تولد عبدالله اسکندری و مروری بر گریم های ماندگار وی در فیلم های ایرانی +تصاویر

تولد عبدالله اسکندری و مروری بر گریم های ماندگار وی در فیلم های ایرانی +تصاویر سینمای ایران و جهان

عبدالله اسکندری گریمور مشهور و توانای ایرانی در ۲۶ مهر سال ۱۳۲۴ در تهران متولد شد و روز گذشته تولد ۷۴ سالگی اش را در کنار دوستانش جشن گرفته است

عبدالله اسکندری گریمو مطرح کشورمان ۷۴ ساله شده است وی با آثار ماندگار خود در سینمای ایران توانسه است جایگاهی خاص برای خود و در در دل بازیگران ایرانی باز کند. وی در تاریخ ۲۶ مهر سال ۲۴ در تهران متولد شده است و پسرش بابک نیز راه پدر را در پیش گرفته است. در ادامه ضمن تبریک تولد عبدالله اسکندری مروری داریم بر کارهای ماندگار وی در سینمای ایران و با بازیگران مشهور ایرانی با نیک صالحی همراه شوید.

تولد عبدالله اسکندری گریمور مشهور

عبدالله اسکندری در سال ۱۳۲۴ در تهران متولد شد. چهره‌پردازی را از سال ۱۳۵۱ زیر نظر بیژن محتشم آغاز کرد. اسکندری از جمله اولین هنرمندانی است که توفیق یافت چهره‌ پردازی را بر اساس شخصیت بنیاد نهاد.

سی و دو سال تلاش بی وقفه و ارزشمند وی در عرصه چهره‌ پردازی و تربیت شاگردان فراوانی که بسیاری از آنها هم اکنون جزو طراحان خوب چهره‌ پردازی ایران هستند باعث شد تا مجله معتبر چهره‌ پردازی Make-up artist، کشور ایران را در زمره ده کشور برتر جهان و اسکندری را جزو ده طراح مهم جهان در سال ۱۹۹۹ برگزیند.

عبدالله اسکندری و حامد کمیلی

تولد عبدالله اسکندری و دلنوشته وی برای تولد ۷۴ سالگی اش

عبدالله اسکندری در صحفه شخصی اش نوشت : امروز هفتادوچهار با عشقه شماتمام شد. با یک فوت رفت???

تولد عبدالله اسکندری گریمور ایرانی

وی تاکنون موفق به دریافت پنج سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر و نیز برنده تندیس خانه سینما شده است. عبدالله اسکندری تاکنون بیش از یکصد و شصت پروژه سینمایی و تلویزیون را در ایران طراحی کرده است که از جمله آثار شاخص و به یاد ماندنی آن می‌ شود به «هزار دستان»، «مثل آباد»، «سایه‌ های بلند باد»، «دست فروش به بانو»، ناصرالدین شاه آکتور سینما، روز واقعه، «بازمانده»، ساحره، «آدم برفی»، دلشدگان، مادر، مسافر ری و … اشاره کرد.

گریم جمشید هاشم پور

گریم جمال سلیمان در فیلم بازمانده سیف‌ الله داد

گریم های لیلا حاتمی

گریم اکبر عبدی

گریم عنایت بخشی

گریم گوهر خیراندیش

فریماه فرجامی

گریم خسرو شکیبایی

باشگاه خبرنگاران , صحفه شخصی عبدالله اسکندری

همچنین بخوانید :  جشن تولد لاکچری مادر دوم پرستو صالحی بازیگر زن کشورمان +تصاویر
تاریخ بروزرسانی : 2019-10-20 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi