ایده هایی مخصوص تزیین کاپ کیک + تصاویر

ایده هایی مخصوص تزیین کاپ کیک + تصاویر خانه داری

در این مطلب به آموزش تزیین کاپ کیک پرداخته ایم.

کاپ کیک  به کیک های فنجانی کوچک می گویند که امروز برای مراسم های مختلف مانند تولد آن ها را تهیه می نمایند.کاپ کیک های با تزیینات خاص جلوه ی زیبایی به میز پذیرایی می دهند اگر دوست دارید تزیینات زیبایی برای کاپ کیک های خود داشته باشید بد نیست در  ادامه همراه با نیک صالحی شوید تا آموزش تزیین کاپ کیک را بیاموزید.

تزیین کاپ کیک

تزیین کاپ کیک

کاپ کیک

تزیین کاپ کیک

کاپ کیک

تزیین کاپ کیک

کاپ کیک

تزیین کاپ کیک

کاپ کیک

کیک

کاپ کیک

کیک

کاپ کیک

کیک

کاپ کیک

کیک

کاپ کیک

کیک

کاپ کیک

کاپ کیک

کاپ کیک

بد نیست طرز تهیه کیک فنجانی را بدانید

مواد مورد نیاز برای کاپ کیک کاکائویی برای ۱۲ عدد

یک و نیم پیمانه آرد سفید

نصف پیمانه کاکائو

۲ عدد تخم مرغ

دو سوم پیمانه شکر

یک کره پنجاه گرمی

نصف پیمانه شیر

یک چهارم قاشق غذاخوری نمک

یک و نیم قاشق غذاخوری بکینگ پودر

یک چهارم قاشق غذاخوری وانیل

مرحله اول: فر را با دمای ۱۸۰ درجه گرم کنید و بعد تخم مرغ و شکر را در داخل کاسه ریخته و هم می‌زنیم تا به مخلوطی کشدار و سفید برسیم. کره آب شده و وانیل را به مخلوط اضافه کنید و کمی با مخلوط کن هم بزنید تا به طور کامل با یکدیگر مخلوط شود. بعد هم شیر را اضافه کرده و تا یک دست شدن به هم زدن ادامه می‌دهیم.

مرحله دوم: حالا مواد باقی مانده یعنی آرد، پودر کاکائو، بیکینگ پودر و نمک رو با هم الک می‌کنیم. مواد خشک را طی دو مرحله به مایه کیک اضافه می‌کنیم و با لیسک به آرامی هم می زنیم تا به یک مخلوط یک دست برسیم.

مرحله سوم: حالا که مایه نهایی کیک حاصل شده باید در نظر بگیرید که نباید آن را زیاد هم زد تا کاپ کیک به شکل بهتری بتواند فرم خودش را نگه دارد. حالا مخلوط به دست آمده را داخل قالب‌های مافین پر می‌کنیم. باید در نظر بگیرید که کمی از این قالب‌ها باید خالی بماند وگرنه هنگام پخت کاپ کیک‌های خوشمزه شما سرریز خواهند کرد.

مرحله نهایی: قالب‌ها را به مدت ۲۰ دقیقه داخلی فری که از قبل گرم کرده بودید قرار دهید و اجازه دهید تا به خوبی بپزند. اجازه ندهید که زمان پخت کاپ کیک‌های شکلاتی شما طولانی شود زیرا در این صورت سفت خواهند شد. حالا کاپ کیک‌های شما حاضر هستند و بهتر است آن‌ها را تازه همراه با یک نوشیدنی گرم نوش جان کنید.

شاپ مارکت

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2021-04-21 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :