تزیین سالاد فصل برای سفره افطار

تزیین سالاد فصل برای سفره افطار خانه داری

در این مطلب به موضوع ایده های تزیین سالاد فصل مجلسی پرداخته ایم.

سالاد فصل یکی از سالادهای پرطرفدار در مهمانی های ایرانیان است.طرز تهیه ی این سالاد بسیار ساده است و خواص فراوانی دارد بد نیست در ادامه همراه با Niksalehi شوید تا ایده هایی برای تزیین سالاد فصل مجلسی را ببینید.

تزیین سالاد فصل مجلسی

در بیش از دو هزار سال پیش، ایرانی‌ها بر روی سبزیجات روغن و سرکه می ریختند و آن را میل
می کردند.از طریق جنگ‌های ایران و روم این رسم به اروپا رفته و در آنجا دچار تحولاتی شد.

در آغاز قرن بیستم و دنیای صنعتی و روند مصرف غذاهای آماده، سالاد نیز به همین ترتیب وارد سبد
غذایی گردید، هرچند در ابتدا این امر در آمریکا آغاز شد لیکن امروزه در سراسر جهان، سالاد به صورت تجاری
در سوپرمارکت‌ها به فروش می رسد.
با جا پیدا کردن این نوع غذا در میان عامه مردم امروزه حتی در برخی رستوران‌ها و هتل ها، جایی
به نام سالاد کده (یا سالاد بار) دارند که در آن انواع سالاد برای خوردن عرضه می شود.

یکی از راه های تزیین سفره استفاده از سالاد هست.

تزیین سالاد فصل مجلسی

سالاد تزیین شده

تزیین سالاد فصل مجلسی

سالاد تزیین شده

تزیین سالاد فصل مجلسی

سالاد تزیین شده

سالاد

سالاد تزیین شده

سالاد

سالاد تزیین شده

سالاد

سالاد تزیین شده

سالاد

سالاد تزیین شده

تزیین سالاد فصل مجلسی

سالاد تزیین شده

بد نیست طرز تهیه سالاد فصل مرحله به مرحله را بدانید

برای تهیه سالاد فصل ابتدا به سراغ گوجه‌ها بروید. گوجه‌ها برای تهیه این ترشی باید آب‌گیری شوند. پس آن‌ها را به خوبی بشویید، خرد کنید و به همراه مقداری نمک داخل یک ظرف پلاستیکی ریخته و با گوشت‌کوب برقی یا با دست چنگ بزنید. اجازه دهید گوجه‌های له شده برای ۱۵ ساعت در یک جای خنک استراحت کنند

بعد از گذشت ۱۵ ساعت گوجه‌ها را از صافی رد کنید تا پوست آن‌ها جدا شود. سپس پوره گوجه را در قابلمه‌ای ریخته و بجوشانید تا کمی غلیظ شود. البته توجه داشته باشید که به هیچ عنوان قرار نیست گوجه‌ها را تبدیل به رب یا سس گوجه‌فرنگی کنید. همین‌که آب گوجه‌فرنگی کمی تبخیر شود کافیست.

یک روش دیگر هم برای انجام این مرحله از طرز تهیه سالاد فصل وجود دارد. گوجه‌ها را بشویید و برای ۳ دقیقه داخل آب در حال جوش قرار دهید. حالا پوست گوجه‌ها به راحتی جدا می‌شود. گوجه‌ها را پوست بگیرید و درون میکسر یا غذاساز پوره کنید. پوره گوجه‌فرنگی را به همراه مقداری نمک داخل قابلمه بریزید و روی حرارت بجوشانید تا آب آن تبخیر و پوره گوجه‌فرنگی کمی غلیظ شود.
آب گوجه‌فرنگی را کنار بگذارید تا خنک شود. بهتر است از یک شب قبل از ریختن ترشی سالاد فصل آب گوجه‌فرنگی و باقی مواد سالاد را آماده کنید.

هویج برای سالاد فصل

هویج‌ها را شسته و خرد کنید. می‌توانید هویج را نگینی و یا کمی بزرگ‌تر برش بزنید؛ اما بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که اگر تمام مواد را نگینی و ریز خرد کنید شکل نهایی ترشی بهتر می‌شود.
در طرز تهیه سالاد فصل احتیاجی به برگ های کرفس نداریم. ساقه‌های کرفس را از برگ جدا کنید و به خوبی بشویید. حالا آن‌ها را هم‌اندازه هویج‌ها برش بزنید.
خیارها باید کمی بزرگ‌تر از هویج و کرفس خرد شوند. چراکه بافت خیار نرم‌تر است و اگر خیلی ریز خرد شود احتمال له شدن آن وجود دارد.

گل کلم اصلی ترین ماده اولیه در طرز تهیه سالاد فصل است. آن را خرد کنید و بعد درون مقداری آب و نمک خیس کنید تا ضدعفونی شود. آبکشی کنید و روی یک پارچه تمیز بریزد تا به خوبی خشک شود.
حبه‌های سیر را پوست گرفته و بشویید.

دو سه شاخه سبزی ترخون برای معطر کردن سالاد فصل شما کافیست. آن را هم بشویید و کنار بگذارید.
در طرز تهیه سالاد فصل مواد شما باید خشک باشند. پس تمام مواد شسته شده را روی پارچه‌های نخی تمیز پهن کنید و اجازه دهید تا صبح به خوبی خشک شوند.

صبح روز بعد به سراغ موادتان بروید. آن‌ها را درون یک لگن بزرگ به خوبی مخلوط کنید. حالا دبه‌های ترشی را با مواد پر کنید. درون هر دبه یک یا دو شاخه ترخون، چند حبه سیر و یک عدد فلفل تند بریزید. لازم نیست ترخون و سیر را ریز کنید.
حالا آب گوجه، باقی‌مانده نمک، زردچوبه و سرکه را به خوبی با هم مخلوط کنید. از این ترکیب روی مواد بریزد تا جایی که دبه‌های ترشی پر شوند. درب دبه‌ها را ببندید و در یک جای سرد قرار دهید. بعد از ۲ تا ۳ هفته سالاد فصل شما آماده مصرف است. نوش جان.

برترینها-دیجی فود

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2021-07-14 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :