مسعود ده نمکی : دیگر دزدی و اختلاس کسی را ناراحت نمی کند!

مسعود ده نمکی : دیگر دزدی و اختلاس کسی را ناراحت نمی کند! سینمای ایران و جهان

نمیشود با پول جریان سرمایه داری و با پولهای اختلاس شده از بانکها و صندوقهای بازنشستگان فیلمت را بسازی و بعد بیایی و درباره اختلاس و دزدی، پست اینستاگرامی بگذاری.

مسعود ده نمکی کارگردانی که همچنان موفقترین محصولش همان سه گانه «اخراجیها» و قسمت اولش است قصد دارد تازه‌ترین فیلمش «زندانیها» را به زودی جلوی دوربین ببرد.

مسعود ده نمکی

مسعود ده نمکی کارگردان سینما

گفتگو با مسعود ده نمکی

ده‌نمکی که فیلم اولش را با حمایت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و شخص محمد آفریده مدیرعامل وقت آن تولید کرد و در تولید فیلم پرهزینه اما نه چندان مخاطب پسند «معراجیها» هم حمایت تلویزیون و تهیه کننده نزدیک به محمدباقر قالیباف شهردار سابق را داشت در تازه ترین گفتگویش که با رسانه متبوع حوزه هنری انجام شده در عین طرح این ادعا که تمام فیلمهایش را بدون حمایت بخش دولتی ساخته(!!) طعنه های تند و تیزی را نثار سریال «شهرزاد» کرده است.

مسعود ده نمکی

مسعود ده نمکی

مسعود ده نمکی با ادعای استقلال در فیلمسازی بیان داشت:
هیچ کدام از فیلمهای من با بخش دولتی ساخته نشده و سرمایه گزار روی فیلم سرمایه گزاری کرده است برای همین است که وقتی میخواهم در «رسوایی۲» حرف جدی بزنم هیچ کس پشت من نیست و هم حزب اللهی‌ها مرا بایکوت میکنند و هم روشنفکران!!

نمیشود با پولهای اختلاس شده فیلمت را بسازی

این کارگردان ۴۹ ساله با اشاراتی به سریال «شهرزاد» اظهار داشت:
نمیشود طرف بورژواها باشی و برای فقرا فیلم بسازی.
نمیشود با پول جریان سرمایه داری و با پولهای اختلاس شده از بانکها و صندوقهای بازنشستگان فیلمت را بسازی و بعد بیایی و درباره اختلاس و دزدی، پست اینستاگرامی بگذاری. ماجرا جوری شده که وقتی جایی اختلاسی کشف میشود یا کسی دستگیر میشود سینماگران ما عزا میگیرند.
آخرش هم میشود اینکه بالاخره فرهاد، شهرزاد را گرفت یا قباد؟؟

مسعود ده نمکی

مسعود ده نمکی و اکبر عبدی

ده‌نمکی ادامه داد:
دغدغه میشود این و نهایتش این است که جامعه فرهنگ و هنر بیمار میشود و عدالت برایش الویت نیست. دیگر دزدی و اختلاس کسی را ناراحت نمیکند و همه اتفاقا میخواهند در این خوردن و دزدیدن سهیم باشند. ما آدمهایی را می بینیم که دستشان در جیب یکدیگر است و در این فضای مسموم هر حرفی بزنید سوءتعبیر میشود و فکر میکنند تو هم داری از یک جایی میخوری.

مسعود ده نمکی

مسعود ده نمکی و سروش صحت در کتاب باز

درباره فیلم اخراجی ها ۱ بیشتر بدانید

اخراجی‌ها نام فیلمی ایرانی به کارگردانی مسعود ده‌نمکی و ساخته سال ۱۳۸۶ است. «اخراجی‌ها» پس از ساخت دو مستند «فقر و فحشا» و کدام استقلال؟! کدام پیروزی؟!» نخستین ساخته سینمایی ده‌نمکی است.این فیلم در اکران با استقبال بسیار زیادی روبرو شد.

مجید از اراذل جنوب تهران عاشق دختر پیرمرد عارفی به نام میرزا می‌شود.
میرزا شرط ازدواج مجید و دخترش را سر به راه شدن او می‌داند.
مجید تصمیم می‌گیرد برای اثبات سر به راه شدن خود به جبهه برود که بقیه دوستانش نیز همراه او می‌شوند. برای حضور آنها در جبهه، مخالفت‌هایی وجود دارد اما باضمانت میرزا و یکی دیگر رزمنده‌ها آنها به پادگان آموزشی می‌رسند.

درباره فیلم سینمایی اخراجی های ۳ مسعود ده نمکی بیشتر بدانید

اخراجی ها بدون شک جنجال ترین فیلم تاریخ ایران است.
از همان قسمت اول تا امروز که اخراجی های ۳ در حال اکران است، فیلم همواره به دلیل جنجال های غیر سینمایی اش در کانون توجه بوده. یکی از دلایل جنجالی بودن اخراجی ها وجود مسعود ده نمکی به عنوان کارگردان این مجموعه است.

مسعود ده نمکی

ده نمکی و حاتمی کیا

بهرحال پیشینه مسعود ده نمکی باعث شد تا ورودش به دنیای فیلمسازی با انتقاد بسیاری از اهالی سینما روبرو شود و همه جا و در هر محفلی ، صحبت از او باشد. خود ده نمکی هم که سابقه اظهار نظرهای بسیار تند اش به دوران سردبیری اش در نشریات بر می گردد، در سینما هم دست از این اظهار نظرهای تند نکشید و اولین آن هم در مراسم اهدای جوایز جشنواره فیلم فجر بود که به حضار اعلام کرد که ” نه مرغ می خواهم نه سیمرغ “. بهرحال چه بخواهیم و چه نه ، مسعود ده نمکی امروز کارگردان است و باید از این پس او را در رده فیلمسازان قرار داد.

 

مسعود ده نمکی

اخراجی ها

سینماروزان – سینما سنتر – مووی مگ

تاریخ بروزرسانی : 2018-03-26 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :