“ پرستو صالحی ” رازهای زندگی و تصاویر «پرستو صالحی»

“ پرستو صالحی ” رازهای زندگی و تصاویر «پرستو صالحی»سینمای ایران و جهان

پرستو صالحی , بیوگرافی کامل و عکس های متفاوت و دیده نشده از پرستو صالحی , و خانواده اش را در سایت نیک صالحی ببینید

پرستو صالحی

پرستو صالحی ، بیوگرافی پرستو صالحی

بیوگرافی و عکسهای پرستو صالحی و خانواده اش

نام : پرستو
نام خانوادگی : صالحی
تاریخ تولد :  ۹ آبان ۱۳۵۶
محل تولد : تهران
پیشه : بازیگر، مدرس گریم
تاهل : مجرد

پرستو صالحی با نام اصلی الهام صالحی سیاوشانی (متولد ۹ آبان ۱۳۵۶ در تهران) بازیگر ایرانی است. وی دانشجوی رشته نمایش بوده که بعد از مدتی از تحصیل انصراف می دهد.

پرستو صالحی

کودکی پرستو صالحی

زندگی شخصی پرستو صالحی بازیگر ایرانی

پرستو صالحی مادرش خانه‌دار است و پدرش تکنسین مهمات سازی ارتش، که ۹ فروردین ۱۳۸۷ درگذشت. یک برادر به نام امیرشاهین دارد که مهندس کامپیوتر است. وی در حال حاضر با مادر، برادر و همسر برادرش مارال باغ‌شیرین که مهندس الکترونیک است، یک جا زندگی می‌کند. وی مشغول تدریس خصوصی “خودآرایی بر مبنای گریم ” است.

پرستو صالحی

پرستو صالحی در گذر زمان

پرستو صالحی به همراه برادرش، امیر صالحی، با حضور در هجدهمین قسمت از برنامه ماه عسل در رمضان سال ۱۳۹۵ از اعتیاد پدرش به مواد مخدر پرده برداشت و گفت: «دردسرهای زندگی ما، از یک منقل و دوست‌های پدرم شروع شد که انتهاش به اینجا ختم شد. سرطانی بود که در زندگی ما افتاد و خوشبختی خانواده من را گرفت. مادرم اولین بار که متوجه شد پدرم معتاد است، آن موقع من ۸ سالم بود».

پرستو صالحی

عکس قدیمی پرستو صالحی در کنار خانواده اش

برادر وی امیر نیز افزود: «از مرکز توجه پدرم دور شدیم. فقط پدرم با دوستان دور هم بودند و بیشتر در مسافرت‌ها این کار را انجام می‌دادند و اسمش را می‌گذاشتند تفریح».

پرستو صالحی خطاب به خانواده و مخاطبان این برنامه گفت: «نیومدم که بگم پدرم بد است، آمدم بگم که اعتیاد پدرم را از من گرفت».

پرستو صالحی

پرستو صالحی در کنار مزار پدر مرحومش

اسطوره‌های پرستو صالحی: محمدعلی فردین، ناصر حجازی، داریوش اقبالی، بهرام بیضایی و محمدجواد ادیب و … هستند و عاشق گل نرگس، دریا، ماه، شعر و البته سینما است. فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۷۵ با کار تئاتر آغاز نموده و اولین نقش بلندش را در سریال محاکمه به کارگردانی حسن هدایت ایفا کرده‌است. مُعرِفش به آن کار، استاد گریمش فرهنگ معیری بوده که دوره گریم را هم نزد خود ایشان گذرانده‌است.

پرستو صالحی

تولد ۳۹ سالگی پرستو صالحی در کنار خانواده اش

پرستو صالحی :از پنج سالگی با دیدن فیلم علاقمند به بازیگری شدم و بعد از اون هر فیلمی می دیدم با بچه های فامیل تو خونه بازی می کردیم تا جایی که بعد از دیدن فیلم «عمر مختار» نزدیک بود برادرم را واقعا دار بزنم!

پرستو صالحی

عکس قدیمی بازیگران ایرانی در فیلم هم‌کلاس

شروع فعالیت هنری

فعالیت هنری پرستو صالحی بازیگر ایرانی

پرستو صالحی فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۷۵ با کار تئاتر آغاز نموده و اولین نقش بلندش را در سریال محاکمه به کارگردانی حسن هدایت ایفا کرده‌است. مُعرِفش به آن کار، استاد گریمش زنده‌یاد فرهنگ معیری بوده که دوره گریم را هم نزد خود ایشان گذرانده‌است . او پس از بازی در سریال تلویزیونی زیر آسمان شهر به شهرت رسید.

پرستو صالحی

پرستو صالحی

پرستو صالحی در فیلم چشم‌هایش

چشم‌هایش فیلمی به کارگردانی فرامرز قریبیان و نویسندگی مسعود جعفری جوزانی ساختهٔ سال ۱۳۷۸ است. دو زندانی به نام محمد و منصور بعد از تحمل سال‌ها حبس به خانه برمی گردند اما دختری که منصور قصد ازدواج با او را داشت، ازدواج کرده و محمد هم دختر کوچکش حالا ۲۰ ساله شده…

پرستو صالحی

فیلم چشم‌هایش

پرستو صالحی در فیلم مسلخ

مسلخ فیلمی به کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی اصغر نصیری محصول سال ۱۳۹۵ است. داستان زوجی جوان به نام آوا و آرش را روایت می‌کند که قبل از پیوند زناشویی شرطی برای ازدواج را دختر در نظر می‌گیرد اما براساس شرایط کاری آرش امکان پایبندی به این شرط وجود ندارد و پای مردی به زندگی این زوج جوان باز می‌شود.

پرستو صالحی

فیلم مسلخ

پرستو صالحی در سریال رسم شیدایی

رسم شیدایی، یک مجموعه تلویزیونی ۴۰ قسمتی به تهیه کنندگی و کارگردانی اکبر خواجوئی و ساخته شده در سال ۱۳۸۳ است. دو دوست صمیمی به نامهای صبور (پری امیرحمزه) و مریم (مریم امیرجلالی) برای سرگرمی به خواستگاری های قلابی می روند…

پرستو صالحی

محمد علی کشاورز در سریال رسم شیدایی

پرستو صالحی در سریال ارث بابام

ارث بابام یک مجموعه تلویزیونی محصول سال ۱۳۸۴ به کارگردانی جواد رضویان، نویسندگی علی مسعودی و تهیه‌کنندگی می‌باشد که از شبکه ۳ پخش شد. پرستو صالحی و فلور نظری در این فیلم هنرنمایی می کنند

داستان خانه‌ای است که چند همسایه سرخوش در ان زندگی می‌کنند و در این خانه عده‌ای که به خاطر ارث پدرشان آمده‌اند ماندگار می‌شوند

پرستو صالحی

سریال ارث بابام

پرستو صالحی در سریال زیر آسمان شهر

زیر آسمان شهر سریالی کمدی است که در سال ۱۳۸۰ خورشیدی از شبکه ۳ سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شد. پرستو صالحی در نقش بهناز پیرپکاجکی، خواهر بهروز در ( سری دوم ) به ایفای نقش پرداخت.

در این سریال، در قالب روایتی طنز، زندگی قشرهای مختلف شهر در کنار یکدیگر به تصویر کشیده شده است. تمام داستان در یک آپارتمان می‌گذرد که چند همسایه در آن زندگی می‌کنند؛ از جمله یک دکتر و پسرش، زن و شوهری جوان و پیرزنی تنها.

پرستو صالحی

سریال زیر آسمان شهر

پرستو صالحی در سریال دوباره زندگی

دوباره زندگی یک مجموعه تلویزیونی محصول سال ۱۳۸۳ به کارگردانی نادر مقدس، نویسندگی رضا مقصودی و تهیه‌کنندگی رضا جودی می‌باشد.

این مجموعه داستان زندگی دو خواهر دوقلو است که در کودکی از هم جدا شده‌اند و یکی در خانواده‌ای مذهبی و دیگری در خانواده‌ای ثروتمند بزرگ شده‌اند. این دو خواهر در سن پیری همدیگر را پیدا می‌کنند، خواهر ثروتمند دامادی دارد که می‌خواهد تمام ثروت مادر زنش را بالا بکشد، در این میان خواهر دو قلویش متوجه می‌شود و…

پرستو صالحی

سریال دوباره زندگی

پرستو صالحی در سریال عشق سال‌های جنگ 

عشق سال‌های جنگ یک مجموعه تلویزیونی محصول سال ۱۳۸۰ به کارگردانی علی بهادر، می‌باشد که از شبکه سه پخش شد. این مجموعه در ۱۳ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای تهیه شد. این فیلم بر اساس رمانی به همین نام نوشته حسین فتاحی ساخته شده است. پرستو صالحی در نقش نرگس در این سریال بازری کرده است.

پرستو صالحی

سریال عشق سال‌های جنگ

پرستو صالحی در سریال شوخی کردم

شوخی کردم…! مجموعه‌ای ویدئویی به کارگردانی مهران مدیری است .در مجموعه شوخی کردم، کلیپ‌های طنز در محیط‌ها و قالب‌های خاصی اجرا می‌شود.

مدیری مدتی پس از اتمام تصویربرداری سریال ویلای من، پیش تولید سریال شوخی کردم را با حضور بیش از ۶۷ نفر از چهره‌های مطرح طنز ایران در بیست سال گذشته آغاز کرد.

پرستو صالحی

سریال شوخی کردم

پرستو صالحی در سریال عینک آفتابی

مجموعه طنز عینک آفتابی به کارگردانی رضا رشید پور می باشد و لاله صبوری. فریبا نادری. پرستو صالحی. احمد پورمخبر. یوسف صیادی و … در این سریال بازی کرده اند.

 

پرستو صالحی

سریال عینک آفتابی

آثار هنری پرستو صالحی بازیگر ایرانی

فیلم های سینمایی

مسلخ (اصغر نصیری)
همکلاس (سعید خورشیدیان)
اعتراض (مسعود کیمیایی)

تو را دوست دارم (عبدلله باکیده)
خانه‌ای روی آب (بهمن فرمان آرا)
چشمهایش (فرامرز قریبیان)

پرستو صالحی

پرستو صالحی

سریال های تلویزیونی

عینک آفتابی (رضا رشیدپور)
شوخی کردم (مهران مدیری)
تب (عباس مرادیان)

محاکمه (حسن هدایت)
عشق سالهای جنگ (علی بهادر)
دوباره زندگی (نادر مقدس)

زیر آسمان شهر (مهران غفوریان)
ارث بابام (جواد رضویان)
رسم شیدایی (اکبر خاجویی)

همسفر (قاسم جعفری)
مجموعه خط (عباس رنجبر)

پرستو صالحی

پرستو صالحی

فیلم های تلویزیونی

جدایی
مقبره نحس (حسین تبریزی)
خانه‌ای در غبار (احمد امینی)
آبی (جسین تبریزی)

قاتلی با بارانی مشکی (علی نیاکان)
دلقک (هوشنگ هدایتی)
برکت (رضا ابوفاضلی)

گزرگاه مرزی (حسین سحرخیز)
برگشت‌ناپذیر (امیراحمد انصاری)
عروس و ملوس (فریدکلهر)

پرستو صالحی

پوری بنایی و پرستو صالحی

ازدواج و همسر پرستو صالحی
هنوز ازدواج نکرده‌ ام به‌ نظرم ازدواج این‌ طور نیست که از قبل تصمیم بگیرم که حالا می‌ خواهم ازدواج کنم باید فردی سر راه آدم قرار بگیرد که مطابق میل و ایده‌ هایش باشد و آن‌ وقت تصمیم بگیری که می‌ خواهی ازدواج کنی، تا به حال موردی پیش نیامده که حس و تمایل به ازدواج را در من ایجاد کند .

پرستو صالحی

پرستو صالحی

افشاگری از پشت پرده فساد سینما
پرستو صالحی در یک پست جنجالی در شبکه مجازی اش در مورد کم کاری نوشت :

دور از جون تهیه کنندگان و کارگردانان و هنرمندان فرهیخته کشورم که هممون می‌ دونیم چه کسانی هستند و چه کسانی نیستند و فقط ادعا و اداشو دارن، به یک تهیه کننده سر‌شناسی از سر درد دل گفتم : دلم یه کار طولانی می‌ خواد گفت : اونی‌ ام که بهت کار طولانی بده حال طولانی می‌ خواد ….

پرستو صالحی

پرستو صالحی

یکی از خاطرات به یاد ماندنی صحنه ای فیلم برداریتون رو برایمان تعریف کنید.

پرستو صالحی :در فیلم برداری مجموعه «زیر آسمان شهر» جمشید هاشم پور همراه با خانواده و بی خبر در صحنه فیلم برداری حاضر شدند و این مناعت طبع و بزرگی وی در ذهنم ماندگار شده است.

پرستو صالحی

پرستو صالحی

هنرمندان در جشن تولد پرستو صالحی

در جشن تولد ۴۰ سالگی پرستو صالحی ، نیکی مظفری ، مریم امیرجلالی ، کمند امیرسلیمانی , دکتر صابری و برادر پرستو صالحی و جمعی دیگر از هنرمندان کشورمان حضور دارند.

پرستو صالحی

هنرمندان در تولد پرستو صالحی

نقطه عطف کارنامه بازیگریتون را کدام اثر می دانید؟

بعد از این همه حضور در اثرهای سینمایی و تلویزیونی ، هنوز دو سکانسی که در فیلم «چشم هایش» فرامرز قریبیان بازی کردم، برام دلچسب ترین و نقطه عطف کارهایم محسوب می شود.

پرستو صالحی

پرستو صالحی

پرستو صالحی :کودکی همش خاطره خوب است اما بهترین خاطرات کودکی برای محله مادر بزرگ مادریم هست، با دوستانی که هنوز در زندگیم حضور دارند و با دنیا عوضشون نمی کنم .

تو این دنیا چیز دست نیافتنی برایم وجود ندارد، تنها آرزوی من مرگم قبل از عزیزانم است. ان شاءالله همیشه سلامت باشید.

گردآوری گروه سینما نیک صالحی

یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
تاریخ بروزرسانی : 2017-11-12 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :