آموزش دوخت مبل راحتی کودک+تصاویر

آموزش دوخت مبل راحتی کودک+تصاویرخانه داری

در این مطلب به آموزش دوخت مبل راحتی کودک پرداخته ایم.

امروزه در همه ی خانه ها انواع مبلمان وجود دارد اما مبل های ساخته شده برای افراد بزرگسال مناسب است  اما شما می توانید به راحتی برای کودکان خود مبلی زیبا و راحت بسازید.در ادامه همراه با نیک صالحی شوید تا آموزش دوخت مبل راحتی کودک را به آسان ترین روش بیاموزید.

دوخت مبل راحتی کودک

مبل راحتی نوعی کاناپه است که بطور معمول دونفره ساخته می‌شود اما گونه‌های سه‌نفره
و بیشتر نیز وجود دارد.مبل راحتی پیشینه‌ای دویست ساله داشته و از سال ۱۸۰۰ میلادی در ایالات متحده آمریکا ساخته‌می‌شده‌است.

خصوصیات مبل راحتی

در بدنه‌ی این مبلمان اغلب اثری از چوب نیست.
پایه‌ها کوتاه و دسته‌ها پهن می‌باشند و قیمت و مرغوبیت آن نسبت به مبل استیل نازلتر می‌باشد.
همچنین ابعاد این مبلمان نسبت به مبلمان استیل کوچکتر می‌باشد.
مبل راحتی خود به چند دسته تقسیم می‌شود که معروف‌ترین آنها «ال»، «ال‌یو»، «شانو» و…
است

دوخت مبل راحتی کودک

مراحل دوخت مبل

دوخت مبل راحتی کودک

مراحل دوخت مبل

مبل

مراحل دوخت مبل

مبل

مراحل دوخت مبل

مبل

مراحل دوخت مبل

مبل

مراحل دوخت مبل

مبل

مراحل دوخت مبل

مبل

مبل راحتی کودک

بد نیست تاریخچه مبلمان را بدانید

تاریخچه مبل در جهان گویای آن است که در گذشته‎ها مبلمان عضو ثابت وسایل خانه نبوده است. اما امروزه تصوّر یک خانه بدون مبلمان مشکل است؛ گویا خانه بدون این وسایل محبوب، کامل نمی‌شود. رومی‎ها و یونانی‌های باستان گرچه دانش بسیاری در زمینه‎های مختلف همچون فلسفه، معماری، علوم مهندسی و علوم مدنی داشتند، اما بعد از یک روز سخت کاری روی سنگ، برنز و یا چوب می‌نشستند؛ البته روی مبل‎هایی از جنس‌های مذکور که با سنگ‌های رنگی، شیشه و فلز، تزیین شده بودند.

بر اساس تاریخچه مبل در جهان، عموم خانه‎ها در دوره قرون وسطی فاقد اتاق نشیمن به مفهومی بودند که ما امروزه می‎شناسیم و آنچه وجود داشته، یک اتاق معمولی بوده است که در آن نیمکت‎هایی به شکل زاویه‎دار در اطراف یک آتش قرار می‎گرفته‌اند و تمام ساکنان خانه در این اتاق گرد هم می‌آمدند. اعضای خانواده تا کارکنان و حتی مهمان‌ها روی این نیمکت‌ها- که اغلب چوبی بودند- می‎نشسته‎اند.

به نظر می‎رسد که «راحتی» آنچنان که امروزه برای خانه‎ها یک اولویت محسوب می‎شود، در دوره قرون وسطی چنین نبوده است.

مبل‌های چند منظوره و زندگی پرسرعت امروزه

امروزه سرعت و پیچیدگی زندگی نسبت به گذشته بیشتر شده است. بنابراین بیش از گذشته نیازمند احساس راحتی در خانه هستیم از سوی دیگر شاهد کوچک شدن فضای خانه در شهرهای بزرگ هستیم. اما چگونه می‌توان خانه‌های کوچک را به گونه‌ای چید که در آن احساس راحتی زیادی داشت؟ آیا در این خانه‌های کوچک می‌توان هم گنجه هم مبلمان و هم تخت و هم کتابخانه را گنجاند؟ اینجاست که دوباره همچون گذشته -همانطور که پیش از این تاریخچه مبل در جهان برای ما روایت کرد- اقتضائات روز موجب دگرگونی در عرصه مبلمان می‌شود و شاهد انوع مبلمان چند منظوره هستیم؛ مبل‌های بازشویی که به تختخواب تبدیل می‌شوند و آن‌ها را با نام مبل‌های تختخواب شو می‌شناسیم، مبلمان‌هایی که ترکیبی از مبل و گنجه، مبل و کتابخانه و یا حتی مبل و میز هستند و …

آفتاب – توکامگ

بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
تاریخ بروزرسانی : 2020-07-20 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :