اکران اینترنتی مستند «توران خانم» در موزه سینما!

اکران اینترنتی مستند «توران خانم» در موزه سینما! سینمای ایران و جهان

مستند توران خانم بر اساس آخرین لحظه های زندگی توران میرهادی که مادر علم و تربیت نوین در ایران می باشد ، ساخته شده است در وب سایت هاشور اکران اینترنتی می شود .

مستند توران خانم که به کارگردانی رخشان بنی اعتماد و مجتبی میرتهماسب ساخته شده است از بیست و ششم خرداد اکران اینترنتی شده است و عواید فروش آن  به نفع شورای کتاب کودک و فرهنگنامه کودک و نوجوان اختصاص می یابد .

 

مستند توران خانم

 

۲۶ خردادماه همزمان با زادروز توران میرهادی ، اکران اینترنتی مستند «توران خانم» به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب آغاز شد . رخشان بنی‌ اعتماد و مجتبی میرتهماسب از مهرماه سال ١٣٩١ تا آبان‌ماه ١٣٩۵ و آخرین روزهای حیات خانم میرهادی همراه او بودند و لحظات زندگی و تلاش‌هایش برای انتشار فرهنگ‌ نامه کودکان و نوجوانان را ثبت کردند. ماحصل این کار ، مستند «توران خانم» است که به‌عنوان هفتمین فیلم از مجموعه فیلم‌های مستند «کارستان» آماده نمایش شده است.

توران میرهادی ، معمار نهادهای کودکی و مادر علمِ تعلیم و تربیت نوین در ایران، بنیان‌گذار «مدرسه فرهاد»،
«شورای کتاب کودک» و «فرهنگنامه کودکان و نوجوانان» و بسیاری نهاد دیگر در زمینه کودکان این سرزمین است.
در این فیلم، تلاش‌ها و نگرانی‌های توران‌خانم در واپسین سال‌های زندگی‌اش را برای تداوم کارها و اندیشه‌هایش برای رشد کودکان این سرزمین خواهید دید.

پوستر مستند توران خانم

رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب قصد دارند با به کارگرفتن ایده‌ای نو ، فیلم «توران خانم» را در فضای اینترنت ، هم‌زمان در داخل و خارج از کشور اکران کنند و تمام درآمد حاصل از فروش بلیط این اکران را در اختیار «شورای کتاب کودک» و «فرهنگنامه کودکان و نوجوانان» قرار دهند.

نمایش مستند «توران خانم» از ساعت ۷ بعدازظهر روز ۲۶ خردادماه فقط به مدت ۴۸ ساعت در شبکه اینترنتی هاشور شروع شده است .

پیش از «توران خانم» ، رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب در یک همکاری مشترک دیگر مجموعه فیلم‌های مستند «کارستان» را طراحی و تهیه کرده‌اند که شامل شش فیلم مستند از سرگذشت کارآفرینان و ارزش‌آفرینان ایرانی در حوزه‌های مختلف کار و تلاش است که هر فیلم توسط یک مستندساز دیگر ساخته شده است.

 

عکس های اکران اینترنتی مستند توران خانم در موزه سینما

تهمینه میلانی و همسرش

تهمینه میلانی و رخشان بنی اعتماد

رخشان بنی اعتماد

دکتر ابتکار و رخشان بنی اعتماد

مستانه مهاجر و رخشان بنی اعتماد

اکران اینترنتی مستند توران خانم در موزه سینما

اکران اینترنتی توران خانم در موزه سینما

ذیبا زاهدی

گردآوری گروه سینما نیک صالحی – آی سینما

تاریخ بروزرسانی : 2018-06-18 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi