانی

فریدون جیرانی

جیرانی متولد ۱۳۳۰ در کاشمر است؛ او فعالیت کاری در مطبوعات را با سردبیری در مجله سینما در سال ۱۳۷۰ آغاز کرد و اجرای برنامه تلویزیونی هفت از دیگر کارهای رسانه ای او به شمار می رود. فیلم های قرمز، شام آخر، صورتی، سالاد فصل، پارک‌وی، از جمله ساخته های او بوده است.

بهروز شعیبی

چهره های مشهور ایرانی

بهروز شعیبی

شعیبی یکی از کارگردان های جوان و پرکار در سال های اخیر است و در کارنامه کاری خود فیلم های پرفروشی چون دارکوب، سیانور، دهلیز و سریال گلشیفته را ثبت کرده است. او پیش از ورود به دنیای سینما و کارگردانی، گفتگو با هنرمندان را در نشریات محله تهران به عهده داشت.

شهید حسن باقری

چهره های مشهور ایرانی

شهید حسن باقری

اکثر مردم شهید باقری را به عنوان جوان‌ترین فرماندهِ ایران در دوران جنگ ایران و عراق می شناسند، اما جالب است بدانید شهید حسن باقری خبرنگاری بود که به نابغه اطلاعاتی در دوران جنگ عراق علیه ایران تبدیل شد.

وی در سال ۱۳۵۸ با ورود به روزنامه جمهوری اسلامی در سرویس فرهنگی و سیاسی فعالیت خبری خود را آغاز کرد. وی از طرف این روزنامه به عنوان خبرنگار، سفری به لبنان و اردن انجام داد تا گزارش تحلیلی جامعی از اوضاع نابسامان مسلمانان در آن منطقه تهیه کند.

باقری در دورانی که در جنگ حضور داشت بسیار از تجربیات خبرنگاری خود کمک گرفت و به جمع‌آوری اطلاعات،
نقشه‌ها و کالک‌های عملیاتی و ضبط صدا در جبهه‌های ایران پرداخت و این اسناد را به گزارش‌های سازمان‌یافته تبدیل کرد.

احمد توکلی

چهره های مشهور ایرانی

احمد توکلی

احمد توکلی یکی از سیاست‌مداران ایرانی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس پیشینِ مرکز پژوهش‌های مجلس
و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی است. وی بنیان گذار روزنامه هایی چون رسالت و فردا است،
این دو روزنامه تجربه‌ای متفاوت و جدی از روزنامه‌نگاری مستقل و نخبه‌گرایانه را به ظهور رساند.

بیژن نوباوه

چهره های مشهور ایرانی

بیژن نوباوه

نوباوه یکی از چهره های مطرح در عرصه خبر و رسانه است، علاوه بر آن نایب رئیس دوم کمیسیون فرهنگی
مجلس هشتم شورای اسلامی بود. وی از ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹ دقیقاً‌‌ همان روزی که فرودگاه مهرآباد توسط عراق
بمباران شد وارد سازمان صدا و سیما شده و ۱ ماه بعد به عنوان خبرنگار اعزامی به جبهه‌های جنگ رفت.

این خبرنگار فعال و قدیمی یکی از مجروحان شیمیایی جنگ است. همچنین در ۸ سال دفاع مقدس در زمینهٔ خبرنگاری، تهیه مستند‌ها و گزارشات بسیار فعال بود. وی علاوه بر خبرنگاری و نمایندگی مجلس، مدیر مسئولی روزنامه عصر ایرانیان را در کارنامه خود دارد.

جام جم آنلاین

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2018-08-08 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :