اسامی نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین اعلام شد!

اسامی نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین اعلام شد! سینمای ایران و جهان

جشنواره فیلم فجر جالب است که در میان نامزدها یک مادر و دختر به نامهای هایده صفی یاری و سپیده عبدالوهاب به چشم می خورد که هر دو نامزد دریافت سیمرغ بهترین تدوین هستند؛ اولی برای برای فیلم “لانتوری” و دومی برای فیلم “به دنیا آمدن.” سعید ملکان گریمور سینمای ایران نیز همزمان هم بخاطر […]

جشنواره فیلم فجر

جالب است که در میان نامزدها یک مادر و دختر به نامهای هایده صفی یاری و سپیده عبدالوهاب به چشم
می خورد که هر دو نامزد دریافت سیمرغ بهترین تدوین هستند؛ اولی برای برای فیلم “لانتوری” و دومی برای فیلم
“به دنیا آمدن.”

سعید ملکان گریمور سینمای ایران نیز همزمان هم بخاطر تهیه کنندگی “ابد و یک روز” کاندیدا شده
و هم بخاطر چهره پردازی “ابد و یک روز” و “امکان مینا”.

آثار غیرقابل انتظار در صدر

نکته عجیب آمار نامزدیها آن است که “ابد و یک روز” سعید روستایی و “امکان مینا” کمال تبریزی که هر
دو با استانداردهای تلویزیونی تولید شده اند، صدرنشین نامزدیها هستند.
اولی با نامزدی در ۱۰ رشته و دومی با نامزدی در ۹ رشته.

“ایستاده در غبار” محمدحسین مهدویان با نامزدی در ۸ رشته، “دختر” با نامزدی در ۷ رشته و “بادیگارد” با نامزدی
در ۶ رشته دیگر فیلمهای فهرست کاندیداها هستند.

لیست نامزدها

هیات داوران سودای سیمرغ متشکل از ابوالحسن داوودی، محمد داودی، مجتبی راعی، سید جمال ساداتیان، منوچهر شاهسواری، مهدی فخیم زاده
و نیکی کریمی نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین را در بخش های مختلف بدین شرح معرفی کردند:

*بهترین فیلم

منوچهر محمدی برای تهیه
کنندگی فیلم “امکان مینا”

سعید ملکان برای تهیه کنندگی فیلم “ابد و یک روز”

فرزاد موتمن برای تهیه کنندگی فیلم
“آخرین بار کی سحر را دیدی؟”

سید رضا میرکریمی برای تهیه کنندگی فیلم “دختر”

حبیب والی نژاد برای تهیه کنندگی
فیلم “ایستاده در غبار”

 *بهترین کارگردانی

کمال تبریزی برای کارگردانی فیلم “امکان مینا”

سعید روستایی برای کارگردانی فیلم “ابد و یک روز”

فرزاد موتمن برای کارگردانی فیلم “آخرین بار کی سحر را دیدی؟”

محمدحسین مهدویان برای کارگردانی فیلم “ایستاده در غبار”

سیدرضا
میرکریمی برای کارگردانی فیلم “دختر”

*بهترین فیلمنامه

فرهاد توحیدی و مرتضی اصفهانی برای فیلمنامه “امکان مینا”

سعید روستایی برای فیلمنامه “ابد و
یک روز”

امیر عربی برای فیلمنامه “آخرین بار کی سحر را دیدی؟”

مهران کاشانی برای فیلمنامه “دختر”

محمد حسین مهدویان
برای فیلمنامه “ایستاده در غبار”

*بهترین بازیگر نقش اول زن

پریناز ایزدیار برای فیلم “ابد و یک روز”

ساره بیات برای فیلم “عادت نمی کنیم”

مینا ساداتی برای فیلم “امکان مینا”

طناز طباطبایی برای فیلم “خشم و هیاهو”

الهام کردا برای فیلم ” به دنیا
آمدن”

*بهترین بازیگر نقش اول مرد

فرهاد اصلانی برای فیلم “دختر”

پرویز پرستویی برای فیلم “بادیگارد”

رضا کیانیان برای فیلم “کفش هایم کو”

پیمان معادی
برای فیلم “ابد و یک روز”

نوید محمد زاده برای فیلم “خشم و هیاهو”

همچنین بخوانید :  عصبانیت رئیس سازمان سینمایی در هتل انقلاب
*بهترین بازیگر نقش مکمل زن

بهنوش بختیاری برای بازی در فیلم
“من”

مریلا زارعی برای فیلم “دختر”

ژاله صامتی برای فیلم “آخرین بار کی سحر را دیدی؟”

شبنم مقدمی برای فیلم
های “زاپاس” و “نفس”

شیرین یزدان بخش برای فیلم “ابد و یک روز”

*بهترین نقش مکمل مرد

حمیدرضا آذرنگ برای فیلم “عادت نمی کنیم”

امیر جدیدی برای فیلم “من”

سیامک صفری برای فیلم “آخرین بار کی سحر را دیدی؟”

آذرخش فراهانی برای فیلم “مالاریا”

نوید محمدزاده برای فیلم “ابد و یک روز”

*بهترین فیلمبرداری

حمید خضوعی ابیانه برای فیلم “دختر”

هومن بهمنش برای فیلم “اژدها وارد
می شود”

پیمان شادمان فر برای فیلم “خشم و هیاهو”

محمود کلاری برای فیلم “بادیگارد”

فرشاد محمدی برای فیلم “امکان
مینا”

*بهترین تدوین

سجاد پهلوان زاده برای فیلم “ایستاده در غبار”

بهرام دهقانی برای فیلم “ابد و یک روز”

سپیده عبدالوهاب برای
فیلم “به دنیا آمدن”

هایده صفی یاری برای فیلم “لانتوری”

محمد رضا موئینی و هدی موئینی برای فیلم “امکان مینا”

*بهترین موسیقی متن

کریستف رضایی برای فیلم “اژدها وارد می شود”

مسعود سخاوت دوست برای فیلم “نفس”

محمدرضا علیقلی برای فیلم “امکان مینا”
و “دختر”

کارن همایونفر برای فیلم “بادیگارد”

پیمان یزدانیان برای فیلم “به دنیا آمدن”

*بهترین صدا

بهمن اردلان و سید علیرضا علویان
برای فیلم “بادیگارد

سعید بجنوردی و محمد رضا دلپاک برای فیلم “لانتوری”

حسین بشاش و آرش قاسمی برای فیلم “خشم
و هیاهو”

امین میرشکاری و سید علیرضا علویان برای فیلم “ابد و یک روز”

مهرشاد ملکوتی برای فیلم “ایستاده در
غبار”

*بهترین طراح صحنه و لباس

محمد رضا شجاعی برای فیلم “ایستاده در غبار”

امیر حسین قدسی و نگار نعمتی برای فیلم “اژدها وارد می
شود”

بهزاد کزازی برای فیلم “امکان مینا”

محسن نصراللهی و رعنا امینی برای فیلم “خشم و هیاهو”

اصغر نژاد ایمانی
برای فیلم “نفس”

*بهترین چهره پردازی

ایمان امیدواری برای فیلم های “زاپاس” و “بادیگارد”

عبدالله اسکندری و مهرداد میرکیانی برای فیلم “لانتوری”

شهرام
خلج برای فیلم “ایستاده در غبار”

مهرداد میرکیانی برای فیلم های “نفس” و اژدها وارد می شود”

سعید ملکان برای
فیلم های “ابد و یک روز” و “امکان مینا”

*بهترین جلوه های ویژه میدانی و جلوه های ویژه بصری

سید هادی اسلامی برای فیلم “بادیگارد (جلوه های بصری)

ایمان کرمیان
برای فیلم ایستاده در غبار (جلوه های میدانی)

فرید ناظر فصیحی برای فیلم “نفس” (جلوه های بصری)

محمد رضا نجفی
امامی برای فیلم رسوایی ۲ (جلوه های بصری)

سینماژورنال

تاریخ بروزرسانی : 2016-02-09 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :
هم سامویدئودکتر تاجبخش