آموزش ساخت توری پنجره در ۷ قدم با سنجاق

آموزش ساخت توری پنجره در ۷ قدم با سنجاق خانه داری

آموزش نحوۀ ساخت توری پنجره جدید و تعویض با توری قدیمی

در این مقاله بر آنیم که به شما نحوۀ ساخت توری پنجره جدید و تعویض با توری قدیمی را آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

ابزار و لوازم مورد نیاز برای ساخت توری پنجره :

  • پیچ گوشتی صاف
  • کاتر
  • کلمپ (گیره)
  • نوار باریک مخصوص
  • توری
  • قطعات چوبی برای درست کردن قاب

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید در قدم اول می‌توانید قیمت ساخت توری پنجره را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال بهترین سازندگان توری پنجره در شرق تهران باشید می‌توانید سفارش برای ساخت توری پنجره ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار سنجاق صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

قدم اول ساخت توری پنجره، ساخت قاب:

قطعات چوبی لازم برای ساخت قاب در بازار با قیمت مناسب پیدا می‌شود. با کمک اره قطعات را به اندازۀ موردنظر برش بدهید. برای اینکه قطعات هم اندازه شوند، می‌توانید دو قطعه را هم زمان با هم اره کنید. قسمت‌های بالایی و پایینی و سپس قطعات کناری با توجه به اندازۀ چارچوب پنجره، برش دهید. اتصال گوشه‌ها با گیره‌هایی در مرحلۀ بعد انجام می‌پذیرد.

 

قدم دوم ساخت توری پنجره، اتصال گیره‌های گوشه‌ای:

ساخت توری پنجره

چهارگوشۀ قاب با کمک گیره‌های مخصوص بهم متصل می‌شود.

 

قدم سوم، انتخاب جنس مناسب برای توری پنجره:

برای ساخت توری پنجره وینیل و یا فایبرگلاس از بهترین انتخاب‌های برای توری هستند زیرا علاوه بر دوام بالا، با رنگ‌های مختلفی در بازار یافت می‌شوند. توری‌های آلومینیومی نیز از دیگر گزینه‌ها برای توری محسوب می‌شوند امّا در برابر آسیب‌های گوناگون چندان مقاوم نیستند. فایبرگلاس‌های سولار مانع از ورود اشعۀ ماوراء بنفش خورشید و آسیب رسیدن به اثاثیه می‌شوند امّا نسبتاً هزینه‌برتر هستند.

ما در ادامه با تور فایبرگلاس کار می‌کنیم.

 

قدم چهارم، قرار دادن توری پنجره روی قاب:

بعد از اینکه قاب کامل شد، توری را روی آن قرار دهید و با کلمپ، توری را روی قاب محکم کنید. دقت کنید که توری روی قاب صاف قرار بگیرد، اگر توری از قاب جدا شد و یا صاف نبود، قسمت مقعر را رو به پایین قرار دهید.

 

قدم پنجم، چسباندن نوار به توری پنجره :

برای ساخت توری پنجره بعد از اینکه توری کاملاً روی قاب قرار گرفت، با ابزار مخصوص نوار را روی آن بچسبانید. دقت کنید که به بافت خود تور آسیبی نرسد.

ساخت توری پنجره

قدم ششم، نوار را به گوشه‌های توری پنجره  فیکس کنید:

با استفاده از پیچ گوشتی صاف، نوار باریک را در گوشه‌های قاب فیکس کنید. در این مرحله توری باید کاملاً کشیده و بدون شکم و سفت در قاب قرار بگیرد.

 

قدم هفتم، اضافات نوار باریک را برش بزنید:

بعد از اینکه تمام حاشیۀ توری را نوار زدید، اضافات نوار را با استفاده از کاتر، ببرید. هم چنین با استفاده از کاتر، قسمت‌های اضافی توری را که از قاب بیرون زده، برش دهید تا نتیجۀ نهایی تمیز از آب دربیاید.

ساخت توری پنجره

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2021-07-31 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :