دومین شب ضیافت نفس با حضور هنرمندان مشهور!

دومین شب ضیافت نفس با حضور هنرمندان مشهور! سینمای ایران و جهان

شبنم فرشادجو و پرند زاهدی از جمله هنرمندان مشهوری بودند که در دومین شب ضیافت نفس حضور داشتند . همچنین شما در ادامه می توانید از روند اهدای عضو مطلع شوید.

در این مطلب گزارش تصویری از حضور چهره های معروف در دومین شب ضیافت نفس برای شما آورده ایم . این جشن به منظور قدردانی از کسانی است که عضوی از عزیز از دست رفته شان را اهدا کرده اند.

 

دومین شب ضیافت نفس

دومین شب ضیافت نفس

پرند زاهدی و شبنم فرشادجو

دومین شب ضیافت نفس

پرند زاهدی و شبنم فرشادجو در مراسم ضیافت نفس

دومین شب ضیافت نفس

گیتی معینی در مراسم ضیافت نفس

دومین شب ضیافت نفس

پرند زاهدی

دومین شب ضیافت نفس

فریماه ارباب

دومین شب ضیافت نفس

پرند زاهدی و شبنم فرشادجو

دومین شب ضیافت نفس

فریماه ارباب

دومین شب ضیافت نفس

فریماه ارباب

دومین شب ضیافت نفس

فریماه ارباب و شبنم فرشادجو و پرند زاهدی

درباره روند اهدای عضو بیشتر بدانید

 

اهدا کنندگان اعضای بدن معمولاً در زمان اهدا دچار مرگ مغزی شده اند اما این امکان وجود دارد که در زمان اهدا، فرد اهداکننده زنده باشد. برای اهدا کنندگان زنده، قبل از اهداء عضو از آن‌ها آزمایش‌های گسترده‌ای گرفته می‌شود. همچنین آن‌ها مورد ارزیابی‌های روانی قرار می‌گیرند تا پزشکان متوجه شوند که آیا واقعاً فرد اهداکننده رضایت کامل نسبت به اهداء عضو را دارد یا خیر و در آخر در روز اهدا، فرد اهداکننده و فردی که قرار است عضو یا بافت به او پیوند زده شود در بیمارستان حاضر می‌شوند.

برخی از افرادی که دچار مرگ مغزی شده‌اند، پیش از مرگ به صورت داوطلبانه تمایل خود را نسبت به اهدای عضو با دریافت “کارت اهدای عضو ” اعلام می‌کنند اما در صورت تأیید مرگ مغزی توسط چهار پزشک معتمد متخصص داخلی، متخصص بیهوشی، متخصص مغز و اعصاب و متخصص پزشکی قانونی، در صورت اعلام رضایت قانونی خانواده متوفی نسبت به اهدای عضو، اعضای حیاتی مناسب به بیماران نیازمند اهدا می‌شود. گفتنی است در این فرآیند خانواده اهداکننده و گیرنده عضو هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی کنند.

جراحی این فرایند بستگی به اندام‌هایی که اهدا می‌شوند دارد. پس از جراحی، اعضا از بدن فرد اهداکننده توسط جراحان، ارگان‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن به دریافت‌کننده پیوند می‌زنند. زیرا اکثر اعضای بدن فقط چند ساعت می‌توانند خارج از بدن سالم بمانند. زمانی که عضوی از بدن فرد اهداکننده خارج شد، محل آن را ترمیم می‌کنند و سپس جنازه را تحویل خانواده شخص برای مراسم تدفین می‌دهند.

گردآوری گروه سینما نیک صالحی

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2018-05-24 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :