یادداشت ترانه علیدوستی برای درگذشت برادرش در روز چهارشنبه سوری!

یادداشت ترانه علیدوستی برای درگذشت برادرش در روز چهارشنبه سوری! سینمای ایران و جهان

نزدیک عید است و همه مردم مشغول خانه تکانی و استقبال از سال نو هستند. دختر جوانی به نام روح‌انگیز (ترانه علیدوستی) که خود را آماده ازدواج می‌کند، روز چهارشنبه‌سوری برای کار به خانه خانواده‌ای متوسط وارد می‌شود.

ترانه علیدوستی بازیگر سینمای ایران که در سال هشتاد و سه و همزمان با بازی در فیلم سینمایی “چهارشنبه سوری” اصغر فرهادی برادر خود را به خاطر منفجر شدن مواد محترقه در روز چهارشنبه سوری از دست داد با انتشار یادداشتی ، به تشریح این اتفاق پرداخت در ادامه نحوه از دنیا رفتن برادر ترانه علیدوستی را خواهید خواند .

درگذشت برادر ترانه علیدوستی در چهارشنبه سوری

خیلی سخت بود که در فیلم« چهارشنبه سوری» اصغر فرهادی مشغول بازی بودم، کل ماجراهای فیلم در این روز می‌گذشت،‌ آن وقت خبر دادند که در دل چهارشنبه سوری واقعی برادرم به خاطر حادثه ناگواری که همان منفجر شدن مواد محترقه است،‌ درگذشته است. هر وقت این خاطره تلخ را مرور می‌کنم، یاد آن لحظه‌ای می‌افتم که خبر فوت برادرم را سر صحنه فیلمبرداری دادند. همه شوکه شده‌ بودیم.

ترانه علیدوستی و هومن سیدی در فیلم چهارشنبه سوری

️بابا و مامان همیشه نگران برادرم بودند و در آخر هم زورشان به او نرسید.
پویان پسر سر سخت و شیطانی بود، مثل خیلی از پسرهای نوجوان.

اصلا پسر ساده‌ای نبود؛ کنترلی که من نمی‌شدم او می‌شد، اما جوابی که از او نمی‌گرفتند را از من می‌گرفتند.
همین کارهای او هم در آخر به این‌جا ختم شد که این بلا را سر ما و خودش بیاورد.

هنوز باورم نمی‌شود.ماجرای آن روز چهارشنبه سوری هنوز کابوس من و خانواده‌ام است.
آخر سال ۸۳ و عید ۸۴ روزهای بد و سنگینی را من و خانواده‌ام پشت سر گذاشتیم.
هر روز برای ما نبودن پویان سخت بود و همچنان هم سخت است.

ترانه علیدوستی و هدیه تهرانی در فیلم چهارشنبه سوری

ماجرای درگذشت برادر ترانه علیدوستی

️زمان مرگ پویان ( برادر ترانه علیدوستی ) من سر فیلمبرداری چهارشنبه‌سوری بودم و دقیقا در همان روز چهارشنبه‌سوری، یعنی ۲۵ اسفند سال ۸۳ فوت کرد. وقتی خبر را دادند نمی‌دانم چطور تا خانه رفتم. اما بعد از آن و وقتی مراسم تمام شد، دوست داشتم که خیلی سریع و به طورخود خواسته سر خودم را با بازی در فیلم گرم کنم و دوباره به گروه پیوستم.

ترانه علیدوستی و هدیه تهرانی و سحر دولتشاهی

در حقیقت یک هفته سر کار نرفتم که سه روز آن، سه روز اول عید بود که در هر صورت و بدون هیچ اتفاقی هم آن سه روز تعطیل بود. در واقع من به خاطر این حادثه فقط ۴ روز کار را متوقف کردم. بعد از اینکه به کار بازگشتم حس کردم این یک هفته برای من حکم چهل روز را داشته و خیلی دیر گذشته.

همچنین بخوانید :  درگذشت پدر فرهادی اصلانی و پیام تسلیت هنرمندان مشهور به وی +تصاویر

هیچ‌کس با من مثل عزادارها صحبت نمی‌کرد و فضا هم سنگین نبود،
مثل قبل دوستانه بود، شاید چون بچه‌ها هم در این یک هفته مدام با من همراه بودند و در تمام مراسم حضور داشتند. امیدوارم برای هیچ خانواده‌ای این اتفاق نیفتد.
چون اینگونه اتفاقات واقعا وحشتناک است و هیچ وقت هم هضم نمی‌شود.

️شاید کسی که هیچ وقت نتواند با این مسئله کنار بیاید مادرم است.
‌البته نمی‌توان گفت که این اتفاق برای چه‌کسی سخت‌تر بوده! اگر روزی تصمیم بگیرم تنها پیام اخلاقی زندگی ام را به جوان‌ها بدهم (چون از پیام دادن خوشم نمی آید) می گویم تا جایی که می توانید خوش بگذرانید شلوغ کنید. الان وقتش است…
اما با آتش بازی نکنید، با خطر. نه به خاطر خودتان، به خاطر ما، خواهرها

درباره فیلم سینمایی چهارشنبه سوری بیشتر بدانید

چهارشنبه‌ سوری سومین فیلم سینمایی اصغر فرهادی است.
این فیلم در بیست و چهارمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۸۴ نامزد دریافت ۹ جایزه بود، که در نهایت موفق به کسب سیمرغ‌های بلورین بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین تدوین و همچنین سیمرغ بلورین فیلم محبوب تماشاگران شد. چهارشنبه‌سوری برنده هوگو طلایی جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو و نامزد پلنگ طلایی جشنواره فیلم لوکارنو در سال ۲۰۰۶ شد.

حمید فرخ نژاد و هدیه تهرانی

خلاصه داستان فیلم چهارشنبه‌ سوری

نزدیک عید است و همه مردم مشغول خانه تکانی و استقبال از سال نو هستند.
دختر جوانی به نام روح‌انگیز (ترانه علیدوستی) که خود را آماده ازدواج می‌کند، روز چهارشنبه‌سوری برای کار به خانه خانواده‌ای متوسط وارد می‌شود. فضای پرتنش و غم‌انگیز خانه، به همراه غوغای انفجار ترقه‌های چهارشنبه‌سوری فضایی بی‌ثبات و ناآرام به وجود آورده است.

حمید فرخ نژاد و هدیه تهرانی در فیلم چهارشنبه سوری

مژده (هدیه تهرانی)، خانم خانه، در هیئتی سراپا سیاه و با حرکاتی عصبی، حالتی غریب دارد.
مژده به رابطه همسر خود (حمید فرخ‌نژاد) و زن همسایه (پانته آ بهرام) مشکوک شده و زندگی خانواده در آستانه نابودی است. دست آخر مرد، به ظاهر در نظر همسرش تبرئه می‌شود و پیش از عید آشتی می‌کنند؛ هرچند تنهایی و دوری آدم‌های قصه ادامه خواهد داشت.

سینماگرام – ویکی پدیا

تاریخ بروزرسانی : 2018-03-14 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
sindeeev