گزارش تصویری ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر!

گزارش تصویری ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر! سینمای ایران و جهان

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور بازیگرانی مشهور مانند افسانه پاکرو ، مارال فرجاد و میلاد کی مرام برگزار شد و همچنین درباره بازار فیلم های جشنواره جهانی فجر برای شما مطالب جالبی آورده ایم .

چهارم اردیبهشت نود و هفت ششمین روز از سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور هنرمندانی مشهور همچون فاطمه معتمدآریا ، شبنم قلی خانی ، افسانه پاکرو و دیگر چهره های مشهور برگزار شد . شما می توانید تصاویر ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر را در ادامه ببینید .

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

فاطمه معتمدآریا در ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

میلاد کی مرام در ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

میلاد کی مرام

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

نگار جواهریان در ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

نگار جواهریان

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

فاطمه معتمدآریا و پوری بنایی

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

پوری بنایی و رضا کیانیان

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

پژمان بازغی در ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

پژمان بازغی

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

میلاد کی مرام در روز ششم جشنواره جهانی فیلم فجر

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

رامبد جوان

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

رامبد جوان و همسرش

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

بهنوش بختیاری در روز ششم جشنواره جهانی فیلم فجر

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

علی مصفا

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

علی دهکردی

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

افسانه پاکرو

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

شبنم قلی خانی و مارال فرجاد

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

پانته آ پناهی ها

ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

افسانه پاکرو در ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

درباره بازار فیلم جشنواره جهانی فیلم فجر بدانید

مدیر بازار فیلم سی‌و‌ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر معتقد است علیرغم اینکه وضعیت بازارهای جهان ضعیف است، اما بازار فیلم ایران در سی‌و‌ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر به اندازه صنعت سینمای ایران و قابلیت‌هایش، بازار موفقی بود.

مهدی یادگاری مدیر بازار فیلم سی‌و‌ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ارزیابی بازار را اینگونه بیان کرد:
در این چند روز پنج تفاهمنامه تولید مشترک در حوزه انیمیشن منعقد و توافقی میان صداوسیما و تلویزیون دویچه وله آلمان به منظور بهره برداری از برنامه های مستند شبکه دویچه وله انجام شده است.

وی افزود:
همچنین موسسه رسانه های تصویری برای اکران محدود فیلم های خارجی طبق آیین نامه مصوب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تعدادی از شرکت های پخش کننده تفاهمنامه ای منعقد و بر این اساس تعدادی از فیلم های خارجی را خریداری کرده است.

یادگاری با ذکر اینکه یکی از مشکلات جدی حوزه خریدارهای داخلی نامشخص بودن قیمت ارز است، افزود:
وضعیت بازار ارز نامشخص است و به همین دلیل عقد قراردادها با شک و تردید انجام شده است اما در عین حال شرکت های داخلی نیز تقاضاها و فروش‌هایی داشتند.

مهمترین بازار فیلم سینمای جهان AFM  و بازار فیلم برلین بودند

وی با تاکید بر اینکه بازارهای اخیر فیلم در همه جای دنیا با رکود روبرو بودند، گفت:
مهمترین بازار فیلم سینمای جهان AFM در سال ۲۰۱۷ و بازار فیلم برلین ۲۰۱۸ ،
هر دو بازارهای خلوتی بودند. بازار فیلم MipTV که دو هفته پیش برگزار شد نیز یکی از کم رونق ترین بازارها بود و این موضوع اول به دلیل کم رونقی سینمای جهان از جنبه مسایل اقتصادی است و دوم به دلیل تسهیل در ارتباطات به واسطه پیشرفت تکنولوژی است که فیلم ها را از طریق اینترنت دانلود می کنند. البته نقش اصلی بازارهای فیلم مذاکرات رو در رو است و این موضوع، عقد قراردادها را تسهیل می کند.

مدیر بازار فیلم سی‌و‌ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر تعداد زیاد بازارهای فیلم در جهان را یکی از عوامل سختی دعوت از خریداران دانست و بیان کرد: در حال حاضر همه کشورها در حال تلاش برای برپایی بازار فیلم هستند و به دلیل اینکه تعداد خریداران فیلم ها محدود است، خریداران نمی‌توانند به همه بازارهای فیلم جهان سر بزنند.

وی افزود:
به همین دلیل احتمال می دهیم بازار فیلم کن ۲۰۱۸ نیز که دو هفته آینده برگزار می شود، کم رونق باشد.

یادگاری بازار فیلم جشنواره جهانی فیلم فجر را بازاری گوشه ای یا «نیش مارکت» برشمرد و افزود:
این بازار به منظور معرفی سینمای ایران به خریداران و مدیران فسیتوال های جهانی است و به نظر من امسال خریداران نسبت به سال های گذشته از نظر کمّی و گستردگی از کشورهای مختلف بهتر بودند و فروش فیلم ها در آینده نزدیک اتفاق خواهد افتاد.

تولید مشترک مستند

وی عنوان کرد:
نکته دیگری که نباید از آن غافل شد، بحث تولید مشترک است. در حوزه فیلم مستند،
شرکت اوتن تیک آلمان با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و شبکه های ZDF و Arte دو مستند درباره ایران با عنوان «عروس ایل ترکمن» و «اصفهان نصف جهان» تولید کردند و در حال حاضر نیز در حال پیش تولید یک مستند سه قسمتی دیگر با یک تهیه کننده فرانسوی در مورد ایران هستند.

مدیر بازار فیلم سی‌و‌ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر همچنین به تولید مشترک در زمینه انیمیشن تاکید کرد و گفت: انیمیشن ایران از لحاظ تکنیک پیشرفت های رو به رشدی داشته است و کاری که ما باید در این زمینه انجام دهیم گرفتن سفارش کار از شرکت های خارجی برای تولید انیمیشن است که در این صورت در زمینه قصه و شخصیت ها نیز به پیشرفت های خوبی می رسیم.

وی با بیان اینکه ۶ تفاهمنامه در بازار فیلم سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر منعقد شده است، گفت: ۵ تفاهمنامه در حوزه تولید انیمیشن با شرکت های انیمیشن‌ساز و یک تفاهمنامه نیز بین صداوسیما و تلویزیون دویچه وله آلمان برای بهره برداری از برنامه های مستند این شبکه منعقد شد. همچنین مذاکراتی نیز در طی برگزاری بازار فیلم انجام شده است که منجر به عقد قرارداد خواهد شد.

یادگاری تاکید کرد:
علیرغم اینکه وضعیت بازارهای جهان ضعیف است، بازار فیلم سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر را به اندازه صنعت سینمای ایران و قابلیت‌هایش، بازاری موفق می دانم.

وی در توضیح بیشتر بیان کرد:
همین که در بازار فیلم ایران این فرصت را پدید می آوریم تا آثار به خریداران عرضه شوند و در جشنواره های دیگر حضور پیدا کنند، برای ما نقطه قوت محسوب می‌شود.

پخش‌کنندگان مستقل برای اولین بار

مدیر بازار فیلم سی‌و‌ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر گفت:
امسال برای اولین بار پخش‌کنندگان مستقل را با عنوان موج جدید توزیع سینمای ایران در یک غرفه معرفی کردیم که متشکل از جوانانی مستعد و فعال در این زمینه بودند و توسط شرکت های خصوصی پخش آموزش دیده بودند. این جوانان آینده این صنعت هستند و باید بیشتر به آنها میدان داده شود و از آنها حمایت شود.

وی اظهار کرد:
معتقدم اگر سینمای ایران بخواهد بیشتر و بهتر در سطح جهانی دیده شود، باید تعداد شرکت های پخش خصوصی را بیشتر کند. منظورم این نیست که شرکت های دولتی حضور نداشته باشند، اما وقتی قابلیت های این عرصه را به شرکت های خصوصی می دهیم چون چابک‌ و سریع‌تر هستند، امکان تماس شان به خریداران به آسانی صورت می گیرد و قراردادها زودتر به نتیجه می‌رسند. ان‌شاالله سال آینده در جریان برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر، این جوانان مستعد هر کدام در یک غرفه کار خود را انجام خواهند داد.

یادگاری در پایان گفت:
کارگاهی در این بازار با موضوع معرفی بازارهای عرضه محتوا و روش های حضور در بازارها برگزار شد و ما باید این مسیر را طی کنیم تا به توفیق دست یابیم، از طرفی یادمان نرود تمام کارهای ما در راستای ترویج سینمای ایران است همچنان که اصلی ترین هدف بازار فیلم جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی سینمای ایران است.

سینما تیکت – جشنواره جهانی فیلم فجر

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2018-04-26 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :