کاریکاتور سرنگونی بن‌سلمان با اتحاد شاهزادگان‌سعودی

کاریکاتور سرنگونی بن‌سلمان با اتحاد شاهزادگان‌سعودیکاریکاتور

یکی از شاهزادگان سعودی که در خارج از کشور زندگی میکند خواستار این شده که بن سلمان را از مسند قدرت پایین بکشند

با شدید شدن بیماری ملک سلمان پادشاه عربستان فرزند او بن سلمان به جای او به سلطنت رسید. بن سلمان تغییرات گسترده ای در فضای این کشور انجام داد و فضای بسته این کشور را باز کرد به همین دلیل مخالفان زیادی دارد و در صدد سرنگونی او بر آمدند. کاریکاتور سرنگونی بن‌سلمان درباره همین قضیه است.

کاریکاتور سرنگونی بن‌سلمان

شاهزاده معارض سعودی: عموهایم برای سرنگونی سلمان متحد شوند؛ نارضایتی گسترده در داخل آل سعود / شاهزاده خالد بن فرحان که در خارج از عربستان به سر می‌برد، خواستار تلاش شاهزادگان سعودی برای سرنگونی ملک سلمان و پسرش شد.

کاریکاتور سرنگونی بن‌سلمان

کاریکاتور سرنگونی بن‌سلمان پادشاه عربستان

جزئیات بیشتر درباره روایت شاهزاده سعودی از نارضایتی گسترده در داخل آل سعود

شاهزاده خالد بن فرحان که در خارج از عربستان به سر می‌برد، خواستار
تلاش شاهزادگان سعودی برای سرنگونی ملک سلمان و پسرش شد.

شاهزاده «خالد بن فرحان» در گفت‌وگو با یک رسانه انگلیسی از عموهای خود
خواسته است ملک سلمان را سرنگون کرده و خود زمام امور عربستان را به دست گیرند.

خالد بن فرحان خطاب به احمد بن عبدالعزیز و مقرن بن عبدالعزیز عموهای خود
و برادران ملک سلمان گفته است ضرر و زیانی که در نتیجه حکومت سلمان
به خاندان حاکم بر عربستان و کشور وارد می‌شود، از حد و مرز خود خارج شده است.

وی که سال ۲۰۱۳ به آلمان پناهنده شده است، سلمان را فردی احمق
و کودن و دمدمی مزاج توصیف کرده است.

شاهزاده خالد بن فرحان در گفت‌وگو با روزنامه انگلیسی میدل ایست آی گفته است :
اگر احمد و مقرن به تنهایی متحد شوند،‌۹۹ درصد اعضای خاندان سلطنتی حاکم
و دستگاه‌های امنیتی و ارتش همگی در کنار آنها قرار خواهند گرفت.

اظهارات شاهزاده معارض سعودی

کاریکاتور سرنگونی بن‌سلمان

کاریکاتور سرنگونی بن‌سلمان عربستانی

وی افزود اظهارات اخیر ممدوح بن عبدالعزیز یکی از بزرگترین برادران ملک سلمان
که همچنان در قید حیات است، می‌توان از آن وجود حالتی از نارضایتی گسترده
در داخل تمام خاندان سلطنتی را فهمید.

شاهزاده خالد گفت :« حالت خشم شدید در داخل خاندان حاکم وجود دارد و بر اساس این اطلاعات، من از عموهایم احمد و مقرن که فرزندان عبدالعزیز و در سطح بالایی از فرهنگ و آموزش هستند و تجارب و قدرت تغییر امور به بهترین شکل را دارند، درخواست می‌کنم و می‌توانم به آنها بگویم که همه ما در پشت سر شما هستیم و از شما حمایت می‌کنیم.

به گفته وی، احمد بن عبدالعزیز که پیشتر معاون وزیر کشور و وزیر کشور سعودی بوده، همچنان از حمایت بخش‌های مهمی از نیروهای امنیتی و قبایل عربستان برخوردار است و مقرن بن عبدالعزیز در ابتدا از سوی سلمان به عنوان ولیعهد منصوب شد بود که طولی نکشید در آوریل ۲۰۱۵ جایش را به محمد بن نایف داد که در ژوئن ۲۰۱۷ محمد بن سلمان به جای وی ولیعهد شد.

همچنین بخوانید :  کاریکاتور سایه‌فراموشی مناسب‌سازی مبلمان‌شهری!

شاهزاده خالد گفت ایمیل‌های زیادی از مردمی که در پلیس و ارتش خدمت می‌کنند، دریافت کرده و آنها حمایت خود را از این تحرکات اعلام کرده‌اند، من اینگونه احساس کردم که آنها از شاهزاده احمد بن عبدالعزیز می‌خواهند که گامی در راستای تغییر وضعیت موجود بردارد.

بد نیست درباره بن‌سلمان بیشتر بدانید

محمد بن سلمان بن عبد العزیز آل سعود (متولد ۳۱ اوت ۱۹۸۵) ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی، و جوانترین وزیر دفاع در جهان است. او همچنین رئیس دربار سلطنتی و عضو آل سعود است. او به عنوان قدرت اصلی دربار پدرش ملک سلمان توصیف شده‌است.محمد بن سلمان پس از تحصیل حقوق در دانشگاه ملک سعود ریاض، از طریق پدر ۸۱ ساله‌اش خیلی زود وارد چرخه قدرت شد. سال ۲۰۰۹ زمانی که سلمان فرماندار ریاض بود، مشاور ویژهٔ پدر شد. زمانی که پادشاه کنونی در سال ۲۰۱۳ ولیعهد شد، پسرش ریاست دیوان ولیعهد را برعهده گرفت و سال ۲۰۱۵ هم با رسیدن پدر به قدرت، وزیر مشاور و نیز رئیس شورای توسعه و اقتصاد شد؛ امری که از جمله برایش کنترل بر شرکت ملی نفت سعودی آرامکو را به ارمغان آورد.

محمد بن سلمان در ۳۱ اوت ۱۹۸۵ در جده متولد شد. نام مادرش فهده بنت فلاح بن سلطان آل حثلین العجمی و پدرش ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی است. محمد بن سلمان بزرگترین پسر ملک سلمان از زن سوم او است.

محمد بن سلمان از سال ۲۰۰۹ فعالیت دولتی خود را در تشکیلات محلی ریاض آغاز کرد. در سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ وی به عنوان مشاور امور دولت مرکزی و مشاور پدرش سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد وقت شد. در ژانویه سال ۲۰۱۵، پس از این که پدرش بن عبدالعزیز به سلطنت رسید، وی به سمت وزیر دفاع منصوب شد؛ و مدتی بعد سمت نایب ولیعهد و نایب دوم نخست‌وزیر به وی داده شد. محمد بن سلمان در ماه‌های اخیر در سفر به کشورهای دیگر و منجمله در دیدار از واشینگتن و مسکو با دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین، رئیسان جمهوری دو کشور دیدار داشت.

تسنیم و مشرق

تاریخ بروزرسانی : 2018-05-23 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو