هواوی

“آناهیتا همتی” رازهای زندگی و تصاویر«آناهیتا همتی»

“آناهیتا همتی” رازهای زندگی و تصاویر«آناهیتا همتی» سینمای ایران و جهان

آناهیتا همتی , بیوگرافی کامل و عکس های متفاوت و دیده نشده از آناهیتا همتی , و خانواده اش را در سایت نیک صالحی ببینید

آناهیتا همتی

anahita hemmati ، بیوگرافی آناهیتا همتی

بیوگرافی و عکسهای آناهیتا همتی و خانواده اش

نام : آناهیتا
نام خانوادگی : همتی
تاریخ تولد : ۱ مرداد ۱۳۵۲
محل تولد : تهران
پیشه : بازیگر
تاهل : مجرد

Anahita Hemmati Born on August 1, 1979 in Tehran, she is an actor of cinema,
 television and theater. she has been trained at the Theater Department's acting classes and under the supervision of Hadi Marzban.

آناهیتا همتی

کودکی آناهیتا همتی

زندگی شخصی آناهیتا همتی بازیگر ایرانی

پدر آناهیتا همتی مهندس‌ و مادرش‌ کارمند است‌ و خانواده‌ای‌ کم‌ جمعیت‌ را تشکیل‌می‌دهند، دیگر فرزند خانواده‌ برادرش‌ آرین‌ است‌ که‌ ۱۳ سال‌ از او کوچک‌تر می‌باشد.

آناهیتا همتی

آناهیتا همتی در گذر زمان

آناهیتا همتی به علت مأموریت پدرش در شهرهای خرم آباد و لنگرود هم سکونت داشته است. وی می گود: مادرم ترک است و پدرم مازندرانی، اما هر دو در تهران بزرگ شده‌اند.

آناهیتا همتی

آناهیتا همتی در کنار مادر و برادرش آرین

در نقش‌های شر و شور بازی می‌‌کنید. حتما در کودکی هم خیلی شیطان بودید؟

آره وحشتناک شیطان بودم. به همین خاطر دست و پایم شکست، کتفم در رفت و… در مدرسه هم به‌جز شیطنت کار دیگری نمی‌کردم، از بابای مدرسه تا مدیر و ناظم مرا به نام کوچک صدا می‌کردند. مثلا سوم راهنمایی در زنگ تفریح آنقدر بچه‌ها را با شلنگ آب خیس کردم که مدیر از پشت بلندگو گفت آناهیتا دیگه بسه.

آناهیتا همتی

آناهیتا همتی و پدرش

ازدواج و همسر آناهیتا همتی

آناهیتا همتی ازدواج نکرده و مجرد است ، عکس هایی که به عنوان همسر وی معرفی میشوند شایعه است و صحت ندارد.

خب تا به حال فرد ایده‌آلم را پیدا نکرده‌ام و معتقدم که ازدواج کردن در سن کم خطرناک است. صبر کردم بزرگتر و عاقل‌تر شوم، از وقتی هم که بزرگ و عاقل شدم از بس می‌بینم همه آنهایی که شتابزده ازدواج می‌کنند، طلاق می‌گیرند، بیشتر دقت می‌کنم.

آناهیتا همتی

آناهیتا همتی در کنار مادر و مادربزرگش

شروع فعالیت هنری

فعالیت هنری و حرفه ای کوروش تهامی بازیگر ایرانی

آناهیتا همتی برای نخستین بار با نمایش «تنبور نوازان» (۱۳۷۲) با کارگردانی هادی مرزبان روی صحنه تئا‌تر رفت؛ عرصه‌ای که در سال‌های بعد در آن پرکار نماند.

سال ۱۳۷۴ با نقش آفرینی در سریال «دبیرستان خضراء» از ساخته‌های اکبرخواجویی، خیلی زود به چهره‌ای تلویزیونی تبدیل شد که تا امروز همچنان مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران این رسانه باقی مانده است.

بازی در سینما را سال ۱۳۷۵ با فیلم «افسانه پوپک طلایی» با کارگردانی خسرو شجاعی آغاز کرد و البته در این عرصه هیچ‌گاه نتوانست چون تلویزیون کارنامه موفقی از خود به جا بگذارد.

آناهیتا همتی

آناهیتا همتی

آناهیتا همتی در فیلم قلب‌های ناآرام

قلب‌های ناآرام فیلمی به کارگردانی مجید مظفری و نویسندگی سپیده قناعتی محصول سال ۱۳۸۱ است. بابک در یک میهمانی بر اثر اتفاقی از بلندی پرتاب می‌شود و دچار مرگ مغزی می‌شود. در بیمارستانی که بابک را بستری کرده‌اند، دختری به نام مریم نیز بستری است و برای زنده ماندن نیاز به پیوند قلب دارد. پزشک معالج مریم متوجه می‌شود که قلب بابک را می‌توان به مریم پیوند زد. به هر حال خانواده بابک پیشنهاد آنها را می‌پذیرند. مریم که بعد از این پیوند حالش خوب شده، برای تشکر اسباب آزادی بهرام برادر بابک را که به خاطر بدهی مالی در زندان است فراهم می‌کند.

آناهیتا همتی

فیلم قلب‌های ناآرام

آناهیتا همتی در فیلم چند می‌گیری گریه کنی

چند می‌گیری گریه کنی فیلمی کمدی به نویسندگی محسن تنابنده و حسن وارسته و کارگردانی شاهد احمدلو و تولید سال ۱۳۸۴ می‌باشد. این فیلم دیپلم افتخار هیئت داوران بیست و چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر را به دست آورد.

آناهیتا همتی

فیلم چند می‌گیری گریه کنی

آناهیتا همتی در فیلم یک جیب پر پول

یک جیب پر پول فیلمی به کارگردانی قدرت‌الله صلح‌میرزایی محصول سال ۱۳۸۸ است. آناهیتا همتی در کنار جواد رضویان در این فیلم بازی کرده است .

آناهیتا همتی

فیلم یک جیب پر پول

آناهیتا همتی در فیلم نردبان چوبی

نردبان چوبی فیلمی به کارگردانی فرشاد ارج است که در سال ۱۳۹۰ در شبکه نمایش خانگی منتشر شد. داستان فیلم در مورد جوانی به نام مهران (مهران غفوریان) است که به صاحب کار خود مرجان (سحر قریشی) علاقه‌مند شده و در نهایت پس از تلاش فراوان با او ازدواج می‌کند. مهران از ازدواج قبلی خود صاحب یک پسر نوزاد به نام میلاد است که هنگام ازدواج این موضوع را از مرجان پنهان کرده است و پس از ازدواج با مرجان میلاد را به دوستش اسی (علی صادقی) می‌سپارد.

اسی پس از یک ماه مراقبت از بچه او را پیش مهران برمی‌گرداند و مهران به ناچار میلاد را به زنی به نام عفت خانم (سوسن پرور) می‌سپارد که در خانه خود مهدکودک دایر کرده است ولی عاقبت مرجان موضوع را می‌فهمد؛ ولی هنگامی که مهران برای تحویل گرفتن میلاد به خانه عفت خانم مراجعه می‌کند با شوهر او اسد (رضا شفیعی جم) مواجه می‌شود که میلاد را گروگان می‌گیرد تا از مهران پول بگیرد.

از طرفی مرجان تصمیم به اجرا گذاشتن مهر خود که یک سوم اعضا و جوارح مهران است می‌گیرد. در این میان اسی به مینا، وکیل مرجان (آناهیتا همتی) علاقه‌مند می‌شود.

آناهیتا همتی

فیلم نردبان چوبی

آناهیتا همتی در سریال کهنه سوار

کهنه‌سوار نام یک مجموعهٔ تلویزیونی ایرانی به کارگردانی «اکبر خواجویی» است که در سال ۱۳۷۶ تولید شده است. جوانی به نام «حسین حسینی‌پور» (با بازی حسین ابراهیمی) به ورزش کشتی علاقه‌مند است.

پدر او (با بازی محمدعلی کشاورز) نیز خود در سالهای گذشته پهلوان و کشتی‌گیر بوده است؛ اما بدلیل آنکه در این راه، ناجوانمردی‌های بسیاری دیده است، قسم خورده است هرگز اجازه ندهد پسرش به این ورزش روی آورَد…

آناهیتا همتی

سریال کهنه سوار

آناهیتا همتی در سریال آهوی ماه نهم

آهوی ماه نهم نام یک مجموعه تلویزیونی ایرانی به کارگردانی مسعود نوابی است .آهو، دانشجوی جوان با یافتن نشانه‌ای از گذشته اش دچار آشفتگی می‌شود و در آستانه جدایی از خانواده اش قرار می‌گیرد. چاره جویی برای رفع بحران روحی از او، ناخواسته و بتدریج وی را به رمزگشایی روانی از شخصیت پدرش که سالهاست زخمی عمیق را در هراس از تصور اتفاقی بد در خود پنهان کرده است، می‌کشاند. تقابل پدر و دختر، روابط آنها را با اطرافیان تحت تأثیر قرار می‌دهد و هر یک را به نحوی درگیر ماجرا می‌کند

آناهیتا همتی

سریال آهوی ماه نهم

آناهیتا همتی در سریال ترش و شیرین

همچنین بخوانید :  بهنوش بختیاری رازهای زندگی و تصاویر بهنوش بختیاری

سریال ترش و شیرین به کارگردانی رضا عطاران و در نوروز سال ۱۳۸۶ از شبکه سه سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد. آناهیتا همتی
شیدا، دختر جهان بازی کرده است

نصرت خانم (مریم امیرجلالی) زنی متکی به نفس است که پس از مرگ شوهرش کمر همت بسته فرزندان قد و نیم قدش را به سختی اما آبرومندانه از آب و گل در آورده است. داستان از جایی شروع می‌شود که مهلت خانه اجاره‌ای نصرت خانم به سر آمده و او مجبور است به خانه‌ای دیگر نقل مکان کند اما این جابجایی باعث بروز ماجراهایی می‌شود که مسیر زندگی نصرت خانم و خانواده‌اش را تغییر می‌دهد.

آناهیتا همتی

سریال ترش و شیرین

آناهیتا همتی در سریال پاتوق

پاتوق یک مجموعه تلویزیونی محصول سال ۱۳۸۷–۱۳۸۶ به کارگردانی شاهین باباپور، نویسندگی مهشید تهرانی و رؤیا اسدی و تهیه‌کنندگی مجید نادری می‌باشد که از شبکه یک پخش شد.

آناهیتا همتی

سریال پاتوق

آناهیتا همتی در سریال توطئه فامیلی

توطئه فامیلی یک مجموعه تلویزیونی ایرانی به کارگردانی رامبد جوان و محصول سال ١٣٩٠ است. رحمانی صاحب شرکتی بزرگ در آستانه مرگ قرار گرفته است. او تصمیم می‌گیرد نیمی از اموالش را به پسر شریک سابقش بدهد و او را مدیر شرکت کند، اما لادن نوه او و پوران عروسش با تصمیم رحمانی مخالف هستند و می‌خواهند به هر نحو ممکن مانع محقق شدن خواسته رحمانی شوند و…

آناهیتا همتی

سریال توطئه فامیلی

آناهیتا همتی در سریال طلسم شدگان

طلسم‌شدگان نام یک مجموعه تلویزیونی ایرانی به کارگردانی داریوش فرهنگ ،نویسندگی جابر قاسمعلی و تهیه کنندگی ایرج محمدی و مهران مهام است پسری به نام هادی با دختری به نام سمیرا عقد می کند، این درحالی است که در شب خواستگاری از سمیرا مادر هادی موافق و پدر هادی با این ازدواج مخالف هستند.

آناهیتا همتی

سریال طلسم شدگان

آناهیتا همتی در نمایش تنهایی پرهیاهو

نمایش «تنهایی پرهیاهو» به نویسندگی حسین پاکدل با اقتباسی از رمان «تنهایی پرهیاهو» اثر بهومیل هرابال ترجمه پرویز دوایی و کارگردانی امیرکاوه آهنین جان با طراحی سینا افشار در آستانه شروع اجرا در تماشاخانه ایرانشهر رونمایی شد. چهره هایی همچون بانیپال شومون، آناهیتا همتی و السا فیروزآذر در این اثر نمایشی حضور دارند

آناهیتا همتی

نمایش تنهایی پرهیاهو

آثار هنری آناهیتا همتی بازیگر ایرانی

فیلم های سینمایی

افسانه پوپک طلائی (۱۳۷۶ خسرو شجاعی)
عشق کافی نیست (۱۳۷۷ مهدی صباغزاده)
دختری به نام تندر (۱۳۷۹ آشتیانی پور)
قلب‌های ناآرام (۱۳۸۱ مجید مظفری)
چند می‌گیری گریه کنی (۱۳۸۴ شاهد احمدلو)
بر بال‌های خوشبختی (۱۳۸۷ بهروز شعیبی)
یک جیب پر پول (۱۳۸۸ قدرت‌الله صلح میرزایی)
نردبان چوبی (۱۳۹۰)
قهرمانان کوچک (۱۳۹۵ حسین قناعت)

آناهیتا همتی

آناهیتا همتی

سریال های تلویریونی

دبیرستان خضراء
چشم دل
بهشت گم‌شده
کهنه‌سوار
هتل
تلفن مشترک
امواج جادویی
سال‌های خاکستری
پدرخوانده
کریم‌خان زند
چراغ جادو
برگ بار
روزهای مهتابی
خانه آرزوها
کلانتر
طلسم‌شدگان
آهوی ماه نهم
خانه‌به‌دوش
قلب
سقوط
آفتاب سرد
ترش و شیرین
یک وجب خاک
پنچره
آرزوهای شیرین
پاتوق
خط‌شکن
لطفاً دور نزنیم
قفسی برای پرواز
توطئه فامیلی
ماجراهای پوتک
ناز و نیاز
رادیو ۷ قصه‌های نامی
شب‌های روشن
باغ سرهنگ
سیگنال موجود است

آناهیتا همتی

آناهیتا همتی

شبکه نمایش خانگی

فالگیر – کاظم راست گفتار (۱۳۷۷)
رؤیای مرد مرده – سلطانی فر (۱۳۸۳)
دزدترین دختر شهر – سامان علمی نیا (۱۳۸۷)
رد پولو بگیر و بیا – بصیری (۱۳۸۷)
کت و شلوار دامادی – فرشاد ارج (۱۳۸۸)
روزی که مرد شدم – مهرداد خوشبخت (۱۳۸۹)
نردبان چوبی – فرشاد ارج (۱۳۹۰)
لبخند در مراسم ترحیم -حسین قناعت (۱۳۹۱)
نیمه تاریک ماه – حسین قناعت (۱۳۹۲)
بندر عباس – شاهین باباپور (۱۳۹۳)
کوچه مروارید (۱۳۹۳ سعید سالارزهی)
سیگنال موجود است (۱۳۹۳)

آناهیتا همتی

آناهیتا همتی

تئاتر

تنبور نواز
تنهایی پرهیاهو
مرثیه وارثان ارثیه
پس از سقوط

آناهیتا همتی

آناهیتا همتی

آناهیتا همتی :در دوران کودکی مادرم مرا در کلاس‌های اسکی ثبت نام کرده بود و این تنها ورزشی بود که من خیلی جدی آن را ادامه دادم و حتی در بین بچه‌های کلاس‌مان و در مسابقات نفر اول شدم اما با ورود به دنیای نوجوانی و شروع کارم (چون خیلی زود وارد دنیای بازیگری شدم) دیگر نتوانستم به صورت پیوسته این ورزش را ادامه دهم و جسته‌گریخته در زمستان‌ها برای تفریح به پیست‌های اسکی می‌رفتم.

آناهیتا همتی

آناهیتا همتی و مادرش لیدا وطن پور

آیا شما از جمله بازیگرانی هستید که با کارگردان در طول بازی کنار می‌آیید؟

آناهیتا همتی :ببینید، در دوره بازیگری کار با کارگردانان زیادی را تجربه می‌کنیم که هر یک اخلاق و ویژگی خاصی را در کارگردانی دارند اما به نظرم در یک کار، همه چیز در دست کارگردان است. سعی می‌کنم با کارگردانان راه بیایم اما در جاهایی که منطقی و استدلالی برای خودم داشته باشم، روش خود را اجرا می‌کنم و البته این کار نیز با تعامل صورت می‌گیرد.

در برخورد با هر کارگردانی لزومی برای برخوردن وجود ندارد و به نظرم هر بازیگری چه با تجربه و چه کم تجربه باید انتقادپذیر باشد و هر بازی چه در تئاتر و سینما نیازمند روتوش کردن است که گاهی توسط کارگردان صورت می‌گیرد.

آناهیتا همتی

آناهیتا همتی

آناهیتا همتی :نمی‌دانم چرا ما ایرانی‌ها اینقدر اهل تظاهر هستیم؛ مثلا برای برپایی یک ‌مهمانی خودمان را به دردسر مالی می‌اندازیم در حالی که لزومی ندارد به آنچه نداریم و نیستیم، تظاهر کنیم. از یکدیگر می‌پرسیم: «به پزشک مراجعه می‌کنی و چکاپ می‌شوی؟» و جواب می‌دهیم: «بله، حتما می‌روم.» در حالی که این‌طور نیست! خب، این چه لزومی دارد و به چه کسی دروغ می‌گوییم؟

آناهیتا همتی

آناهیتا همتی

آناهیتا همتی :من هنوز که هنوزه عشق بازی دارم و بعد از این سال‌ها هنوز هیجانم در بازیگری کم نشده است. وقتی کار جدیدی می‌پذیرم هنوز این استرس و هیجان در من دیده می‌شود، هیجانی که با احساس خوشایندی همراه است. برایم مهم است که نقشی را که قبول می‌کنم خیلی خوب به مخاطب انتقال دهم حال فرقی به طنز و جدی بودن نقش ندارد.

خودم را در بازی‌ها محک می‌زنم. در حال حاضر مردم ما طنز را بیشتر دوست دارند و فکر می‌کنم مردم هزینه می‌کنند تا یک اثر خوب و طنز را ببینند و من نیز همیشه خوشایندم رضایت مخاطب چه در تئاتر است و چه در سینما.

گردآوری گروه سینما نیک صالحی

بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
تاریخ بروزرسانی : 2017-12-20 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :