آموزش روبان دوزی گل گندم

آموزش روبان دوزی گل گندم خانه داری

در این مطلب با روبان دوزی گل گندم آشنا خواهید شد. با ما در نیک صالحی همراه باشید.

روبان دوزی گل گندم را در مقاله زیر آموزش داده ایم.
این هنر طرفداران خاص خود را دارد.
کار با ربان لذت های خاص خود را دارد.
برای آشنایی بیشتر با ما در نیک صالحی همراه باشید.

روبان دوزی گل گندم

در روبان دوزی به‌جای استفاده از نخ گل‌دوزی، از روبان استفاده می‌شود. گاهی ترکیب روبان و نخ گل‌دوزی
همراه با مهره‌های تزیینی، طرح‌های زیبایی را به‌ وجود می‌آورد.

روبان دوزی گل گندم

روبان دوزی گل گندم

روبان دوزی چیست؟

ممکن است در ابتدا فکر کنید که روبان دوزی کار دشواری است؛ اما استفاده از روبان برای تزیین پارچه، لوازم تزیینی، پارچه‌های کوسن، روتختی و لحاف، پیش‌بند، دستمال‌سفره و رانر رومیزی، زیبایی خاصی به خانه شما می‌بخشد.

یکی از مزیت‌های روبان دوزی نسبت به ‌گلدوزی این است که با چند کوک ساده می‌توانید سطح گسترده‌تری را در زمان کمتری با روبان بپوشانید. در آموزش روبان دوزی پیشِ رو، خواهید دید که با استفاده از مقدار کمی روبان و دانش ابتدایی در دوخت می‌توانید آثار زیبایی را خلق کنید. روبان دوزی جزء هنرهای کم‌هزینه است.

اما یکی از نقاط ضعف روبان دوزی این است که روبان جنس آسیب‌پذیری دارد و باید در نگهداری لباس‌های روبان دوزی شده دقت کنید. بااین‌حال، روبان دوزی روی لوازم تزیینی که نیازی به شست‌وشو ندارند، بسیار چشمگیر خواهد بود.

وسایل موردنیاز برای روبان دوزی

سوزن
سوزن چنایل (Chenille) یکی از وسایل ضروری برای روبان دوزی است که چشمی کشیده و بلند و نوک تیزی دارد. چشمی سوزن باید آن‌قدر بزرگ باشد که روبان بدون آسیب‌دیدگی یا چروک‌شدن از آن رد شود. سوزن چنایل بزرگ است و با نوک تیزی که دارد به‌راحتی از پارچه‌های ضخیم عبور می‌کند. سوزن شماره ۱۸ برای روبان ۴میلی‌متری مناسب خواهد بود.

اگر می‌خواهید روی پارچه‌های بافت درشت کار کنید، می‌توانید از سوزن تپستری (Tapestry) استفاده کنید. نوک ضخیم این سوزن برای دوخت روی پارچه‌های بافتنی بسیار مناسب است.

روبان دوزی

روبان دوزی

وسایل اختیاری برای روبان دوزی

سوزن انگشتی (Trolley needle): این سوزن با نوک ضخیم و کندی که دارد، در انتهای انگشت قرار می‌گیرد. این وسیله هنگام دوخت، برای باز‌کردن پیچ‌وتاب روبان روی پارچه استفاده می‌شود.
نخ و سوزن گل‌دوزی: اگر به نخ برای دوخت‌ طرح‌های دیگری مثل طرح ساقه یا گره فرانسوی نیاز دارید، می‌توانید از این وسایل در روبان دوزی استفاده کنید.
طرح‌های آماده حرارتی برای ایجاد طرح‌های مختلف بر روی پارچه روبان دوزی.
مهره، منجوق، پولک، دکمه و سایر وسایل تزیینی.

منبع : pixroz.com، چطور

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2021-10-26 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :