آموزش ساخت گل جورابی

آموزش ساخت گل جورابی خانه داری

در این مطلب به موضوع آموزش ساخت گل جورابی پرداخته ایم.

یکی از وسایلی که در خانه ی همه ی ما پیدا میشود جوراب رنگی است اگر جورابهای قدیمی دارید و میخواهید به وسیله ی آن ها کاردستی درست کنید در ادامه همراه با نیک صالحی شوید تا آموزش ساخت گل جورابی را بیاموزید.

ساخت گل جورابی

این جوراب ها را از عمده فروشی های جوراب با قیمت مناسب تری می توانید تهیه کنید.

گل

مراحل ساخت کاردستی

سیم مخصوص گلسازی را مثل شکل فرم بدهید و جوراب را
روی آن محکم کنید.

ساخت گل جورابی

مراحل ساخت کاردستی

گلبرگ ها را هم
به همان صورت آماده کنید با کمی خمیر گلسازی تعدادی پرچم بسازید.

گل

مراحل ساخت کاردستی

این هم ساخت غنچه ها!

گل

مراحل ساخت کاردستی

و در آخر مونتاژ و سر هم کردن گل .

ساخت گل جورابی

گل جورابی

بد نیست تاریخچه جوراب را بدانید

پیدایش نخستین جوراب‌ها به یونان باستان باز‌می‌گردد. مردان کارگر و برده‌ها در دوران یونان و مصر باستان جوراب‌های بلند می‌پوشیدند و زنان رومی در خانه‌های خود نوعی جوراب ساق کوتاه به پا می‌کردند.

جوراب‌های کوتاه نخی یا ابریشمی هم چندین قرن در چین و ژاپن استفاده می‌شد. این جوراب‌های ساق کوتاه در قرن دوازدهم در اروپا به جوراب‌های ساق بلند تبدیل شد. شلوارهایی که مردان می‌پوشیدند، بسیار چسبنده و تنگ شد که از کمر تا پایین پا را می پوشاند، مانند ساق‌های امروزی. زنان هم جوراب‌های بلندی می‌پوشیدند که در زانو با کش جوراب نگاه داشته می‌شد.

جوراب‌های جدید

بعد از سال ۱۵۴۵ جوراب‌های ساق بلند کش باف وارد مد شد که معمولاً درزهای آن با طرح‌های ابریشمی پرکار تزئین شده بود. جوراب‌هایی با درزهای تزئین شده در طول دهه ۴۰ و اوایل دهه ۵۰ میلادی رایج و متداول بود.

تاریخچه جوراب‌های نخی

در قرن نوزدهم جوراب‌های نخی ساخته شده با ماشین، در دسترس خانم‌ها قرار گرفت. بعد از جنگ جهانی اول (۱۹۱۴-۱۹۱۸)، دامن‌های کوتاه مد شد و ساق‌ها و جوراب‌های بلند ابریشمی دوباره رایج شد و ثابت کرد که فشن و طول دامن، مدل جوراب را تعیین می‌کند.

کشف جوراب‌های نایلونی در دهه ۳۰ و ۴۰، استفاده از جوراب‌های ابریشمی در میان خانم‌ها رنگ باخت و جوراب‌های نایلونی مد شد. پس از جنگ جهانی سرانجام جوراب‌های نایلونی جایگزین جوراب‌های ابریشمی شد. اما الیاف دیگری مانند ریون هم وجود داشت.

نخستین جوراب نایلونی در ۱۵ می سال ۱۹۴۰ در فروشگاه‌های نیویورک عرضه شد و بیش از ۷۸۰ هزار جفت از آن در روز اول فروخته شد! در سال اول ۶۴ میلیون جفت جوراب نایلونی در آمریکا به فروش رسید.

جوراب و ساق‌های نایلونی که بعد از جنگ جهانی دوم (۱۹۳۹-۱۹۴۵) متداول شد و به‌طور کامل جایگزین جوراب‌های ابریشمی شد، تا اواخر دهه ۱۹۶۰ معمولاً درز داشت. آن‌ها بافتی یکدست داشت و کشباف و چسب بدن بود.

در اویل دهه ۶۰ جورابی‌های یکپارچه و بدون درز کفی دار، به سرعت جایگزین جوراب‌های چسبان درزدار شد. این جوراب‌ها در ماشین‌های کشبافی مدور بافته می‌شود و با محکم کردن و بستن کوک‌ها شکل می‌گیرد. ضخامت جوراب با تعداد کوک‌های هر ردیف تعریف می‌شود.

منبع :ویکی پدیا- وبلاگ آفتاب۹۲

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
ماهی پرنده رو از نزدیک دیده بودید
تاریخ بروزرسانی : 2021-09-04 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :