واکنش بازیگر نقش داعشی به مخالفان : بعضیا حرف مفت میزنن!

واکنش بازیگر نقش داعشی به مخالفان : بعضیا حرف مفت میزنن! سینمای ایران و جهان

شیوه متفاوت تبلیغات فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا باعث شد انتقادهایی به این نوع تبلیغ شود که در ادامه با تحلیل این شیوه تبلیغ با شما همراه خواهیم بود.

دوشنبه شب مسئولان تبلیغات فیلم سینمایی ” به وقت شام ” جدیدترین ساخته ابراهیم حاتمی کیا با شکل و شمایل داعشی وارد پردیس سینمایی کوروش شدند و این نوع تبلیغ که شاید برای اولین بار است که در کشور ما ایران برگزار می شود واکنش های متفاوتی به همراه داشت که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا خواهید شد . در ادامه واکنش هاشم بافقی بازیگر نقش داعشی به نقد مخالفان را خواهید خواند .

بازیگر نقش داعشی

 

 

بعضیا نقد میکنند ولی بعضیا حرف مفت میزنن.
حالا چون داعش بود بد بود؟
وقتی حتی سواد روشنفکری هم ندارید فازشو برندارید در تمام دنیا نمایش خیابانی رو میشناسن و اتفاقا من تو این سبک نمایش ادعا دارمو داشتم و قشنگیش همینه ک تا میتونه باور پذیر باشه.
اکثر مردمی که در صحنه بودن لذت بردن لطفا کاسه های داغتر از آش با تیریپ روشنفکری نقد نکنن.
دییدم بعضی پیجا دارن عقده گشایی میکنن به اسم مردم خواستم بگم برن یکم دنیارو بگردن ببینن همه جای دنیا مخصوصا همونجاهایی ک آقایون براش سردست میشکونن این سبک نمایش وجود داره.
یهو همه نگران زنان حامله نشید بلندگوی کوروش بارها اعلام کرد ک قراره اتفاقی بیافته و نمایشه و از طرفی اورژانس آماده بود و از طرفی از بدو ورود با حمایت حراست برج معلوم بود نمایشه.
هیچ کسم حالش بد نشد.
جالبه اونا ک معترضن اصلا نبودن.

هاشم بافقی

هاشم بافقی بازیگر نقش داعشی با انتشار تصویر زیر نوشت :

عقده هاتونو خالی کنید لاتای مجازی?

هاشم بافقی بازیگر نقش داعشی

هاشم بافقی بازیگر نقش داعشی با انتشار تصویر زیر نوشت :

نتنها عقب نشینی نمیکنم بلکه با تمام وجود از این نمایش میدانی فوق حرفه ای دفاع میکنم.
.
ای کاش یکم تاتر میفهمیدید.
.
به زودی فیلم اصلی نمایش تدوین میشه و پشیمون میشید از این همه فحاشی.
.
آدم های ضعیف فحش میدن و حقارت خودشونو نشون میدن.
من سرباز این جریانم شما بگید جیره خور ولی من به این سربازی اقتخار میکنم.
یکروز میخونم.یک روز بازی میکنم.یک روز برنامه میسازم.

بازیگر نقش داعش

جزئیاتی از واکنش ها به شیوه تبلیغ فیلم به وقت شام

 

اعتراض مخاطبان

تصور کنید وقتی با خانواده و فرزند خود قصد دارید راهی سالن سینما شوید تا تفریحی داشته باشد، مردی با ریش بلند قرمز و شمشیر به کمر روی اسبی سیاه نشسته و چند نفر با لباسی مشابه او و تفنگ به دست کنارش حرکت می‌کنند. شما باید از دیدن این وضعیت بترسید یا راغب شوید فیلمی به نام «به وقت شام» را تماشا کنید؟

این ایده‌ای بود که دست‌اندرکاران فیلم حاتمی‌کیا به کار بردند تا مخاطب را برای تماشای فیلم جذب کنند، اما نتیجه آن شد که بسیاری ترسیدند و یکی از تماشاگران در سالن سینما قبل از نمایش فیلم ایستاده و به تندی از این شیوه تبلیغی انتقاد کرد. تاکید این تماشاگر آن بود که در کشور خودش و از سوی یک ایرانی از داعش ترسیده است.

همچنین بخوانید :  گفتگوی جالب با فاطمه معتمد آریا بعد از حاشیه های اخیر جشنواره فیلم فجر +تصاویر

این فقط یکی از واکنش‌هایی بود که این شیوه غریب تبلیغی به همراه داشت.

واکنش به تبلیغ داعش در توییتر

 

در فضای توییتر خیلی زود واکنش‌های متعددی شکل گرفت و بسیاری از چهره‌های شناخته شده و غیرمشهور در مورد این شیوع تبلیغی نوشتند. بهاره رهنما دیدگاه خود را چنین بیان کرد: «تو هر کشوری این مدل تبلیغ می‌کردن به خاطر ارعاب عمومی جرم بود! واقعا چه فکری کردن!؟ کم دلهره داریم هر روز!»

واکنش دیگر از سوی حبیب رضایی بازیگر سینما و بازیگر فیلم «آژانس شیشه‌ای» بود. او در توییتر نوشت: «بی‌سلیقه بودن در تبلیغات یک چیز است. بی‌دانش بودن و بی‌راهه رفتن یک چیز دیگر. این میزان عدم شناخت و آدرس غلط در «آنچه باید تبلیغ شود» دیروز در پردیس کوروش بیداد کرده است.»

ارشا اقدسی مدیر صحنه‌های بدلکاری «به وقت شام» این تبلیغات را گل به خودی دانست.

محمود رضوی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «لاتاری» هم مقصر این جریان را طراحان این شیوه تبلیغات دانست و نوشت: «دوستان اگرفکر خودشان وفیلم نیستند حداقل فکرسه دهه آبرو وحیثیت آقای حاتمی کیا باشند.»

مدافعان ترس‌ افنکی

 

در میان انتقادهای گسترده‌ای که به این وضعیت صورت گرفت، فردی در مقام مدافع از این شیوه برآمد. آن هم فردی نبود جز یکی از کسانی که با لباس داعشی در پردیس کوروش حضور یافته بود. به گفته این فرد مردم خیلی هم از این شیوه لذت بردند و اگر کسی نسبت به این شیوه تبلیغاتی انتقادی دارد، در حال عقده‌گشایی است.

البته علی سرتیپی مدیر پردیس سینمایی کوروش هم در جریان سخنان خود با «مهر» نشان داد چندان مخالف این شیوه تبلیغی نیست و آن را شیوهای معمول در مورد فیلم‌هایی که تمی خاص دارند می‌داند.

واکنش ابراهیم حاتمی‌ کیا به نمایش داعش

 

ابراهیم حاتمی‌کیا با انتشار متنی نشان داد که خود او هم این شیوه را نپسندیده و این روش را برای تبلیغ فیلم خود مناسب نمی‌داند. حاتمی‌کیا نوشت:

« یا حق، بچه‌های گروه تبلیغاتی فیلم «به وقت شام»، من شاهد زحمات مومنانه و شبانه‌روزی شما در این چند ماه بودم؛ ولی این نمایش کوروش در شان «به وقت شام» نبود.

خستگی دو ماه سفر به شهرهای ایران بر تنم ماند.
من تصورم آن بود که قرار است کسی به شکل ریش قرمز در فضای بیرونی کوروش بایستد و مردم با او عکس بیاندازند. نه اسبی و نه جمعی و نه فریادی، آن هم داخل مجتمع در مخیله‌ام نبود و من بی‌خبر بودم. عزیزانِ آزرده‌خاطر در مجتمع کوروش، اعم از مردم و کسبه‌ی محترم، اگر دلی لرزید، اگر وحشتی ایجاد شد، بر ما ببخشید و حلال‌مان کنید.»

ابراهیم حاتمی کیا

واکنش تصویری

 

واکنش‌ها به این ماجرا البته فقط در حد نوشته‌ها نبود.
یکی از طراحان نیز در فاصله کوتاهی از انتشار این خبر طرحی را مربوط به این ماجرا منتشر کرد.
مهدی احمدیان در طرحی با این شیوه تبلیغی شوخی کرده است.

خبرآنلاین – گردآوری گروه سینما نیک صالحی

تاریخ بروزرسانی : 2018-05-09 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi