اکران فیلم «خرگیوش» با حضور بابک حمیدیان و جواد عزتی!

اکران فیلم «خرگیوش» با حضور بابک حمیدیان و جواد عزتی! سینمای ایران و جهان

این فیلم ایرانی روایت‌گر ماجرای سه دوست به نام‌های آرش (با بازی بابک حمیدیان)، بابک (با بازی سیامک انصاری) و بهنود (با بازی جواد عزتی) است که با مصرف قرص‌های روان گردان، شبی متفاوت را دور هم سپری می‌کنند.

اکران مردمی فیلم «خرگیوش» با حضور بابک حمیدیان، جواد عزتی، سیامک انصاری و حبیب اسماعیلی شامگاه جمعه ۱۷ فروردین در پردیس سینمایی آزادی برگزار شد. در ادامه تصاویر اکران فیلم خرگیوش را خواهید دید .

خلاصه داستان فیلم خرگیوش

داستان فیلم خرگیوش دربارهٔ مردی به نام آرش (بابک حمیدیان) است.
پدر آرش سرطان دارد و برای همین به خارج از کشور رفته‌است.
دوستان او بابک و بهنود برای اینکه او غم پدرش را فراموش کند و افسرده نشود قرص‌های شادی مصرف می‌کنند و یک روز شاد و بسیار خنده دار و طنز را سپری می‌کنند و آرش به رازهایی پی می‌برد …

تصاویر اکران فیلم خرگیوش

اکران فیلم خرگیوش

جواد عزتی و مانیا علیجانی در اکران فیلم خرگیوش

اکران فیلم خرگیوش

جواد عزتی و مانیا علیجانی و بابک حمیدیان

اکران فیلم خرگیوش

جواد عزتی و مانیا علیجانی و بابک حمیدیان

اکران فیلم خرگیوش

جواد عزتی در اکران فیلم خرگیوش

اکران فیلم خرگیوش

سیامک انصاری و حبیب اسماعیلی

اکران فیلم خرگیوش

جواد عزتی ، مانیا علیجانی سیامک انصاری و حبیب اسماعیلی و بابک حمیدیان

اکران فیلم خرگیوش

سیامک انصاری در اکران فیلم خرگیوش

اکران فیلم خرگیوش

سیامک انصاری و جواد عزتی

اکران فیلم خرگیوش

جواد عزتی ، مانیا علیجانی سیامک انصاری و حبیب اسماعیلی و بابک حمیدیان

اکران فیلم خرگیوش

جواد عزتی ، مانیا علیجانی سیامک انصاری

اکران فیلم خرگیوش

جواد عزتی در اکران فیلم خرگیوش

جزئیاتی از نقد فیلم خرگیوش

خرگیوش اولین فیلم مانی باغبانی در مقام کارگردان است که پیشتر او را به عنوان منتقد و همچنین نویسنده‌ی فیلم‌هایی همچون (مهمونی کامی) و (نهنگ عنبر) می‌شناختیم. (مهمونی کامی) توفیق اکران نیافت و بسیار حاشیه ساز شد اما (نهنگ عنبر) توانست رکورد فروش را جا به جا کند.

وی پس از تجربه‌ی موفقش در نگارش فیلمنامه‌ی نهنگ عنبر، مجددا به سراغ نگارش و ساخت فیلمی کمدی رفته است. فیلمی که در سال ۹۵ ساخته شد و تا به امروز در نوبت اکران قرار داشت و نهایتا با اعمال اصلاحات این روز‌ها در حال اکران است. فیلم همچنین متقاضی شرکت در جشنواره‌ی فجر سال ۹۵ بود که از سوی هیئت انتخاب کنار گذاشته شد. برخی فیلم را یک کمدی متفاوت قلمداد می‌کنند و از آن لذت برده‌اند اما عده‌ای دیگر نتوانستند با آن ارتباطی برقرار کنند.

ماجرای فیلم خرگیوش

این فیلم ایرانی روایت‌گر ماجرای سه دوست به نام‌های آرش (با بازی بابک حمیدیان) ،
بابک (با بازی سیامک انصاری) و بهنود (با بازی جواد عزتی) است که با مصرف قرص‌های روان گردان، شبی متفاوت را دور هم سپری می‌کنند.

البته یک توجیه هم در مقدمه برای شخصیت آرش تعریف می‌شود که گویی او می‌خواهد برای فراموش کردن بیماری پدرش از این قرص استفاده کند.

انتخاب این سه بازیگر در کنار هم نوید یک کمدی جذاب را می‌داد که البته لحظاتی خنده‌دار
را هم در بعضی از سکانس‌ها برای مخاطب خلق می‌کنند .
اما فیلم ایراداتی دارد که از جذابیت آن می‌کاهد.وقتی به تماشای یک فیلم می‌نشینیم،
فیلمساز در فصل ابتدایی با توجه به میزان اطلاعاتی که باید بدهد نهایتا پانزده الی بیست دقیقه زمان دارد تا مخاطب را درگیر جهان فیلمش کند و مخاطب بداند چه چیز را باید دنبال کند. اگر با این نگاه به سراغ فیلم خرگیوش برویم شکست می‌خوریم چرا که مخاطب به هیچ عنوان با قصه‌ای روشن مواجه نیست و صرفا شاهد یک سری موقعیت‌های (به ظاهر) کمدی است.

مثل موقعیت شروع فیلم که به نظر می‌رسد آرش زنی را در خانه‌اش پنهان کرده و با ورود همسرش بیتا (با بازی مینا ساداتیان) محاسباتش به هم می‌ریزد. موقعیتی که تا حدی کلیشه‌ای به نظر می‌رسد. مسئله دیگر، بیماری پدر آرش است که آن هم در حد یک توجیه است و جز استفاده در موقعیت‌هایی که بهنود ناخواسته این موضوع را به یاد آرش می‌آورد تا کمدی رخ دهد، به مقصود دیگری نمی‌رسد. در واقع ما به هیچ عنوان گذشته‌ی رابطه‌ی این پدر و پسر را نمی‌دانیم و اهمیت آن برای مخاطب چندان قابل درک نیست.

سینما تیکت – زوم مگ

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2018-04-08 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :