هواوی

“فریبا کوثری” رازهای زندگی و تصاویر«فریبا کوثری»

“فریبا کوثری” رازهای زندگی و تصاویر«فریبا کوثری» سینمای ایران و جهان

فریبا کوثری , بیوگرافی کامل و عکس های متفاوت و دیده نشده از فریبا کوثری , و خانواده اش را در سایت نیک صالحی ببینید

فریبا کوثری

فریبا کوثری ، بیوگرافی فریبا کوثری

بیوگرافی و عکسهای فریبا کوثری و خانواده اش

نام : فریبا
نام خانوادگی : کوثری
تاریخ تولد : ۱ آذر ۱۳۴۵
محل تولد : زاهدان
پیشه : بازیگر
تاهل : مجرد

فریبا کوثری (متولد ۱ آذر ۱۳۴۵ در زاهدان) بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایران است. وی دارای مدرک تحصیلی دیپلم اقتصاد می‌باشد. اودیپلم خود را در دبیرستان پروین زاهدان گرفته است

فریبا کوثری

زندگی شخصی فریبا کوثری بازیگر ایرانی

فریبا کوثری فارغ التحصیل دیپلم اقتصاد است در یک خانواده ۴ نفری بدنیا آمده، پدرش معاون اداره پست و تلفن و تلگرام زاهدان بود ۵ ساله بود که به تهران نقل مکان کردند و تنها یک برادر دارد.

فریبا کوثری در گذر زمان

فریبا کوثری :من و مادرم تنها با هم پانزده سال اختلاف سنی داریم .همین موضوع باعث شده که نسبت به هم احساس نزدیکی بیشتری داشته باشیم. وقتی که کم سن و سال بودم، پدرم فوت کرد و مادرم به نوعی ما را به دندان گرفت

فریبا کوثری در کنار مادرش

فریبا کوثری :اولین بار بحث بازیگری را در خانه مطرح کردم مادرم با وجود اینکه زن سختگیری بود اما از این تصمیم من حمایت کرد. او به من گفت : طوری تو را تربیت کردم که شک ندارم در هیچ شرایطی دست از پا خطا نمی کنی، دلگرمی و حمایت های او باعث پیشرفتم در این وادی شد

فریبا کوثری و برادرش

فریبا کوثری :خیلی زیاد به سلامت روانم اهمیت می دهم ! سعی می کنم زیاد کتاب بخوانم، موسیقی گوش بدهم،
ورزش کنم و با این کارها آرامش روانی ام را به دست بباورم.

جالب است بدانید برعکس چهره و صدای آرامی که دارم، درونم پر از تلاطم است شاید چون آدم بسیار حساس و زودرنجی هستم. به هر حال، هر آدمی از درون خودش بیشتر و بهتر خبر دارد.

فریبا کوثری

ازدواج و همسر فریبا کوثری

فریبا کوثری ازدواج نکرده است و مجرد است و دلیل این را هم وابستگی زیاد خود به خانواده و پدر و مادر خود قید کرده است.

من به شدت به خانواده ام وابسته هستم. این وابستگی توأم با احترام باعث شده بود که در طول سال ها دلم بخواهد همواره به مادر و برادرم نزدیک باشم، به همین خاطر در مقطعی فکر می کردم ممکن است ازدواج بین من و آنها جدایی بیندازد یا باعث شود در زندگی مشترک من خللی ایجاد شود

فریبا کوثری

شروع فعالیت هنری

فعالیت هنری و حرفه ای فریبا کوثری بازیگر ایرانی

فریبا کوثری از سال ۱۳۶۷ پا به عرصه بازیگری گذاشت. وی بازی در سینما را از سال ۱۳۶۷ با “مسیر تند باد”
به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی تجربه کرد.

حضور موفق وی در سریال معصومیت از دست رفته در سال ۱۳۸۰ و سپس سریال های چون بی گناهان (۱۳۸۶)، بی صدا فریاد کن (۸۷) و دلنوازان (۸۸) موجب شهرت وی شد.

فریبا کوثری

فریبا کوثری در فیلم دندان مار

دندان مار نام فیلمی ایرانی به نویسندگی و کارگردانی مسعود کیمیایی که در سال ۱۳۶۸ ساخته و اکران شد. دندان مار مورد توجه و تحسین منتقدان قرار گرفت و جایزه ذکر ویژه جشنواره فیلم برلین را به دست آورد.

رضا کارگر چاپ خانه، پس از فوت مادرش یادگاری‌های مادر و پلاک برادر گمشده اش را بر می‌دارد و در مسافرخانه‌ای ساکن می‌شود. هم اتاق او جوان جنوبی جنگ زده‌ای است به نام احمد. بین آن دو روابط صمیمانه‌ای برقرار می‌شود. روز بعد رضا در ساک دستی خود یادگاری‌های مادر را نمی‌بیند. به احمد مشکوک می‌شود، اما احمد او را متقاعد می‌سازد که ممکن است…

فیلم دندان مار

فریبا کوثری در فیلم پایان کودکی

پایان کودکی فیلمی به کارگردانی کمال تبریزی و نویسندگی علی‌اکبر قاضی‌نظام ساختهٔ سال ۱۳۷۲ است. جهانگیر الماسی ,فریبا کوثری , امیر اسماعیلی ,مریم بنی عامریان ,یوسف نوروزی ,داوود اسدپور ,ابراهیم سرابندی از بازیگران این فیلم هستند.

فیلم پایان کودکی

فریبا کوثری در فیلم مرگ پلنگ

مرگ پلنگ فیلمی به کارگردانی و نویسندگی فریبرز صالح محصول سال ۱۳۶۸ است. فیلم روایتگر کربلایی زال (کل زال) است که در پیرانه سر به هنگام کوچ ایل تصمیم می‌گیرد در غاری منتظر بازگشت ایل بماند. او برای پیرزنی به نام دالو سنگین ماه، که قصد خودکشی دارد، به بازگویی دلاوری‌های خود در جوانی می‌پردازد.

دالو سنگین ماه در می‌یابد که کربلای زال همان مرد ایلیاتی است که در جوانی دلباختهٔ او بوده و بر سر او با پسر عباس قلی کش مکشی داشته است. وقتی ایل بازمی‌گردد با جسد کربلایی زال رو به رو می‌شوند و …

فیلم مرگ پلنگ

فریبا کوثری در فیلم بی‌تابی بیتا

بی‌تابی بیتا فیلمی به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی مهرداد فرید ساختهٔ سال ۱۳۹۰ است. حامد بهداد , الهه حصاری ,فریبا کوثری , مجید مشیری , ذبیح افشار ,نگار حسن زاده , شیوا خنیاگر و بهزاد جعفری از بازیگران این فیلم هستند.

فیلم بی‌تابی بیتا

فریبا کوثری در سریال معصومیت ازدست‌رفته

معصومیت ازدست‌رفته مجموعهٔ تلویزیونی ایرانی به کارگردانی داوود میرباقری محصول سال ۱۳۸۲ است. فریبا کوثری در نقش ماریای نصرانی هنرنمایی کرده است.

شوذب از یاران علی است، منتهی اکنون خزانه‌دار کوفه و امویان شده‌است. میرباقری شوذب را در میانه عشق بین دو زن ترسیم می‌کند.

اولین زن ماریا است که زمانی مسیحی بوده‌است و خاطرات شیرینی از دوران خلافت علی دارد که به منزل آنها سر می‌زده‌است و دستگیر فقر و تنگدستی‌شان بوده‌است.

سریال معصومیت ازدست‌رفته

فریبا کوثری در سریال بی‌صدا فریاد کن

بی صدا فریاد کن سریالی است به کارگردانی مهدی فخیم‌زاده که در سال ۱۳۸۶ از شبکه ۲ سیما به روی آنتن رفت. مهدی فخیم زاده , محمد صادقی , سارا خوئینی ها , فریبا کوثری , لیلا برخورداری ,انوشیروان فاطمی و کامران تفتی از بازیگران این سریال هستند

سریال بی‌صدا فریاد کن

فریبا کوثری در سریال دلنوازان

دلنوازان نام یک مجموعه تلویزیونی ایرانی به کارگردانی حسین سهیلی‌زاده است .رعنا (فریبا کوثری)که دو فرزند به نامهای بهزاد و ستایش از همسر سابق خود اتابک سپهری داشته، در ۲۴ سال قبل دخترش ستایش بر اثر منفجر شدن آبگرمکن در کودکی نابینا می شود.

و پس از مدتی ربوده می شود. او با گذشت سالها همچنان در فراق دخترش غمگین است. او ۱۰ سال قبل نیز از اتابک جدا شده و با جهان ملکپور ازدواج میکند و …

سریال دلنوازان

فریبا کوثری در سریال مختارنامه

مختارنامه یک مجموعه تلویزیونی پیرامون زندگی و قیام مختار ثقفی به کارگردانی داوود میرباقری است. فریبا کوثری در نقش عمره بنت نعمان بن بشیر، همسر دوم مختار ثقفی بازی کرده است. این سریال به داستان مختار ثقفی مکنی به ابواسحاق، که پس از حادثه عاشورا به خونخواهی برمی‌خیزد، می‌پردازد.

سریال مختارنامه

فریبا کوثری در سریال سقوط یک فرشته

سقوط یک فرشته به کارگردانی بهرام بهرامیان و حمید بهرامیان می باشد. موضوع داستان در رابطه با پیرمردی با ایمان به نام حاج حبیب است که دختری به نام سارا دارد. حاج حبیب با همسر دوست قدیمیش که سال‌ها پیش از دنیا رفته یعنی ریحانه (فریبا کوثری) ازدواج می‌کند. ریحانه نیز دختری همسن و سال سارا به نام فاطمه دارد.

سریال سقوط یک فرشته

فریبا کوثری در سریال پنجره

سریال پنجره به تهیه کنندگی علی صادق شیرازی وبه کارگردانی قدرت‌الله صلح‌میرزایی و براساس داستانی از شعله شریعتی ساخته شده‌است. فریبا کوثری در نقش مادر پیمان در این سریال بازی کرده است.

این مجموعه به مشکلات و مسائلی که پیش روی افراد نابغه و خانواده‌های آنهاست می‌پردازد و داستان اصلی آن درباره یک نابغه ریاضی است. پویا جوان نخبه و المپیادی است که به علت مسایل خانوادگی دچار مشکل می‌شود و …

سریال پنجره

آثار هنری فریبا کوثری بازیگر ایرانی

فیلم های سینمایی

عشقولانس (محسن ماهینی، ۱۳۹۵)

بی‌تابی بیتا (مهرداد فرید، ۱۳۹۰)
فرزندخوانده (وحید نیکخواه آزاد، ۱۳۹۰)
دل‌شکسته (علی رویین‌تن، ۱۳۸۷)
سوپر استار (تهمینه میلانی، ۱۳۸۷)

شرقی (عبدالرضا منجزی، ۱۳۸۶)
نگاه (سپیده فارسی، ۱۳۸۳)
یک داستان واقعی (ابوالفضل جلیلی، ۱۳۷۴)
پایان کودکی / کودک قهرمان (کمال تبریزی، ۱۳۷۲)

نصف جهان (مرتضی شاملی، ۱۳۷۱)
خسوف (رسول ملاقلی پور، ۱۳۷۱)
آقای بخشدار (خسرو معصومی، ۱۳۷۰)
آواز تهران (کامران قدکچیان، ۱۳۷۰)

نقش عشق (شهریار پارسی پور، ۱۳۶۹)
جستجو در جزیره (مهدی صباغزاده، ۱۳۶۹)
ابلیس (احمدرضا درویش، ۱۳۶۹)
مرگ پلنگ (فریبرز صالح، ۱۳۶۸)

دندان مار (مسعود کیمیایی، ۱۳۶۸)
صنوبرهای سوزان (عباس شیخ بابایی، ۱۳۶۸)
در مسیر تندباد (مسعود جعفری جوزانی، ۱۳۶۷)

فریبا کوثری

سریال های تلویزیونی

بازگشت (۱۳۹۵)
فوق سری (۱۳۹۴ مهدی فخیم زاده)
بوی باران (۱۳۹۲ حسین تبریزی)
یلدا (۱۳۹۱ حسن میرباقری)

پنجره (۱۳۹۰ قدرت الله صلح میرزایی)
سقوط یک فرشته (۱۳۹۰ بهرام بهرامیان و حمید بهرامیان)
مختارنامه (۱۳۸۹ داوود میرباقری)
معصومیت از دست رفته (داوود میرباقری)

بی گناهان (احمد امینی)
بی صدا فریاد کن (مهدی فخیم زاده)
دلنوازان (حسین سهیلی زاده)
بانو (فرید سجادی حسینی)

دیوار (سیروس مقدم)
شمارش معکوس (محرم زینال‎زاده)
هدف گم‌شده (یوسف سیدمهدوی)
عقیق (حمید تمجیدی)
بخش چهار جراحی (مسعود فروتن)

فریبا کوثری

چه چیزی را در گذشته به جای گذاشتید که امروز دلتنگش هستید؟

کودکی و نوجوانی ام را. من ۱۱ ساله بودم که انقلاب و پس از آن جنگ آغاز شد. به همین دلیل هیجانی را تجربه نکردم و می توانم بگویم جوانی و انرژی ام را در گذشته به جای گذاشتم و آن هیاهوی جوانی را که باید می داشتم، از دست دادم.

فریبا کوثری و مادرش

فریبا کوثری:من همیشه برای زندگی مشترک احترام قائل بودم و اعتقادم بر این بود فردی که زندگی جدیدی را شروع می کند باید با تمام وجود در خدمت زندگی اش باشد و به نوعی هرگز به جدایی و مسائلی از این دست فکر نمی کردم. این تصورات به نوعی من را از ازدواج دور کرد هر چند که من ازدواج کردن را به پای قسمت هم می گذارم.

فریبا کوثری

فریبا کوثری :« سعی می‌کنم درگیر حاشیه نشوم. به برنامه‌های زیادی دعوت شدم که از یک جایی به بعد دیدم این برنامه‌ها دارند همه‌وقت من را می‌گیرند و دیگر نرفتم. چون دلم می‌خواهد کنار بازیگری، زندگی‌ای داشته باشم که مال خودم باشد و هرچقدر حاشیه‌ از متن اصلی زندگی یک بازیگر جدا باشد، بازیگر راحت‌تر است.»

فریبا کوثری

فریبا کوثری :من ارتباط بسیار نزدیکی با برادرزاده هایم کیمیا و پوریا دارم و کنار آنها بودن مرا آرام می کند، آنان را به مانند بچه های خودم دوستدارم و حضورشان باعث می شود که من خلأ مادر نشدن را کمتر حس کنم.

فریبا کوثری و برادر زاده اش

فریبا کوثری : زمانی که شروع کردم تازه جنگ تمام شده بود و آموزش بازیگری هم جایگاه مشخصی نداشت.
به همین دلیل سعی کردم از استادان بزرگ آن زمان یاد بگیرم

شاید شاگرد خوبی نبودم؛ ولی همه تلاشم را می کردم. من درکنار زنده‌ یاد خسرو شکیبایی، مهدی هاشمی، فرامرز قریبیان، جهانگیر الماسی، مرحوم حمیده خیرآبادی، محمدعلی کشاورز و بزرگان دیگری که هرکدام دنیایی از تجربه بازیگری بودند، درس‌ های زیادی یاد گرفتم.

گردآوری گروه سینما نیک صالحی

تاریخ بروزرسانی : 2018-02-15 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :