آموزش تصویری ساخت عروسک های خمیری+ تصاویر

آموزش تصویری ساخت عروسک های خمیری+ تصاویر خانه داری

در این مطلب به آموزش ساخت عروسک خمیری با خمیرهای بازی پرداخته ایم.

یکی از وسایلی که برای کودکان بسیار جذاب و سرگرم کننده می باشد خمیرهای بازی است.خمیرهای بازی در رنگ های مختلف و شاد می توانند ایده ای عالی برای اوقات فراغت کودکان باشند.به وسیله خمیرهای بازی می توانید انواع اشکال مختلف را بسازید در ادامه همراه با Niksalehi شوید تا آموزش ساخت عروسک خمیری را بیاموزید.

ساخت عروسک خمیری

نحوه ساخت چند مدل عروسک خمیری را به صورت تصویری آموزش داده ایم.

عروسک

ساخت گوسفند با خمیر

عروسک

ساخت مرغ با خمیر

عروسک

ساخت عروسک با خمیر

ساخت عروسک خمیری

مراحل ساخت عروسک خمیری

ساخت عروسک خمیری

مراحل ساخت جغد با خمیر

عروسک

ساخت جوجه با خمیر

بد نیست آموزش ساخت خمیرخانگی را بدانید

برای تهیه خمیربازی خانگی به چه موادی احتیاج خواهید داشت:

یک پیمانه آرد نان یا شیرینی پزی

یک پیمانه آب

دو قاشق چایخوری پودر کرم تارتار (میتوانید این ماده را حذف کنید، این ماده به نرمی و شکل پدیری خمیر بازی کمک خواهد کرد. از مغازه های لوازم قنادی یه راحتی قابل تهیه است)

یک سوم پیمانه نمک( دقت کنید یک سوم پیمانه، نه یک سوم قاشق!)

یک قاشق غذاخوری روغن گیاهی

رنگ های خوراکی ژلی

این مقادیر از مواد اولیه مقدار نسبتا زیادی خمیر بازی به شما خواهد داد. چیزی حدودا دو تا سه برابر بسته های خمیربازی. پس میتوانید مقدار مواد را نصف کنید.

ابندا در یک قابلمه یک پیمانه آرد، دو قاشق چایخوری پودر کرم تارتار و یک سوم پیمانه نمک را مخلوط میکنیم. نمک چسبندگی خمیر را از بین میبرد و از فاسد شدن آن جلوگیری میکند. سپس یک پیمانه آب و یک قاشق غذاخوری روغن را به آن اضافه کرده و بهم میزنیم. اگر مواد گلوله گلوله شد ایرادی ندارد. سپس آن را روی حرارت ملایم گاز میگذاریم و بهم میزنیم، زمانیکه که مواد کمی خودش را گرفت، درحدیکه وقتی قاشق را ته قابلمه میکشیم خط آن را ببینیم، رنگ خوراکی را اضافه میکنیم و به هم میزنیم. رنگ های ژله ای معمولا طیف متنوع تری دارند و در انتها رنگ بهتری به شما میدهند.

هم زدن را ادامه بدهید تا زمانیکه مواد به دور قاشق شما جمع شوند و حالت خمیری بگیرند. سپس آن را از قابلمه خارج کرده و در یک نایلون یا ظرف چرب شده قرار بدهید تا کمی خنک شود. سپس میتوانید با ورز دادن آن اگر گلوله ای در خمیر مانده باز کنید و سپس خمیر بازی شما برای بازی با کودکتان آناده است.

 

منبع : خانم گل -رادیو کودک

آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
تاریخ بروزرسانی : 2020-08-01 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :