هواوی

«ملیکا شریفی نیا» رازهای زندگی و تصاویر“ ملیکا شریفی نیا ”

«ملیکا شریفی نیا» رازهای زندگی و تصاویر“ ملیکا شریفی نیا ” سینمای ایران و جهان

ملیکا شریفی نیا , بیوگرافی کامل و عکس های متفاوت و دیده نشده از ملیکا شریفی نیا , و خانواده اش را در سایت نیک صالحی ببینید

ملیکا شریفی نیا

ملیکا شریفی نیا ، بیوگرافی ملیکا شریفی نیا

بیوگرافی و عکسهای ملیکا شریفی نیا و خانواده اش

نام : ملیکا
نام خانوادگی : شریفی نیا
تاریخ تولد :  ۲۱ آبان ۱۳۶۵
محل تولد : تهران
پیشه : بازیگر
همسر : امیررضا طلاچیان

ملیکا شریفی نیا متولد ۲۱ آبان ۱۳۶۵ در تهران بازیگر ایرانی است. او فرزند آزیتا حاجیان و محمدرضا شریفی نیا بازیگران سینما و تلویزیون و خواهر مهراوه شریفی نیا می باشد.

ملیکا شریفی نیا

عکس کودکی ملیکا شریفی نیا در کنار مادرش

زندگی شخصی ملیکا شریفی نیا بازیگر ایرانی

ملیکا شریفی نیا علاوه بر بازیگری، هنرآموختهٔ رشتهٔ گرافیک بوده و در زمینه های گرافیک، عکاسی، تصویرسازی کتاب و ساخت آثار حجمی بطور جدی فعالیت می کند.وی خواهر مهراوه شریفی نیا از بازیگران سینما و تلویزیون ایران می باشد.

ملیکا شریفی نیا

ملیکا شریفی نیا و خواهرش مهراوه در گذر زمان

محمدرضا شریفی نیا پدر ملیکا

محمدرضا شریفی‌نیا در ۲۵ خرداد ماه ۱۳۳۴ در خاتون‌آباد از روستاهای نزدیک خوراسگان در اصفهان متولد شد. او با بازیگر سینمای ایران آزیتا حاجیان (متولد ۱۳۳۶) ازدواج کرد و آنها دارای دو دختر شدند که هر دوی آنها نیز بازیگر هستند: مهراوه شریفی‌نیا (متولد ۱۳۶۰) و شریفی نیا (متواد ۱۳۶۵).

محمدرضا شریفی‌نیا و همسر سابقش آزیتا حاجیان طلاق گرفته و از هم جدا شده اند و آزیتا حاجیان با محمد کریمی هراتی ازدواج کرد .

ملیکا شریفی نیا

ملیکا شریفی نیا و پدرش

آزیتا حاجیان مادر ملیکا

آزیتا حاجیان مادر ملیکا و مهراوه شریفی نیا متولد ۲۱ دی ۱۳۳۶، تهران بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی است. حاجیان لیسانس بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیکِ دانشگاه هنر است.

ملیکا شریفی نیا

ملیکا شریفی نیا در کنار مادر و خواهرش مهراوه

مهراوه شریفی نیا خواهر ملیکا

مهراوه شریفی نیا خواهر ملیکا شریفی نیا متولد ۲۹ فروردین۱۳۶۱  تهران در بازیگر ایرانی سینما و تلویزیون است. ملیکا برای اولین بار در مجموعه آشپزباشی با خواهر بزرگش مهراوه شریفی نیا هم بازی شد.

ملیکا شریفی نیا

ملیکا شریفی نیا و خواهرش

ازدواج ملیکا شریفی نیا

ملیکا شریفی نیا اوایل سال ١٣٨۶ با امیررضا طلاچیان ازدواج کرده است. ولی معلوم نیست چرا ملیکا که بسیار در اینستاگرام فعال می باشد حداقل در ۲ سال گذشته هیچ عکس و یا تبریک تولد همسرش و یا تبریک سالگرد ازدواجشان چیزی ننوشته است .

ملیکا شریفی نیا

ملیکا شریفی نیا و همسرش

شروع فعالیت هنری ملیکا شریفی نیا

ملیکا شریفی نیا علاوه بر بازیگری، هنرآموختهٔ رشتهٔ گرافیک بوده و در زمینه‌های گرافیک، عکاسی، تصویرسازی کتاب و ساخت آثار حجمی به‌طور جدی فعالیت می‌کند. وی بازی در سینما را از سال ۱۳۷۰ با فیلمی به نام اوینار به کارگردانی شهرام اسدی شروع کرد.

ملیکا شریفی نیا

ملیکا شریفی نیا

ملیکا شریفی نیا در فیلم اوینار

اوینار فیلمی به کارگردانی شهرام اسدی و نویسندگی انسیه شاه حسینی، شهرام اسدی ساختهٔ سال ۱۳۷۰ است. ملیکا شریفی نیا در زمان کودکی در آن بازی کرده است.

تیوای بشیر، قاطرچی پیر که آشنا به جاده‌های نرفته و پنهان است، این بار اجیر شده مرد زرگری است که در اثر بمباران شیمیایی نابینا شده است. زرگر به خاطر آنچه همراه خود دارد و نیز به خاطر عدم اطمینان به قاطرچی نگران است و این نگرانی با پیوستن عده ای دیگر از آسیب دیدگان فزونی می‌گیرد و این تازه آغاز سفری هولناک و ویرانگر است.

ملیکا شریفی نیا

فیلم اوینار

ملیکا شریفی نیا در فیلم پری

پری نام فیلمی‌ست به‌کارگردانی و نویسندگیِ داریوش مهرجویی، ساخته‌شده در سال ۱۳۷۳ می باشد.

پری، دختری جوان و دانشجوی رشته‌ی ادبیات است که با خواندن کتاب سبز کوچکی درباره‌ی سلوک عارفِ گم‌نامی در قرن پنجم، دچار تحولات فکری می‌شود. کتاب به برادر بزرگ‌ترِ پری ــ اسد ــ تعلّق دارد که در حادثه‌ی آتش‌سوزیِ کلبه‌اش درگذشته است. پری برادرِ دیگری نیز دارد که می‌کوشد او را از پریشانی برهاند.

ملیکا شریفی نیا

فیلم پری

ملیکا شریفی نیا در فیلم مهمان مامان

مهمان مامان یک فیلم کمدی خانوادگی است که داریوش مهرجویی آن را کارگردانی کرده است. این فیلم بر اساس کتاب هوشنگ مرادی کرمانی و توسط سیما فیلم تولید شده است. از فیلم استقبال خوبی شد و در بیست و دومین دوره جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین فیلم را دریافت کرد. این فیلم هجدهمین فیلم بلند داریوش مهرجویی است.

برای خانواده‌ای مهمان سرزده، تازه عروس و داماد، می‌آید چون وضع مالی خانواده خوب نیست، همسایگان دست به دست هم می‌دهند تا آبروی صاحبخانه را حفظ کنند…

ملیکا شریفی نیا

فیلم مهمان مامان

ملیکا شریفی نیا در فیلم دایره زنگی

دایره زنگی روایتی است از معضل ماهواره و عمق تأثیرش در اجتماع ما ؛ نخستین فیلم سینمایی پریسا بخت‌آور که با نویسندگی اصغر فرهادی و محصول سال ۱۳۸۶ است. این فیلم پرفروش‌ترین فیلم فروردین ۱۳۸۷ بود.

ملیکا شریفی نیا

فیلم دایره زنگی

ملیکا شریفی نیا در فیلم خواب‌زده‌ها

خواب‌زده‌ها فیلمی به کارگردانی فریدون جیرانی و نویسندگی رحمان سیفی آزاد و تهیه‌کنندگی رحمان سیفی آزاد ساخته سال ۱۳۹۲ است.فیلم خواب زده‌ها در سی و دومین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و توانست در بخش بهترین نقش مکمل مرد، نامزد دریافت سیمرغ بلورین شود.

ملیکا شریفی نیا

فیلم خواب‌زده‌ها

ملیکا شریفی نیا در فیلم اشباح

اشباح عنوان فیلمی است اجتماعی، ساخت ایران به کارگردانی داریوش مهرجویی. این فیلم در سی و دومین جشنواره فیلم فجر شرکت کرد. ساخت این فیلم در ۲ آذر ۱۳۹۲ کلید خورد.

تیمسار سلیمانی و همسرش در روابط خود به بن‌بست می‌رسند، تلاش‌های وکیل خانواده برای بهبود اوضاع زندگی آنها بی‌نتیجه می‌ماند. سال‌ها بعد گناهان تیمسار گریبان مازیار (پسر جوانش) را می‌گیرد و مسیر عشق و زندگی او را دشوار می‌سازد. تیمسار سلیمانی به خدمتکار خانه اش (ملیکا شریفی نیا) تجاوز می‌کند و او را حامله می‌کند و…

همچنین بخوانید :  “مریم کاویانی” رازهای زندگی و تصاویر«مریم کاویانی»

ملیکا شریفی نیا در سی و دومین دوره از جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم اشباح به کارگردانی فریدون جیرانی دیپلم افتخار گرفت

ملیکا شریفی نیا

سی و دومین جشنواره فیلم فجر

ملیکا شریفی نیا در سریال شمس‌العماره

شمس‌العماره نام یک مجموعه تلویزیونی به کارگردانی سامان مقدم است. این سریال از شبکه دوم سیما از سوم مرداد سال ۱۳۸۸ پخش می‌شد.

لیلا (هانیه توسلی) دختری ست لجباز و استقلال گرا که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارد، در هنگام جشن عروسی شکور (پسرعمه لیلا)، پدر لیلا در اثر خوردن شیرینی (بیماری دیابت) فوت می‌کند، او پیش ازین وصیت نامه‌ای را به همراه خواهر خود شمسی (مهرانه مهین ترابی) تنظیم می‌کند که …

ملیکا شریفی نیا

سریال شمس‌العماره

ملیکا شریفی نیا در سریال آشپزباشی

آشپزباشی نام یک مجموعه تلویزیونی است که از شبکه یک صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می شده است. هزینه ساخت این سریال چهار میلیارد تومان بوده‌است که ۱۶ میلیارد تومان برای صدا و سیما درامد داشته است که شبکه یک سیما آن را پخش کرده است .

داستان این سریال درباره زوجی به نام اکبرعالی مقام(پرویز پرستویی ومینوخیرخواه فاطمه معتمدآریا) است که دارای چهارفرزند بزرگ سال وصاحب رستورانی درتهران اندکه مصاحبه مینو درتلویزیون موجب اختلاف میشود.و قصد جدایی دارند اما به‌دلایلی در هر قسمت نمی‌توانند از یکدیگر جدا شوند…

ملیکا شریفی نیا

سریال آشپزباشی

ملیکا شریفی نیا در سریال خروس

خروس یکی از مجموعه‌های طنز-اجتماعی تلویزیونی ایرانی است. این مجموعه به کارگردانی سعید آقاخانی تولید و از شبکهٔ دوم سیمای جمهوری اسلامی ایران، ویژه ماه رمضان ۱۳۹۲ پخش می‌شد. تهیه کننده این سریال علیرضا ابراهیمی دلیجانی، و نویسنده هم مصطفی کیایی می‌باشد.

خروس روایتی از زندگی پدری است که دچار مشکل غیرمنتظره‌ای می‌شود. این مشکل خانواده را به تکاپو می‌اندازد و پسر خانواده با همفکری دوستانش تلاش می‌کند تا چاره‌ای برای رفع این مشکل بیاندیشند. در نقشه بچه‌ها، مغز متفکر یک خروس است.

ملیکا شریفی نیا

سریال خروس

فیلم های سینمایی ملیکا شریفی نیا

۱۳۹۵ – خرگیوش
۱۳۹۳ – پانسیون دختران – (مریم ابراهیم‌وند)
۱۳۹۲ – اشباح – (داریوش مهرجویی)
۱۳۹۲ – خواب‌زده‌ها – (فریدون جیرانی)
۱۳۸۶ – دایره زنگی – (پریسا بخت‌آور)
۱۳۸۲ – مهمان مامان – (داریوش مهرجویی)
۱۳۷۸ – میکس – (داریوش مهرجویی)
۱۳۷۵ – ابر و آفتاب – (محمود کلاری)
۱۳۷۳ – آرایش مرگ – (افشین شرکت)
۱۳۷۳ – اشک و لبخند – (شاپور قریب)
۱۳۷۳ – پری – (داریوش مهرجویی)
۱۳۷۱ – دایان باخ – (فرهاد پوراعظم)
۱۳۷۰ – دیدار در استانبول – (افشین شرکت)
۱۳۷۰ – اوینار – (شهرام اسدی)

ملیکا شریفی نیا

ملیکا شریفی نیا در جشنواره فیلم فجر

مجموعه تلویزیونی ملیکا شریفی نیا

۱۳۹۴ – حالت خاص – افشین اربابی
۱۳۹۴ – خانهٔ اجاره‌ای – شاهد احمدلو
۱۳۹۲ – خروس – (سعید آقاخانی)
۱۳۸۹ – نون و ریحون – (فرزاد مؤتمن)
۱۳۸۸ – آشپزباشی – (محمدرضا هنرمند)
۱۳۸۸ – شمس‌العماره – (سامان مقدم)
۱۳۸۸ – داستان‌های نوروز – (مرضیه برومند)
۱۳۷۷ – افسانه پوپک طلائی

ملیکا شریفی نیا

ملیکا شریفی نیا

تله فیلم های ملیکا شریفی نیا

۱۳۹۰ – چشماتو ببند – (مجتبی چراغعلی)
۱۳۹۴ – عشق خاموش – (ندا غفاری)

ملیکا شریفی نیا

ملیکا شریفی نیا

برویم سراغ داستان رژیم لاغری تان؛ قصه از کجا شروع شد؟

از خیلی وقت پیش به فکر کم کردن وزن بودم اما نمی‌شد. شنیده بودم بعد از ۳۰سالگی کم کردن وزن کار دشواری است. به همین دلیل تصمیم گرفتم هر طور شده، وزنم را پایین بیاورم و سال گذشته وقتی شمع تولدم را فوت می‌کردم، به خودم قول دادم که هر طور شده، وزنم را کم کنم و خدا را شکر توانستم در عرض ۷ماه ۲۰کیلوگرم کم کنم و حالا خیلی خوشحالم چون توانستم خودم را به خودم ثابت کنم.

ملیکا شریفی نیا

کاهش وزن ملیکا شریفی نیا

 غذاهای ایرانی را خوب می‌پزم

خوشبختانه دوستان و خانواده‌ام خیلی دستپختم را دوست دارند و به‌نظرشان آشپز ماهری هستم. من آشپزی را از مادرم و البته مهراوه یاد گرفته‌ام و هنوز هم اگر بخواهم غذایی جدید بپزم، ابتدا با مادرم یا مهراوه مشورت می‌کنم. دستپخت مامان معرکه است و ته‌چین مرغ و بادنجان و هر غذایی که فکرش را بکنید، لذیذ می‌پزد و همه دوستانم برای خوردن ته‌چین‌های ایشان سر و دست می‌شکنند (می‌خندد).

ملیکا شریفی نیا

ملیکا شریفی نیا

علاقه به نقاشی

نقاشی را عاشقانه دوست داشتم، پدرم، دایی و خالم نقاشی می‌کردند و به خاطر همین علاقه‌مند شدم و حدود
۲۰ سال است که این کار را انجام می‌دهم و با اساتید بزرگ این هنر را دنبال کردم.
همیشه دوست داشتم اگر معروفیتی کسب کنم به سبب نقاشی باشد نه بازیگری

ملیکا شریفی نیا

ملیکا شریفی نیا

علاقه به موسیقی راک و کتاب

به نظرم یکی از بهترین بخش‌های زندگی هر کسی باید مطالعه باشد. وقتی سر کار هستم کتاب می‌خوانم
یا در این اینترنت مطلبی را مطالعه می‌کنم. اگر نتوانم کتاب بخوانم، خیلی ناراحت می‌ شوم، موسیقی راک و سنتی مدرن را دوست دارم

ملیکا شریفی نیا

تولد ملیکا شریفی نیا

ملیکا شریفی نیا  :از ۳ سالگی زندگی من با سینما عجین شد اکثر اوقات سر کار می‌رفتم و حتی در روز تولدم مشغول کار بودم در سال ۱۳۷۰ وقتی ۵ ساله بود با فیملی بنام اویناز به کارگردانی شهرام اسدی بطور جدی کار حرفه ای اش رو شروع کرد، از ۹ سالگی هم آموزش نقاشی را آغاز کرد.

گردآوری گروه سینما نیک صالحی

آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
تاریخ بروزرسانی : 2017-09-02 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :