حضور چهره های سرشناس در مراسم تشییع جمشید مشایخی از لیلا حاتمی تا علی نصیریان +تصاویر

حضور چهره های سرشناس در مراسم تشییع جمشید مشایخی از لیلا حاتمی تا علی نصیریان +تصاویر سینمای ایران و جهان

امروز مراسم وداع جمشید مشایخی سینمای ایران بود که در میان جمعیت زیادی از دوست دارانش و هنرمندان سرشناس و چهره های معروف مراسم تشییع وی به خانه ابدیش برگزار شد

امروز هنرمندی که خود را خاک پای مردمش خطاب می کرد در میان حضور باشکوه مردم و جمعی از چهره های معروف و سرشناس هنری و سیاسی و با بدرقه خانواده اش به خاک سپرد شد. در این مراسم چهره های از جمله علی نصیریان , احترام برومند , لیلا حاتمی , سام و نادر مشایخی , لاله اسکندری , بهمن فرمان آرا , منوچهر شهسواری , ایرج راد , علی دهکردی , اصغر همت , داریوش فرهنگ , لاله اسکندری , برزو ارجمند و خواهرش بهار , پرستو صالحی , رضا بنفشه خواه ,  جمشید گرگین , داریوش اسدزاده و …برگزار شده است. در ادامه ضمن تسلیت دوباره به جامعه هنری ایران تصاویر مراسم تشییع جمشید مشایخی را در نیک صالحی مشاهده کنید

هنرمندان در مراسم تشییع جمشید مشایخی

مراسم تشییع پیکر جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون لحظاتی پیش از روبروی تالار وحدت تهران برگزار شد.

در این مراسم افرادی همچون خانواده استاد جمشید مشایخی، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی، علی نصیریان، بهمن فرمان ارا، همایون اسعدیان، منوچهر شاهسواری، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، قطب الدین صادقی، اصغر همت، علی دهکردی، نادر طریقت، فرشته طائرپور، ایرج راد، احترام برومند، داریوش فرهنگ، لاله اسکندری، علی مرادخانی، رضا بنفشه خواه، رضا ناجی، حضور داشتند.

مراسم تشییع جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت

ایرج راد

داریوش فرهنگ و حسین فریدون برادر رئیس جمهور

نادر مشایخی

علی دهکردی و جمشید گرگین

صحبت های سام مشایخی و علی نصیریان در مراسم تشییع جمشید مشایخی

علی نصیریان با گریه خطاب به مشایخی گفت: آقای مشایخی هنگام درگذشت آقای رشیدی هم به شما گفتم من انتظار نداشتم برای این مراسم به اینجا بیایم. من انتظار داشتم بیایم اینجا که با هم به روی صحنه برویم. من این چند وقت حال خوشی نداشته و‌ ندارم برای اینکه همسرم را از دست دادم، انتظامی و رشیدی را از دست دادم‌ و الان‌ مشایخی. من از اینها بودم و درگذشت آنها ضربه بزرگی به پیکره من زد‌.

لاله اسکندری

علی نصیریان و اصغر همت

لیلا حاتمی

خانواده مرحوم مشایخی

سام مشایخی به نمایندگی از خانواده مشایخی پشت تریبون قرار گرفت و گفت: نمی دانم که من چرا الان صحبت می کنم و ذهن به هم ریخته ای دارم. اما دوست دارم که از مردم و از همه عزیزانی که در این هوای متغیر این مراسم با شکوه را برگزار کرده اند تشکر کنم. پدرم به این خاک پای مردم است معتقد بود.

داریوش اسدزاده

بازیگران در مراسم تشییع پیکر جمشید مشایخی

لاله اسکندری

ابوالفضل پورعرب

مشایخی افزود: من نمی توانم از همه نام ببرم و امیدوارم کسی دلگیر نشود اما باید از چند ارگان مانند خانه سینما، سازمان صدا و سیما و صندوق حمایت از هنرمندان و افرادی همچون آقای مسجدجامعی و دکتر خال ریاست بهشت زهرا تشکر کنم.

همچنین بخوانید :  اولین سالگرد درگذشت زنده یاد عارف لرستانی و همدردی چهره ها

سپس وی به نکته ای اشاره کرد و تصریح کرد: خیلی ها دوست دارند بگویند کمال الملک سینمای ایران ،
اما ضمن احترام به استاد کمال الملک که هنرمند بزرگ نقاشی بود، باید بگویم پدرم جمشید مشایخی سینمای ایران بود،
خودش بود و ادا در نمی آورد.

احترام برومند

قطب الدین صادقی

بازیگران در مراسم تشییع جنازه جمشید مشایخی

هنرمندان در مراسم تشییع جمشید مشایخی

مراسم تشییع پیکر جمشید مشایخی

پایان بخش مراسم قرائت نماز میت توسط حجت‌الاسلام دعایی بود و بعد پیکر جمشید مشایخی برای خاکسپاری در قطعه هنرمندان بهشت زهرا بدرقه شد.

لیلا حاتمی

بازیگران سرشناس در مراسم تشییع پیکر جمشید مشایخی

بدرقه جمشید مشایخی به خانه ابدی

باشگاه خبرنگاران , فرارو

تاریخ بروزرسانی : 2019-04-06 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi