آموزش کاشت سبزه عید نوروز به شکل آبشاری+تصاویر

آموزش کاشت سبزه عید نوروز به شکل آبشاری+تصاویر خانه داری

تزیین سبزه عید به شکل های جدید و زیبا سفره ی هفت سین شما را متحول می سازد. این بخش ایده ای جالب برایتان دارد تا به زیبایی و سادگی یک سبزه تزیین کنید.

آموزش کاشت سبزه آبشاری زیبا

آموزش کاشت سبزه آبشاری , تزیین سبزه عید با خلاقیت زیبایی سفره ی هفت سین را چندین برابر می کند. مراحل تزیین سبزه ی عید سال نو به شکل درخت هایی زیبا را دنبال کنید و یک سبزه ی متفاوت داشته باشید. برای کاشت سبزه آبشاری باید از بذرهای لعاب دار مثل شاهی، منداب، خرفه و خاکشیر استفاده کنید. ویژگی این بذرها این است که بعد از خیس شدن حالت ژله ای به خود می گیرند و به همین دلیل قابلیت چسبندگی روی سطوح مختلف (حتی سطوح عمودی) را دارا می باشند.

نحوه کاشت سبزه آبشاری

لوازم مورد نیاز : تکه ای چوب ورق فلزی به شکل نوار یه چهار سانتی فویل پنبه باند سبد حصیری بذر لعاب دار خیساندن بذر : مقدار مناسب بذر را پس از یکبار شستن به مدت ۴ ساعت با آب لازم بخیسانید. (میزان آب لازم برای بذر شاهی ۵ برابر و بذر منداب ۲/۵ برابر مقدار بذر است) درست کردن سبزه آبشاری : ابتدا یک ورق فلزی را به انتهای سبد وصل کنید طرف دیگر را به سطح تکه چوب محکم کنید. حتما برای اتصال دو سر فلز را خم کنید تا سطح اتکا داشته باشد. دور میله را با فویل بپوشانید. روی فویل را با پنبه کاملا بپوشانید. روی پنبه یک لایه پارچه تنظیف بکشید و سطح کار را با آب فشان کاملا خیس کنید. اکنون بذرهای خیس خورده را روی ماکت بمالید. دقت کنید فقط یک لایه بذر روی تنطیف بمالید و پس از اتمام کار مجددا سطح ماکت را خیس کنید. در این مرحله یک نایلون شفاف را که دو نقطه آن را سوراخ هایی ایجاد کردید روی کار و با فاصله قرار دهید.

آموزش کاشت سبزه آبشاری

طرز کاشت سبزه آبشاری

دقت کنید نایلون به سطح ماکت نچسبد. روز اول و دوم سبزه شما به روزی ۳ بار آبدهی با آب پاش نیاز دارد. از روز سوم که بذرها جوانه زد و به رنگ سبز کم رنگ در آمد دیگر احتیاجی به روکش ندارد. در این مرحله باید سبزه ها را روزی ۲ بار سیراب کنید. دو سه روزی که سبزه پوشش نایلونی دارد سبزه را در محیط معمولی و به دور از نور آفتاب قرار دهید. وقتی نایلون را برداشتید یک روز دیگر هم در همان محیط قرار دهید. ولی در روزهای بعد سبزه را روزی چند ساعت در هوای آزاد بگذارید البته در معرض باد نباشد. در این مرحله سبزه نیاز به روزی یکبار آب دهی دارد. بذر شاهی در ۶ روز و بذر منداب در ۴ روز آماده می شود. می توانید سایر سین های سفره هفت سین خودتان را به شکل آبشاری درست کنید.

نکاتی برای کاشت سبزه آبشاری

نکاتی برای تهیه سبزه عید : استفاده از ظروف سفالی و چینی نسبت به ظروف پلاستیکی نتیجه بهتری خواهد داشت. هر قدر قطر بستر کمتر باشد عمر سبزه بیشتر می شود. آبی که در طی مراحل کشت سبزه عید استفاده می کنید آب ولرم باشد. آموزش کاشت سبزه آبشاری اگر در محیط گرم و خشک زندگی می کنید تا مرحله ای که جوانه ها هنوز به یک سانت نرسیده اند از پارچه مرطوب استفاده کنید.

آموزش کاشت سبزه آبشاری

ایده برای کاشت سبزه آبشاری

چیدانه

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
تاریخ بروزرسانی : 2018-02-28 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :