نکته هایی برای خرید چراغ مطالعه مناسب

نکته هایی برای خرید چراغ مطالعه مناسب خانه داری

خرید چراغ مطالعه , انتخاب چراغ مطالعه‌ مناسب، بیش از هر چیزی به میزان نور اتاق بستگی دارد..

خرید چراغ مطالعه

خرید چراغ مطالعه , مشتاقان کتاب بهتر از هر کسی می دانند که روشنایی مناسب یکی از مهم ترین پیش نیازهای مطالعه‌ طولانی مدت است. یک چراغ مطالعه‌ خوب نه تنها خواندن صفحه ها را ساده تر می کند؛ بلکه جلوی خستگی و ضعیف شدن چشم را نیز می‌گیرد. درصورتی که به دنبال خرید یک چراغ مطالعه‌ نو هستید؛ پیش از انتخاب محصول نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

میزان نور مناسب

انتخاب چراغ مطالعه‌ مناسب، بیش از هر چیزی به میزان نور اتاق بستگی دارد. اگر چراغ مطالعه‌ شما، تنها منبع نور در اتاق است؛ باید به سراغ گزینه هایی با روشنایی بیشتر بروید. از طرف دیگر اگر اتاق تا همینجا نیز دارای میزانی مناسب از روشنایی است، خرید یک چراغ کوچک با نور متمرکز می‌تواند به سادگی نیاز شما را برطرف کند. به یاد داشته‌باشید که اگر روشنایی صفحات کتاب و محیط افراد تفاوت زیادی با هم داشته باشند به خستگی چشم ها خواهند انجامید. در کنار روشنایی اتاق، باید نیازهای شخصی خود را نیز پیش از خرید در نظر بگیرید. مثلاً کسانی که از ضعیفی چشم یا بیماری هایی مانند آب مروارید رنج می برند به نور بیشتر برای مطالعه نیاز دارند. در حالت کلی چراغ مطالعه باید حداقل از ۵۰۰ لومن روشنایی برخوردار باشد. بسیاری تولیدکنندگان و خریداران، روشنایی چراغ ها را با استفاده از واحد وات مشخص می کنند. هرچند وات واحد مصرف انرژی چراغ است و با توجه به انواع لامپ هایی که امروزه در بازار موجود هستند؛ استفاده از این واحد روش مناسبی برای اندازه گیری روشنایی نیست.

همچنین بخوانید :  آشنایی با کاربردهای متفاوت و جالب روغن های گیاهی
در جدول پایین تبدیل تقریبی وات به لومن را در لامپ های رشته ای مشاهده می‌کنید:

۲۵ وات = ۲۵۰ لومن ۷۵ وات = ۱۱۰۰ لومن ۴۰ وات = ۴۵۰ لومن ۱۰۰ وات = ۱۶۰۰ لومن ۶۰ وات = ۸۰۰ لومن ۱۵۰ وات = ۲۶۰۰ لومن

همچنین بخوانید :  نکاتی برای چیدمان کیف و کفش و لباس در کمد+تصاویر
انتخاب طراحی چراغ

پیش از انتخاب طراحی چراغ مطالعه باید با سه نوع کلی از این چراغ ها آشنا شوید. چراغ های مطالعه در سه سبک چراغ های ایستاده، چراغ های رومیزی و چراغ‌ های دیواری در دسترس هستند. هرکدام از این چراغ ها مزیت های خاص خود را دارند و در شرایط مختلف بهترین انتخاب هستند. به عنوان مثال چراغ های رومیزی انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند؛ اما یک چراغ پایه بلند بهترین انتخاب برای اتاق پذیرایی خواهد بود. همچنین چراغ های دیواری برای مطالعه در تخت خواب مناسب تراند. لامپ های فلورسنت انتخاب مناسبی برای ساعات طولانی مطالعه به حساب نمی آیند

همچنین بخوانید :  شناخت صنایع غذایی سالم و اسرار آن+تصاویر

خرید چراغ مطالعه

خرید چراغ مطالعه

در کنار این باید سَری چراغ را نیز به درستی انتخاب کنید. طراحی هر چراغ مشخص کننده‌ ارتفاع آن و جهتی است که نور را منتشر می‌کند. سری آباژور و جنس مواد به کار رفته در آن، هرچند، نحوه‌ پخش نور را مشخص می کنند. به عنوان مثال سری های نیمه شفاف، تابشی ملایم و گسترده خواهند داشت و محیط بزرگتری را روشن می کنند. اما یک طراحی مات و پایه‌ قابل تنظیم، به انتشار متمرکز نور در جهت مورد نظر شما کمک می کند. پیش از انتخاب طراحی موردعلاقه خود، تمامی موارد بالا را در نظر بگیرید و نیازهای شخصی خود را در الویت قرار دهید.

همچنین بخوانید :  نحوه نگهداری از لباس های پاییزه و زمستانه
انتخاب لامپ

پس از انتخاب میزان روشنایی و چراغ مطالعه‌ مناسب، زمان آن فرارسیده که مناسب ترین لامپ را انتخاب کنید. امروزه لامپ‌های بسیاری با خصوصیات مختلف در بازار وجود دارند. هرچند سه دسته‌ لامپ های فلورسنت، رشته‌ای و ال ای دی همچنان محبوب ترین انتخاب ها در محیط های خانگی هستند. در ادامه به مقایسه‌ای کوتاه از این سه نوع لامپ ها می پردازیم. لامپ‌ فلورسنت: این نوع لامپ ها (که در ایران به نام لامپ‌های کم مصرف شناخته می‌شوند) به دلیل مصرف انرژی پایین و نور سفید، از محبوبیت بسیاری برخوردارند. هرچند لامپ های فلورسنت انتخاب مناسبی برای ساعات طولانی مطالعه به حساب نمی آیند. به دلیل نوسنات ولتاژ، این لامپ‌ها به شکل مداوم خاموش و روشن می شوند. با اینکه این خاموش و روشن شدن با چشم عادی قابل مشاهده نیست، در مدت طولانی باعث خستگی چشم و حتی سردرد خواهد شد. لامپ‌ رشته ای: لامپ‌های سنتی یکی از بهترین انتخاب ها برای جلوگیری از خستگی چشم‌ هستند. این لامپ ها از گرم کردن رشته ای در درون خود برای روشنایی استفاده می کنند، که نوری ثابت و گرم را به محیط ارائه می‌کنند و برای مطالعه‌ بسیار مناسب است.

همچنین بخوانید :  راه های شناسایی مرغ سالم از فاسد
راهنمای خرید چراغ مطالعه

لامپ‌ ال ای‌ دی: این گروه از لامپ ها روشن ترین نور سفید را در بین گزینه های موجود منتشر می‌کنند و نحوه‌ توضیح نور آن ها بسیار به نور طبیعی روز شبیه است. این دو خصوصیت، مطالعه‌ و تشخیص کلمات را زیر نور ال ای دی بسیار ساده می‌کند. هرچند باید اشاره کرد که روشنی این چراغ ها ممکن است در صورت مطالعه‌ صفحات گلاسه باعث آزار چشم ها شود. در نهایت انتخاب بهترین چراغ مطالعه به فضای اتاق، سلیقه‌ شخصی و نحوه‌ استفاده‌ شما از آن برمی گردد. اما به یاد داشته باشید که سلامت همواره در اولویت است. با در کنار هم قرار دادن اطلاعات بالا، چراغی را انتخاب کنید که در عین زیبایی، نیازهای شخصی شما را پوشش می دهد و از شما دربرابر خطرات مطالعه‌ طولانی مدت محافظت می‌کند.

همچنین بخوانید :  10 نکته برای کاهش هزینه های جهیزیه
یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
تاریخ بروزرسانی : 2017-09-02 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :