زوج‌ های موفق سینمای ایران و مروری بر فعالیت بهترین ها از ترانه و شهاب تا گلزار و افشار +تصاویر

زوج‌ های موفق سینمای ایران و مروری بر فعالیت بهترین ها از ترانه و شهاب تا گلزار و افشار +تصاویر سینمای ایران و جهان

از زوج سینمایی که نقش های به یادماندنی را ایفا کرده اند و توانستند ماندگار شوند می توان هدیه تهرانی و فریبرز عرب نیا را نام برد و از جدیدترین این زوج ها می توان به نوید محمدزاده و پریناز ایزدیار اشاره کرد.

در اکثر فیلم های سینمایی نقش های اول که در مقابل یکدیگر قرار می گیرند بسیار مهم هستند زیرا می توانند با خلق یه زوج  هنری موفقیت یک فیلم را تضمین کنند مانند سینمای امروز که می توان نوید محمدزاده و پریناز ایزدیار را یک زوج موفق نامید. البته این گونه موارد زیاد هستند بازی ترانه علیدوستی و شهاب حسینی مقابل یکدیگر که در ادامه مروری داریم بر زوج‌ های موفق سینمای ایران از امروز تا دیروز از شهاب حسینی تا خسرو شکیبایی… با نیک صالحی همراه شوید

معرفی زوج‌ های موفق سینمای ایران

چند ماهی می‌شود که هر زمان صحبت از زوج سینمایی می‌شود، همه یاد نوید محمدزاده و پریناز ایزدیار می‌افتند. پرتکرارترین زوج امسال -که این روز‌ها همه‌جا، از بیلبورد‌های شهری تا رسانه‌های اجتماعی، پر است از تصاویرشان در فیلم سرخپوست.

تکرار اتفاقی که دو سه ماه پیش با فیلم متری شیش‌ونیم افتاده بود و دوز «نوید و پریناز» خون سینمادوستان را بالا برده بود و البته مشابه همان اتفاقی که در فیلم ابد و یک روز با آن دیالوگ معرکه «سمیه، نرو» آن‌ها را به عمق شوخی‌ها و دابسمش‌های کوچه‌بازاری برده بود…

نویدمحمدزاده و پریناز ایزدیار

زوج سینمایی «نوید محمدزاده و پریناز ایزدیار» سابقه چندان زیادی ندارند. تنها سه فیلم- تاکنون. اما آن‌چه آن‌ها را این روز‌ها تبدیل کرده به تجسم ترکیب زوج سینمایی، چیزی نیست مگر موفقیت هر سه فیلمی که این دو در کنار هم قرار گرفته‌اند.

یعنی سه فیلم ابد و یک روز، متری شیش‌ونیم و سرخپوست که گذشته از موضوع و سناریو و کارگردانی این فیلم‌ها، منتقدان زوج نوید- پریناز را هم یکی از دلایل مهم موفقیت این فیلم‌ها محسوب می‌کنند. یعنی یک زوج سینمایی بدل می‌شود به یکی از عوامل موفقیت مالی فیلم. اتفاقی کاملا طبیعی- که در تمام تاریخ سینما شاهد چنین زوج‌های موفق و محبوب بسیاری بوده‌ایم…

بهترین زوج

پریناز ایزدیار و نوید محمدزاده

زوج سینمایی نوید- پریناز با این‌که امسال در مهمترین فیلم‌های سال حاضر بوده‌اند، اما در میان مهمترین و بهترین زوج‌های سینمایی ایران حضور چندان پررنگی ندارند- البته شاید هم به این دلیل که در زمان آخرین نظرسنجی که در این مورد انجام شده، متری شیش‌ونیم و سرخپوست هنوز به نمایش درنیامده بودند!

چند ماه پیش در جریان یک نظرسنجی از مخاطبان سینما که توسط سایت سینما تیکت به انجام رسید، شهاب حسینی و ترانه علیدوستی به‌عنوان موفق‌ترین زوج سینمای ایران انتخاب شدند.

آشنایی با زوج‌ های موفق سینمای ایران

در این نظرسنجی که با حضور حدود ۵۳۰۰ نفر برگزار شد (که نمونه آماری قابل‌ملاحظه‌ای می‌تواند محسوب شود) بعد از ترانه و شهاب با ۶۴‌درصد آرا، زوج محمدرضا گلزار و مهناز افشار با ۱۳‌درصد آرا در رتبه دوم و نوید محمدزاده و باران کوثری با ٩‌درصد در رتبه سوم موفق‌ترین زوج‌های سینمای ایران قرار گرفتند. لیلا حاتمی و علی مصفا هم ۴درصد و رضا عطاران و ویشکا آسایش نیز ٣درصد آرا را به‌خود اختصاص دادند.

ترانه و شهاب

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

موفق‌ترین زوج سینمای ایران که آخرین همکاری سینمایی‌شان آخرین ‏اسکار سینمای ایران را به دست آورده و در
سریال‌سازی نیز دستاوردشان موفق‌ترین سریال این سال‌ها بوده؛ حاصل ذهن اصغر فرهادی است
که این دو را در فیلم درباره الی در کنار هم قرار داد. فیلمی که نشان داد این
دو به قول منتقدان فرنگی چه شیمی شگفت‌انگیزی دارند و سینمای ایران چه استفاده‌هایی
از پتانسیل‌های این زوج می‌تواند ببرد.

سریال شهرزاد

همین‌ها اصغر فرهادی را واداشتند که این زوج جذاب را در فیلم فروشنده هم تکرار کند؛ که ثمری به عظمت یک مجسمه طلایی اسکار به‌همراه آورد. ‏شهاب و ترانه گذشته از دنیای سینما؛ در سریال‌سازی نیز دستاورد بزرگی را ساختند.

همچنین بخوانید :  چهره های مشهور در سومین و چهارمین و پنجمین شب ضیافت نفس!

سریال شهرزاد به‌رغم تمام شایعاتی که پیرامونش وجود داشت، اما با استفاده از جذابیت و محبوبیت زوج
ترانه- شهاب به چنان موفقیت و محبوبیتی رسید که در آن روز‌ها کمتر خانواده‌ای بود که در ‏دورهمی‌هایشان
حرفی از شهرزاد و قباد وسط نیاید. دستاوردی که بخش اعظمی از آن مرهون شیمی این دو بود…

گلزار و افشار

محمدرضا گلزار و مهناز افشار

پولسازترین زوج سینمای ایران، اما احتمالا زوج ‏محمدرضا گلزار- مهناز افشار بوده. زوجی که با فیلم زهر عسل شکل گرفت و بعدتر در سیزده گربه روی شیروانی، کما، آتش‌بس، کلاغ‌پر و تله تکرار شد- که این فیلم‌ها به‌جز سیزده گربه، پرفروش‌ترین فیلم‌های سال شدند.

گلزار و افشار

تا زمانی که مهناز افشار تصمیم گرفت به سمت سینمای جدی‌تر برود و گلزار را تنها گذاشت.
این دو مثل زوج ترانه- شهاب در شبکه نمایش خانگی نیز دستاورد‌های بزرگی داشتند،
در سریال عاشقانه منوچهر هادی که یکی از موفق‌ترین سریال‌های بعد از شهرزاد لقب گرفت.
با این‌که در این عرصه سریال شکست‌خورده و نصفه‌نیمه عشق تعطیل نیست نیز به نام این دو ثبت شده است…

لیلای سینمای ایران

علی مصفا و لیلا حاتمی

از بین زوج‌های موفق سینمای ایران می‌توان به زوج لیلا حاتمی- علی مصفا هم اشاره کرد که در زندگی واقعی نیز همراه زندگی هم‌اند. این‌دو که در سینما از همان آغازین گام جدی لیلا حاتمی در فیلم لیلای مهرجویی در کنار هم رشد کردند، تاکنون در فیلم‌های در دنیای تو ساعت چند است؟، پله آخر، چیز‌هایی هست که نمی‌دانی، آسمان محبوب و میکس همکاری مشترک داشته‌اند.

لیلا حاتمی و علی مصفا

شیمی میان لیلا- علی مصفا دو سریال تاریخی کیف انگلیسی و پریدخت را نیز از شکست نجات داده است.
لیلا حاتمی البته علاوه بر علی مصفا با چند بازیگر دیگر نیز زوج‌های سینمایی به‌یادماندنی ساخته،
مثلا با شهاب حسینی که در ‏پرسه در مه و دوران عاشقی نشان دادند در کنار هم درخشان هستند،
یا با حامد بهداد که در فیلم‌های هر ‏شب تنهایی، نارنجی‌پوش و سعادت‌آباد زوجی متفاوت شدند.

نقش های به یادماندنی زوج‌ های موفق سینمای ایران

زوج لیلا حاتمی و پیمان معادی هم زوج به‌یادماندنی دیگری با حضور لیلای سینمای ایران می‌تواند باشد. زوجی که این نیز در فیلم جدایی اصغر فرهادی شکل گرفت و بعد در فیلم بمب تکرار شد. حاصل همکاری دو بازیگر فرهیخته…

هدیه تهرانی و فریبرز عرب‌ نیا

زوج‌های قدیمی

خسرو شکیبایی

سینمای بعد از انقلاب ایران تا حدود ده- دوازده سال شاهد زوج سینمایی نبود، تا اواخر دهه شصت
که فیلم هامون زوج خسرو شکیبایی- ‏بیتا فرهی را شکل داد و بعدتر هم فیلم عروس که با محبوبیت
زوج سینمایی جوان ابوالفضل پورعرب- نیکی کریمی تبدیل به یکی از موفق‌ترین فیلم‌های دوران شد.

ابوالفضل پورعرب و نیکی کریمی

این دو زوج تا سال‌های‌سال نقاط مهم و پررنگی را در سینمای آن سال‌ها شکل دادند، اما بیراه نیست اگر بگوییم جزو موفق‌ترین زوج‌ های موفق سینمای ایران در آن سال‌ها زوج سینمایی هدیه تهرانی- فریبرز عرب‌نیا بوده؛ زوجی که هیچ سینمادوستی نمی‌تواند خاطره آن‌ها را در فیلم‌های سلطان و شوکران فراموش کند…

روزنامه شهروند

تاریخ بروزرسانی : 2019-07-24 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi