پرونده جشنواره های ۲۵ و ۲۶ فیلم فجر

پرونده جشنواره های ۲۵ و ۲۶ فیلم فجر

با اهدای جوایز برندگان بیست و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر و تقدیر از داوران جشنواره فجر۲۶ با هم بسته شد. به گزارش روز دوشنبه خبرنگار سینمایی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران” ایسکانیوز” مراسم اهدای جوایز نقدی جشنواره بیست‌وپنجم و بیست‌وششم فیلم فجر شب گذشته درهتل لاله با حضور بسیاری از چهره های شاخص سینمای ایران […]

با اهدای جوایز برندگان بیست و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر و تقدیر از داوران جشنواره فجر۲۶ با هم بسته شد.
به گزارش روز دوشنبه خبرنگار سینمایی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران” ایسکانیوز” مراسم اهدای جوایز نقدی جشنواره بیست‌وپنجم و بیست‌وششم فیلم فجر شب گذشته درهتل لاله با حضور بسیاری از چهره های شاخص سینمای ایران برگزار شد.
در ابتدای این مراسم مجید شاه‌حسینی دبیر جشنواره بیست‌وششم فیلم فجر گفت: سیمرغ فجر از بیست‌وششمین منزلگاه خود هم عبور کرد و رنگین‌کمانی از سینمای ملی ایران به جای گذاشت. سینمای نجیبی که در عین حال غیور نیز هست.
وی افزود: قطعاً عبور از مسیر پرفراز و نشیب جز به همت مردان مرد میسر نبود که امشب به پاسداشت این مردان بزرگ گردهم آمده‌ایم.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی ادامه داد:امسال داوران برگ زرینی بر تاریخ فجر افزودند و با تخصص و تدبیر هنرمندانه سینما را یاری کردند و من به عنوان دبیر جشنواره فیلم فجر، برخود واجب می‌دانم که مقام این عزیزان را پاس بدارم و در مقابل آنها سرتعظیم فرود آورم.
ایل‌بیگی از محمدرضا جعفری‌جلوه (معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، داروغه‌زاده (مدیرعامل مؤسسه رسانه‌های تصویری)، علیرضا رضاداد (مشاور معاونت سینمایی) و مجید شاه‌حسینی درخواست کرد تا برای اهدای جوایز به روی صحنه بیایند.
در این بخش جوایز جشنواره بیست‌وپنجم فیلم فجر به برندگان اهدا شد که برندگان سیمرغ بلورین جشنواره بیست‌وپنجم فیلم فجر که قرار بود یک دستگاه اتومبیل سمند دریافت کنند، جایزه نقدی ۱۲ میلیون تومان و برندگان دیگر که قرار بود اتومبیل پراید به آنها اهدا شود مبلغ ۷ میلیون تومان دریافت نمودند.
جوایز برگزیدگان جشنواره بیست و پنجم به ترتیب زیر اهداء شد:
محمدحسین لطیفی و علیرضا جلالی برای کارگردانی و تهیه‌کنندگی فیلم «روز سوم» دعوت شد تا جوایز نقدی خود را دریافت کنند.
محمدحسین لطیفی پس از دریافت جایزه نقدی ۱۲ میلیون تومانی خود گفت: محمد نورانی این جایزه را به شیرخوارگاه خرمشهر بخشید و با این هدیه که امروز گرفتم یک شیرخوارگاه به نام «روز سوم» در خرمشهر احداث خواهد شد.
علیرضا جلالی نیز ضمن تشکر از خوش‌قولی معاونت سینمایی گفت: قرار بود این جایزه را به خانواده امان‌اللهی تقدیم کنیم و ممنوم که با خوش‌قولی معاونت سینمایی این امر صورت گرفت.
امیرشهاب رضویان برای فیلم مینای شهر خاموش و رخشان بنی‌اعتماد برای فیلم‌نامه فیلم خون‌بازی که جهانگیر کوثری جایزه بنی‌اعتماد را دریافت کرد.
گزارش خبرنگار ایسکانیوز حاکیست، در ادامه برندگان جشنواره بیست‌وپنجم شامل بهرام رادان، عزت‌الله انتظامی، باران کوثری، فرامرز فرازمند و محمد کاسه‌ساز جوایز نقدی خود را دریافت کردند که در این بخش عزت‌الله انتظامی به دلیل بیماری در سالن حضور نداشت.
در ادامه حمید خضوعی ابیانه، سپیده عبدالوهاب، پانته‌‌آ بهرام، افشین هاشمی، حسن زاهدی، داریوش صادقی، محمدرضا دل‌پاک، محسن نوروزی، محسن روزبهانی، علا‌الدین پژهان و مهراد میرکیانی نیز جوایز خود را دریافت نمودند که جوایز آنها معادل یک خودروی پراید بود.
در ادامه این مراسم برندگان جشنواره بیست‌وششم فیلم فجر جوایز خود را با حمایت از بانک پاسارگاد دریافت کردند که در بخش اصلی مبلغ ۱۰ میلیون تومان سهام بانک پاسارگاد و در بخش‌های دیگر مبلغ ۶ میلیون تومان سهام بانک پاسارگاد به آنها اهدا شد.
در این بخش سید رضا میرکریمی مبلغ ۱۰ میلیون تومان سهام برای جایزه بهترین فیلم و ۶ میلیون تومان سهام برای جایزه بهترین فیلم‌نامه جشنواره بیست‌وششم از بانک پاسارگاد دریافت کرد.
در بخش اهدای جوایز برندگان سودای سیمرغ مجید مجیدی (۱۰ میلیون)، هنگامه قاضیانی (۱۰ میلیون)، امین حیایی (۱۰ میلیون)، حسین علیزاده (۲۰ میلیون)، مهتاب نصیرپور (۶ میلیون) و محسن طنابنده (۶ میلیون) دریافت نمودند.
در این بخش ایرج شهزادی، حسین طلابیگی و سعید ملکان‌ نیز جوایز نقدی خود را گرفتند.
در بخش اهدای جوایز بین‌المللی در بخش معناگرا محمدرضا گوهری فیلم‌نامه‌نویس «فرزند خاک» و محمدعلی آهنگر برای ساخت فیلم «فرزند خاک» جوایز نقدی خود را معادل ۲هزار و ۵۰۰ دلار دریافت کردند.
در بخش مسابقه آسیا شادمهر راستین برای نگارش فیلم‌نامه «به همین سادگی» و رضا میرکریمی برای کارگردانی «به همین سادگی» مبلغ ۷ هزار و ۵۰۰ دلار جایزه نقدی دریافت نمودند.
در این مراسم از هیئت انتخاب و داوری جشنواره بیست‌وششم و بهترین مواد تبلیغی تقدیر به عمل آمد.
در این بخش ایرج تقی‌پور، علیرضا سرتیپی، امیر عابدی، رضا عابدینی، مهدی کرم‌پور ‌مورد تقدیر قرار گرفتند.
در ادامه مراسم همچنین از هیئت انتخاب بخش مستند و کوتاه شامل محمود زنده‌نام، مهدی همایونفر و بیژن میرباقری تقدیر به عمل آمد.
بهمن حبشی مدیر دفاتر مجامع بین‌المللی نیز به اهدا کنندگان جوایز برندگان اضافه شد و امیر اسفندیاری، جمال امید، سیاوش صلواتیان، محمدسعید قائمی‌نجفی و محمدرضا مختاری مورد قدردانی قرار گرفتند.
هیئت انتخاب سینمای ملی نیز شامل محمد بزرگ‌نیا، محمدرضا تخت‌کشیان، پوران درخشنده و هیئت انتخاب سینمای ایران شامل جمال شورجه، مجید رضا بالا، محمد ابراهیم صلواتی‌فر، داریوش فرهنگ، مجتبی مشیری و محمدحسین نیرومند تقدیر به عمل آمد.
داوران بخش چشم واقعیت نیز متشکل از محمد تهامی‌نژاد، محمد شهبا، احمد ضابطی‌جهرمی، وحید موسائیان و محمدرضا دزفولی نیز مورد تقدیر واقع شدند.محمدرضا شر‌ف‌الدین، مسعود فراستی، بیژن میرباقری، یدالله صمدی، محمدرضا مختاری، هیئت داوران فیلم‌های کوتاه داستانی نیز مورد تقدیر و تشکر قرار گرفتند.
در ادامه این مراسم اکبر عالمی و محمد بزرگ‌نیا داوران مسابقه بین‌الملل جام‌ جهان‌نما و حسن بلخاری داور بخش جلوه‌گاه شرق نیز از تقدیر شدگان بودند.محمدباقر قهرمانی نیز به عنوان داور بخش راه انبیا تقدیر شد.
سپس، محمود اربابی مدیرکل اداره نظارت بر ارزشیابی در ادامه این مراسم به جمع هدیه‌دهندگان اضافه شد و در این بخش داوران مسابقه سودای سیمرغ قدردانی شدند و کیومرث پوراحمد، امین تارخ، اکبر نبوی، احمدرضا معتمدی، مسعود جعفری‌جوزانی و منوچهر محمدی هیئت داوران مسابقه جشنواره بیست‌وششم فیلم فجر مورد تقدیر قرار گرفتند.
در این بخش تندیس فیلم «میم مثل مادر» از جشنواره مذهب امروز ایتالیا نیز به منوچهر محمدی تهیه‌کننده این فیلم داده شد.
گزارش خبرنگار ایسکانیوز حاکیست، در انتهای این مراسم قاسم قلی‌پور تهیه‌کننده فیلم «آتش سبز» جایزه سینمای ملی و مسعود جعفری‌جوزانی و پروانه معصومی نیز در بخش نکوداشت جوایز خود را دریافت نمودند.

همچنین بخوانید :  مروري بر فیلم‌های منتخب جشنواره فيلم فجر در ایوان شمس
حاشیه های بازیگر زن سینمای ایران فیلم
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
اخبار مرتبط :
سامسونگکفش پاشنه مخفیآرشین پروازدکتر تاجبخش
دکتر بتول طاهریمهر پرواز
علیرضا جهانبخش و بهاره افشاری در اکران مردمی مستند سریک +تصاویر
علیرضا جهانبخش و بهاره افشاری در اکران مردمی مستند سریک +تصاویر
تیپ جدید مهناز افشار و سحر دولتشاهی در اکران مردمی فیلم دلم میخواد +تصاویر
تیپ جدید مهناز افشار و سحر دولتشاهی در اکران مردمی فیلم دلم میخواد +تصاویر
اکران مردمی هزار پا با حضور رضا عطاران, مهران احمدی و سارا بهرامی+تصاویر
اکران مردمی هزار پا با حضور رضا عطاران, مهران احمدی و سارا بهرامی+تصاویر
حضور عوامل فیلم دشمن زن در سازمان فرهنگی هنری شهرداری +تصاویر
حضور عوامل فیلم دشمن زن در سازمان فرهنگی هنری شهرداری +تصاویر
پوریا پورسرخ و بهاره افشاری در اکران مردمی سریک +تصاویر
پوریا پورسرخ و بهاره افشاری در اکران مردمی سریک +تصاویر
کمند امیرسلیمانی و الهام پاوه نژاد در گردهمایی طراحان برتر لباس +تصاویر
کمند امیرسلیمانی و الهام پاوه نژاد در گردهمایی طراحان برتر لباس +تصاویر
هنرمندان در جشن تولد لاکچری فاطمه گودرزی +تصاویر
هنرمندان در جشن تولد لاکچری فاطمه گودرزی +تصاویر
حضور بازیگران مشهور زن در کنسرت تیر ماه امید حاجیلی +تصاویر
حضور بازیگران مشهور زن در کنسرت تیر ماه امید حاجیلی +تصاویر
سامسونگکفش پاشنه مخفیآرشین پروازدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز