مهمترین نکات کار با ظرفشویی را بدانید

مهمترین نکات کار با ظرفشویی را بدانید خانه داری

در این مطلب به موضوع نکات کار با ظرفشویی پرداخته ایم.

ماشین ظرفشویی یکی از وسایل پرکاربرد در منزل است که استفاده از آن نیز نکات خاص خود را دارد اگر در خانه ماشین ظرفشویی دارید و نکات مهم استفاده از آن را نمی دانید در ادامه همراه با Niksalehi شوید تا اطلاعات کاربردی و نکات کار با ظرفشویی را بخوانید.

نکات کار با ظرفشویی

۱٫ مسواک و جای مسواک

مسواک‌ها جای مناسبی برای رشد باکتری‌ها و دیگر موجودات بیماری‌زا هستند. برس‌ مسواک‌ها اغلب از پلاستیک تهیه شدند که می‌توان به راحتی آنها را در ماشین ظرف‌شویی شست.

۲. ناخن‌گیر و لایه بردارها

می‌توانید برای شست و شوی ناخن‌گیر و دیگر وسایل بهداشتی مانند لایه بردارها از ماشین ظرف‌شویی استفاده کنید و آنها را ضدعفونی کنید.

۳. کلیدها

کلیدها اغلب جرم می‌گیرند و به علت پستی بلندی‌هایی که در سطح آنها وجود دارد سخت می‌شود همه‌ جای آن را تمیز کرد. بهتر است آنها را در ماشین ظرف‌شویی بشویید.

۴. دوش حمام

دوش‌های حمام از داخل رسوب می‌گیرند و در ظاهرشان کدر می‌شوند. بهتر است اول رسوب داخل را با مواد لازم پاک کنید و سپس برای پاکسازی ظاهر آن را در ماشین ظرف‌شویی بگذارید.

۵. کفش‌ها

در موضوع نکات کار با ظرفشویی بد نیست بدانید شاید در گذشته برای شست و شوی کفش‌ها از ماشین لباس‌شویی استفاده کرده باشید. بهتر است بدانید که ماشین ظرف‌شویی کمتر از ماشین لباس‌شویی به کفش‌ها آسیب می‌رساند و بهتر آنها را می‌شوید. چرا که کفش‌ها با فشار آب شسته می‌شوند.

نکات کار با ظرفشویی

ظرفشویی

۶. برس‌ مو و براش آرایشی

می‌توانید دو هفته یکبار برس موی خود را در ماشین ظرف‌شویی بشویید. همچنین برای پاکسازی براش‌های آرایشی نیز آنها را در ماشین ظرف‌شویی بگذارید. چربی‌های انباشته شده در انواع برس‌ها، با آب داغ و مواد شوینده‌ی ماشین‌ ظرف‌شویی به راحتی از بین می‌روند.

۷. دکوری‌های خانه

برخی از دکوری‌های داخل خانه قابل شست و شو هستند پس می‌توانید آنها را نیز در ماشین ظرف‌شویی بگذارید.

بد نیست درباره نکات کار با ظرفشویی بیشتر بدانید

۱– هیچ کس دوست نداره قبل اینکه ظرف را تو ماشین بزاره اون را آبکشی کنه! این کار احمقانه به نظر میاد .ولی برای اینکه ذرات غذا در فرایند شست و شو دست و پاگیر نباشند بهتره با یک دستمال کاغذی ظروف را از ذرات برنج و استخوان ماهی و سبزی جات سالاد تمیز کنید و سپس داخل سبد ماشین ظرف شویی قرار دهید.

۲-ماشین ظرف شویی را بیش از حد پر نکنید! شستن تعداد کمی ظرف باقی مانده با دست خیلی بهتر از این است که پس از شست و شوی ماشین ظرف شویی با کلی ظرف کثیف روبرو شوید! پس ظروف را با فاصله تعریف شده و منظم داخل ماشین قرار دهید طوری که به همه آنها آب برسد.

۳-داخل سینک ظرف شویی، آب گرم را باز کنید تا هر چه سریعتر آب گرم به داخل ماشین ظرف شویی برسد . زیرا فشار آب داخل ماشین خیلی کم بوده و زمان گرم شدن آب به طول می انجامد. این کار در فصل سرما برای ظروف چرب توصیه میشود.

۴– انتخاب صحیح برنامه شست وشو. شاید وسوسه انگیز باشد که برنامه کوتاه تر را انتخاب کنید که در زمان و هزینه صرفه جویی شود ولی دقت کنید در این صورت شست و شوی دلخواهی صورت نخواهد گرفت و در نهایت ناراضی خواهید ماند.

۵-دوباره کاری نکنید! در هنگام خرید شوینده های ماشین ظرف شویی دقت کنید که آیا داخل قرص نمک و جلا دهنده موجود دارد پس نیاز به خرید هیچ چیز اضافه ای نیست ولی اگر داخل آن این مواد نبود حتما بایستی مخزن نمک و جلادهنده را با میزان کافی از مواد ارجینال پر کنید.

استفاده از جرم گیر

۶-بعد از هر ۶۰ بار استفاده از ماشین ظرف شویی بایستی یک جرم گیر مایع را به صورت واژگون داخل ماشین ظرف شویی قرار داده و خالی از ظرف با برنامه ای با دمای بالای ۶۰ درجه روشن کنید.

نکات کار با ظرفشویی

ظرفشویی

۷– در موضوع نکات کار با ظرفشویی اگه گاهی توری پایین ماشین ظرف شویی را باز کرده و آن را با اسکاچ تمیز بشویید، خرده های غذا آنجا گیر میکند و البته اسپری های آب پاش به این توری و فیلتر کف ماشین دسترسی ندارند.

۸-گاهی واشر دور درب و قسمت لولا را نیز تمیز کنید یک دستمال لطیف برای اینکار نیاز است تا به راحتی بین درب و لولا بچرخد.

۹-از سالم بودن آب گرم کن مطمئن شوید! زیرا آب گرم در شست و شوی بهتر ظروف نقش مهمی دارد.

۱۰- نمک ارجینال و اصلی تهیه کنید زیرا سختی آب دشمن سرسخت ظروف و ماشین ظرف شویی است.

برنانیوز-نیک پاک

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2021-06-05 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :