صوفی: امسال به دنبال ایده های نو و تحول در رادیو هستیم

صوفی: امسال به دنبال ایده های نو و تحول در رادیو هستیم

معاون صدا گفت: سال ۱۳۹۱ به عنوان سال ایده های نو و تحول در محتوا نامگذاری شده و قصد داریم به دانش برنامه سازی پر محتوا بیافزاییم تا شاهد تولیدات ارزشمند شویم. به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی رادیو و چهارمین اجلاس بین المللی رادیو شب گذشته […]

معاون صدا گفت: سال ۱۳۹۱ به عنوان سال ایده های نو و تحول در محتوا نامگذاری شده و قصد داریم به دانش برنامه سازی پر محتوا بیافزاییم تا شاهد تولیدات ارزشمند شویم.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی رادیو و چهارمین اجلاس بین المللی رادیو شب گذشته -۲۶ اردیبهشت ماه- با حضور محمدحسین صوفی معاون صدا، تاکشی دکی نماینده اتحادیه رادیو و تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه، مدیران شبکه های مختلف رادیو، برنامه سازان داخلی و خارجی در سالن جام جم مجمتع آموزشی زیباکنار برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در ابتدای این مراسم بهروز رضوی نژاد، دبیر دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی رادیو در ابتدای این مراسم ضمن خوشامدگویی به مهمانان جشنواره گفت: این دوره از جشنواره با بهره بردن از تجارب و اندوخته های ارزشمند دوره های قبل و با حمایت و پشتیبانی معاون صدا در قالبی نو برگزار شد.

وی افزود: این دوره از جشنواره با استقبال خوبی از سوی برنامه سازان داخلی و خارجی مواجه بودیم و در بخش بین الملل آثار ارائه شده ۶۰ درصد رشد داشت که ۱۶ برابر آثار دوره گذشته محسوب می شود، همچنین در بخش داخلی نیز با رشد ۱۱ درصدی رو به رو بودیم.

تاکشی دکی نماینده اتحادیه رادیو و تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه سخنران بعدی این مراسم بود که ضمن ابراز خرسندی برای حضور در جشنواره بین المللی رادیو گفت: این اتحادیه در حال حاضر ۲۰۰ عضو دارد. امروز با حضور رشد رسانه های دیگر رقابت برای رادیو سخت شده و آینده این رسانه در خطر است.

وی اظهارداشت: مسلماً برگزاری چنین جشنواره ها و اجلاس های بی نظیری می تواند رادیو را در قرن ۲۱ زنده نگه دارد تا این رسانه همیشه پویا بماند.

به گزارش فارس، پس از اجرای موسیقی توسط یک گروه گیلکی، صوفی در سخنانی گفت: خوشحالم در هفتاد و سومین سالگرد راه اندازی رادیوی جمهوری اسلامی ایران شاهد آغاز به کار دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی رادیو و چهارمین دوره اجلاس بین المللی رادیو هستیم. رادیو در طول این سالها لحظات مختلفی را برای شنوندگان رقم زده است و در زمان های تلخ و شیرین کنار مردم حضور داشت.

وی با بیان اینکه بزرگترهای من و شما اقدامات فراوانی برای این رسانه انجام دادند، اظهارداشت: اگر تلاش های صادقانه همکاران ما نبود این رسانه تا به امروز این طور زنده و پویا باقی نمی ماند و ما هم باید این رسانه را این گونه به آیندگان تحویل بدهیم. بنابراین باید بزرگترها در این رسانه جوانان را هدایت کنند و جوانان هم باید کار یاد بگیرند و از تجربه های پیشکسوتان استفاده کنند تا صدای ماندگار رادیو همیشه جاودان باقی بماند.

معاون صدای سازمان صدا و سیما تصریح کرد: سال ۹۰ یکی از بهترین سالها برای رادیو بود و برگزاری جشنواره منجر به رقابت و همراهی بیشتر میان همکاران رادیو می شود.

وی عنوان داشت: مسلماً با هم بودن منجر به دستیابی به ایده های خلاق، ایجاد فضایی برای آموزش و بهتر شناختن همدیگر برای برقراری و انتقال تجربیات می شود و در این صورت کیفیت برنامه ها بهبود می یابد. همه این اتفاقات برای جذب مخاطب جدید و حفظ مخاطب قدیم است. در اجلاس رادیو آخرین دستاوردها در این رسانه مورد بررسی قرار می گیرد و منجر به ارتباطات و آشنایی با اندیشمندان این حوزه می شود و ارتباطات به روز برگزار خواهد شد.

صوفی با اشاره به اقدامات سال ۹۰ گفت: در سال گذشته از تمام ظرفیت ها بهره برده شد تا با استفاده از تجربیات و دیدگاه های مخاطبان برنامه های متعدد و متنوعی تهیه شود. امروز با افتخار می گوییم که در سال گذشته در هفته بیش از ۷۰۰ برنامه متنوع، جذاب و تاثیرگذار از ۲۰ شبکه رادیویی تولید و پخش می شد. یکی دیگر از اقدامات تلاش برای بیشتر دیده شدن انجام شد. فعالیت دیگر هم به فرکانس ها مربوط می شد. یکی از گلایه های مخاطبان تغییر فرکانس شبکه های مختلف رادیویی در شهرهای دیگر بود. به همین دلیل ما تلاش کردیم فرکانس ها را یکی کنیم تا این مشکل برطرف شود.

معاون صدا عنوان کرد: امروز در ۲۵۰ شهر و استان می توان با فرکانس های یکسان شبکه های رادیویی را دریافت کرد. در تولید برنامه های متنوع هم اقدامات مختلفی صورت گرفت و برنامه های طنز و شاد افزایش یافت. افزایش پوشش شبکه های رادیویی و راه اندازی رادیو نمایش از دیگر اقدامات بود. همچنین ۲۰ کتاب در حوزه این رسانه به چاپ رسید.

وی با اشاره به راه اندازی شوراهای متعدد گفت: شوراهای مشورتی کمک زیادی در امر برنامه سازی کرده است. در سال ۱۳۹۰ نسبت به سال ۱۳۸۹ با افزایش مخاطب رو به رو بودیم و از ۲۷ درصد به ۲۹ درصد رسیدیم. میزان رضایت هم از ۸۰ درصد به ۸۳ درصد و میزان شنوندگان با تحصیلات بالا به رادیو هم از ۳۲ به ۳۵ درصد رسید. این آمار وظیفه ما را به عنوان برنامه ساز سنگین تر می کند.

صوفی در پایان این مراسم گفت: امیدوارم بتوانیم سال ۹۲ دوره دیگری از جشنواره رادیو را برگزار کنیم و این جشنواره سالانه برگزار شود. سال ۱۳۹۱ به عنوان سال ایده های نو و تحول درمحتوا نامگذاری شده است. با این نامگذاری قصد داشتیم به دانش برنامه سازی پر محتوا بیافزاییم تا شاهد تولیدات ارزشمند شویم.

به گزارش فارس، اجرای نورافشانی پایان بخش مراسم افتتاحیه رادیو بود.

**حاشیه ها:

*مراسم اختتامیه قرار بود ساعت ۲۱ برگزار شود اما با تاخیر ساعت ۲۲:۱۵ آغاز شد.

*مراسم افتتاحیه به طور مستقیم از شبکه باران برای شهروندان گیلانی پخش شد.

*دکور برنامه که الهام بخش از المان های مختلف رادیو بود، از نقاط قوت این جشنواره محسوب می شد.

*تاکاشی دوکی در سخنان خود از برگزاری اجلاسی در جاکارتا سخن گفت که مترجم از برگزاری این اجلاس در توکیو یاد کرد.

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
2012-05-16
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
جشن تولد پژمان بازغی در اکران همه چی عادیه با حضور بازیگران معروف +تصاویر
جشن تولد پژمان بازغی در اکران همه چی عادیه با حضور بازیگران معروف +تصاویر
اکران خصوصی فیلم راه رفتن روی سیم با حضور احمد مهرانفر و همسرش +تصاویر
اکران خصوصی فیلم راه رفتن روی سیم با حضور احمد مهرانفر و همسرش +تصاویر
تیپ متفاوت هانیه توسلی در اکران چاووش از درآمد تا فرود +تصاویر
تیپ متفاوت هانیه توسلی در اکران چاووش از درآمد تا فرود +تصاویر
مراسم اکران فیلمهای کوتاه تابستانه با حضور بازیگران مشهور زن +تصاویر
مراسم اکران فیلمهای کوتاه تابستانه با حضور بازیگران مشهور زن +تصاویر
تیپ های عجیب مریم معصومی بازیگر کشومان در کنسرت خوانندگان +تصاویر
تیپ های عجیب مریم معصومی بازیگر کشومان در کنسرت خوانندگان +تصاویر
اکران مردمی فیلم دم سرخ ها با حضور سحر قریشی و نگین معتضدی +تصاویر
اکران مردمی فیلم دم سرخ ها با حضور سحر قریشی و نگین معتضدی +تصاویر
تولد متفاوت لیلا اوتادی در اکران مردمی فیلم سینمایی کاتیوشا +تصاویر
تولد متفاوت لیلا اوتادی در اکران مردمی فیلم سینمایی کاتیوشا +تصاویر
مراسم بزرگداشت فریدون جیرانی با حضور هنرمندان مطرح سینما +تصاویر
مراسم بزرگداشت فریدون جیرانی با حضور هنرمندان مطرح سینما +تصاویر
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز