آموزش کاردستی کاکتوس با سنگ و رنگ

آموزش کاردستی کاکتوس با سنگ و رنگ کاردستی

ساخت کاردستی با سنگ برای کودکان بسیار جذاب است. برای این کار وسایل زیادی نیاز نیست مقداری سنگ و چند رنگ مختلف برای زیبایی کار.

ساخت کاردستی برای کودکان یکی از روشهای سرگرم کردن کودکان و بالا بردن قدرت خلاقیت آنها است. ایده های مختلفی برای این کار وجود دارد که میتوان با آن کودکان را سرگرم کرد از جمله استفاده از کاغذ , سنگ و خیلی چیزهایی که بلا استفاده است و دور ریختنی است. امروز ما در این مطلب ساخت کاردستی کاکتوس با استفاده از سنگ را آموزش می دهیم.

کاردستی کاکتوس

از روش های بسیار مناسب برای سرگرم کردن کودکان و آموزش مهارت های فیزیکی و تطابق و هماهنگی اندام ها با یکدیگر، ساخت کاردستی است. البته ساخت کاردستی به قوه ی تخیل و خلاقیت کودک نیز بسیار کمک خواهد کرد. علاوه بر این بر مهارت حل مسئله که از مهارت های بسیار کلیدی برای کودک در آینده خواهد بود کمک میکند. ایده های مختلفی برای ساخت کاردستی وجود دارد از جمله با استفاده از کاغذ، نخ، سنگ، پارچه و سایر وسایل دورریختنی. این کاردستی که برای ساخت آن از سنگ استفاده خواهیم کرد از این نظر جالب است که آماده کردن وسایل ساخت کاردستی هم میتواند سرگرمی جالبی برای کودکان باشد.

کاردستی کاکتوس

کاردستی کاکتوس برای کودکان

از کودکان بخواهید که سنگ های در اندازه و شکل های مختلف که ترجیحا صیقلی و دارای لبه های گرد باشند پیدا کنند. علاوه بر این به رنگ، قلم مو، مقداری سنگ ریزه و یک گلدان کوچک احتیاج خواهید داشت. میتوانید از کودکان بخواهید که با ترکیب رنگ آبی و زرد، طیف های مختلفی از رنگ سبز را بسازند و سنگ هایشان را رنگ آمیزی کنند. برای کامل کردن کاکتوس ها از رنگ های سفید، قرمز و زرد به شکل های مختلف که در عکس ها میبینید میتوانید استفاده کنید. برای تغییر دادن رنگ سبز میتوانند رنگ زرد، سفید یا آبی به آن اضافه کنند تا به طیف های متفاوتی از رنگ سبز برسند.

کاردستی کاکتوس

آموزش کاردستی کاکتوس

کاردستی کاکتوس

ساخت کاردستی کاکتوس

ترفندهای مهم برای نگهداری از کاکتوس

کاکتوس‌ها جز بهترین گیاهان خانگی هستند. ابعاد کوچک و مقاومت بالایشان، همه را مجذوب می‌کند و به همین خاطر است که این روزها، همه‌ی ما یکی دو تا از آن‌ها را در خانه یا محل کار داریم. نگهداری از آن‌ها اما شرایط و قوانین خاص خودش را دارد که بد نیست آن‌ها را بدانید. آن هم در شرایطی که کم‌تر کسی رعایت این گیاه فانتزی را می‌کند و معمولا از آن توقع دارند که یک گوشه بنشیند و رشدش را بکند!

بالاخره به کاکتوس آب بدهیم یا نه؟
چرا که نه! کاکتوس هم درست مثل تمام گیاهان دیگر به آب نیاز دارد اما این آب باید
حساب شده باشد. این حساب و کتاب را باید بر حسب اندازه گلدان‌تان انجام دهید!
معمولا این آبیاری باید بین ۴ تا ۸ قاشق غذاخوری در هفته باشد.

کاردستی کاکتوس

نگهداری از کاکتوس

فوت و فن آبیاری کاکتوس
می‌خواهم ترفندی را که مدت‌ها پیش از یک فروشنده کاکتوس یاد گرفتم، به شما هم آموزش بدهم.
این ترفند باعث رشد و تقویت بهتر کاکتوس می‌شود. در یک بطری یک و نیم لیتری آب،
دو عدد قرص ضدبارداری LD را حل کنید و در هر بار آبیاری به طور مساوی از بطری
حاوی LD و آب معمولی استفاده کنید.

ترفند دوم این است که به هیچ‌وجه موقع آبیاری کاکتوس، روی خود گیاه آب نریزید
و فقط سعی کنید تا خاکش را نمناک کنید.
و سومین و مهم‌ترین نکته! فراموش نکنید باید به کاکتوس حساب شده آب داد تا از پوسیدگی
ریشه که مهم‌ترین علت نابودی کاکتوس است، جلوگیری کنید.

کاکتوس نور خورشید خیلی خیلی زیاد می‌خواهد؟

نه! کاکتوس‌تان را با این کار فقط آفتاب سوخته می‌کنید و آن را ضعیف می‌کنید. چه کسی گفته کاکتوس باید مدام زیر نور مستقیم خورشید باشد؟ رنگ پریدگی نقطه نقطه کاکتوس‌ها ناشی از همین نور زیاد است و در قسمت‌های بدون خار، زخم‌های قهوه‌ای یعنی کاکتوس آفتاب سوخته شده است. راستی! اگر کاکتوس را از جایی خریدید که نور کمی به آن می‌رسیده، با نور زیاد و مستقیم آفتاب غافلگیرش نکنید. یک هفته‌ای به گیاه زمان بدهید و آرام آرام به نور خورشید نزدیکش کنید.

گلدان کوچک چه بلایی سر کاکتوس می‌آورد؟
وقتی ریشه‌های کاکتوس، به خاطر فضای کم؛ فشرده شود احتمال مرگ کاکتوس‌تان زیاد است. ریشه‌ها آنقدر متراکم می‌شوند که آب به همه آن‌ها نمی‌رسد و در نتیجه خشک می‌شوند. پس تنبلی نکنید و اگر نمی‌توانید در زمان مناسب گلدان را به کار بلدی بسپارید از او بخواهید گلدان کاکتوس را عوض کند.

نکته خیلی مهم: خاک کاکتوس مخصوص است! نروید از باغچه جلوی در خانه خاک بردارید و کاکتوس بیچاره را بگذارید وسط آن. خاک کاکتوس باید طوری باشد که آب اضافی به راحتی از آن خارج شود. موقع جابه‌جایی هم فرصت را غنیمت بشمارید و ریشه‌ها را چک کنید که سالم باشند.

رادیو کودک و اگرونیک

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2018-04-09 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :