چهره های مشهور در سومین و چهارمین و پنجمین شب ضیافت نفس!

چهره های مشهور در سومین و چهارمین و پنجمین شب ضیافت نفس! سینمای ایران و جهان

مراسم ضیافت نفس مراسمی است که هر ساله در ماه مبارک رمضان به منظور ترویج فرهنگ اهدای عضو و قدردانی از خانواده هایی که عضوی از عزیز از دست رفته شان را اهدا کرده اند ، برگزار می شود.

در این مطلب عکس هایی دیدنی از حضور چهره های مشهور در سومین و چهارمین و پنجمین شب مراسم ضیافت نفس را برای شما آورده ایم . همچنین شما در ادامه می توانید درباره کارت اهدای عضو بیشتر خوانید.

 

مراسم ضیافت نفس

 

مراسم ضیافت نفس

بروز ارجمند در دومین شب ضیافت نفس

مراسم ضیافت نفس

امیر نوری در دومین شب ضیافت نفس

مراسم ضیافت نفس

مژده لواسانی در دومین شب ضیافت نفس

مراسم ضیافت نفس

کیمیا بابائیان در سومین شب ضیافت نفس

مراسم ضیافت نفس

فاطمه شکری و خشایار راد در سومین شب ضیافت نفس

مراسم ضیافت نفس

کیمیا بابائیان در سومین شب ضیافت نفس

مراسم ضیافت نفس

فاطمه شکری در سومین شب ضیافت نفس

مراسم ضیافت نفس

سید علی صالحی و زهرا داودنژاد و اکرم محمدی در چهارمین شب ضیافت نفس

مراسم ضیافت نفس

هومن حاجی عبداللهی در چهارمین شب ضیافت نفس

مراسم ضیافت نفس

فرهاد بشارتی در چهارمین شب ضیافت نفس

درباره کارت اهدای عضور بیشتر بدانید

 

بنا بر قانون جمهوری اسلامی ایران و بیشتر کشورهای جهان، برای اهدای عضو رضایت اولیای دم ضروریست و حتی با وجود داشتن کارت اهدای عضو در صورت عدم رضایت اولیای دم اهدا صورت نخواهد گرفت.

با همه اینها کارت اهدای عضو نشان‌ دهنده آرزوی قلبی برای اهدای اعضای بدن است و همین امر می‌تواند با نشان دادن خواسته فرد به اولیای دم، تصمیم گیری را برای آنها در آن زمان حیاتی آسان‌تر کند و البته نقش اساسی‌تر این کارت کمک به فرهنگ‌سازی بیشتر در زمینه اهدای عضو است.

بر این اساس با توجه به این که اخذ رضایت از اولیای دم برای اهدای عضو ضروری است توصیه می‌شود برای اهدای عضو حتماً افراد دارای کارت، آن را همواره همراه داشته باشند. البته دارندگان کارت هر زمان که از داشتن آن یعنی از اهدای عضو خود منصرف شوند می‌توانند با اعلام به مسئولان تقاضای خود را لغو کنند.

چه اعضا و بافت‌هایی قابل اهدا هستند؟

 

اعضای قابل اهدا عبارتند از قلب، ریه‌ها، کبد، روده‌ها، لوزالمعده و کلیه‌ها. علاوه بر این اعضا، برخی از بافت‌های بدن نیز قابل پیوند هستند. به عنوان مثال با اهدای قرنیه می‌توان بینایی رابه فردی که دچار صدمه شدید به چشم شده باز گرداند. تاندون و غضروف باعث بازسازی اعضای آسیب دیده مربوطه می‌شوند.

پیوند استخوان می‌تواند مانع قطع عضو در سرطان استخوان شود. دریچه قلب برای کودکان با بیماری مادرزادی دریچه‌ای و بزرگسالان با دریچه آسیب دیده به کار می‌رود. پیوند پوست نجات‌بخش بیماران با سوختگی شدید است. پیوند مغز استخوان تنها درمان ممکن در بعضی از سرطان های خون است. برخلاف عضو، بافت می‌تواند تا ۲۴ و یا حتی ۴۸ ساعت بعد از مرگ فرد اهدا شود و حتی می‌توان آن را برای مدت‌های طولانی ذخیره کرد.

 

گردآوری گروه سینما نیک صالحی – ایسنا

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
ماهی پرنده رو از نزدیک دیده بودید
تاریخ بروزرسانی : 2018-05-28 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :